Wątróbka drobiowa | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bądź takim, abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą... -Wiktor Hugo


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty martwe do łowienia sumów
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wątróbka drobiowa

grubyzwierz

Offline

kaziu144 napisał(a):
Tak wątróbka to mało selektywna przynęta , ale czy np:
Mógł bym przy żywcu leszczyku czy tam innego uwiesić jakieś flaki czy wątróbkę czy też jakieś inne pierdoły by zwabić sumka do mojej przynęty.
I czy nie dowali się do mnie straż żę mam tego leszcza a do niego jakoś przymocowane dodatki ????Banned


Nie dowali Usmiech
 

norimk

Offline

Skoro wątróbka nie wabi dużych sumów może warto było by spróbować czegoś podobnegoHaha?

www.forumsumowe.pl/images/m_kurczak.jpg

 

Lukaszs

Offline

Nie wiem czy sam bym na to nie wziął pfft
 

skarbimir

Offline

Rzeka Narew. Parę lat temu łowiłem na grunt na wątróbkę drobiową i wołową i tak jak we większości przypadków klenie i drobnica obskubywały z haka. U mnie wątroba nie sprawdziła się. Z resztą teraz nie łowię na grunt. Całym sercem poświęciłem się spiningowiOczko
 

spiro

Offline

Łowie już kilkanaście ładnych lat , zaczynałem od karpi a później przyszedł czas na wąsatego . Terenem moich łowów była i jest Wisła . Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat wątróbki .Łowiłem na nią kilka lat i była to podstawowa moja przynęta na suma. Wyniki połowów były nie powiem nawet niezłe , sporo sumów powyżej 15kg a największy 24,5kg. Muszę przy tym zaznaczyć że łowiłem w miejscach dosyć trudnych technicznie ze względu na występujące na dnie pnie drzew . Łowiłem bez pontonu lub łodzi więc kilkadziesiąt ryb straciłem w trakcie holu , podejrzewam że były to sztuki największe . Nigdy nie łowiłem na wątróbkę "pachnącą" zawsze była świeża , na tą pachnącą to zdarzyło mi się złowić węgorza lub malutkie sumki , no i oczywiście zawsze drobiowa , a to ze względu na walory zapachowe i smakowe. Do nęcenia używałem krwi i mielonej wątróbki . Od dłuższego już czasu stosuje jednak żywca i kulki tzw. śmierdziele przede wszystkim o zapachu rybnym i wyniki są rewelka. Przyłowem często też padają piękne karpie i o dziwo kilka amurów i to o pokaźnych rozmiarach . Na żywca padły moje największe sumy -37kg największy. A co do tematu wątróbki to przynęta nie jest zła tylko może trochę mało selektywna , no i jeszcze jedno , jeżeli wybieramy się na dłużej to ciężko ją przechowywać. Wiem że są lodówki ale wątróbka musiałaby być zamrażana a to źle wpływa na jej jakość. Pozdrowionka
 

Artur Betcher

Offline

Teraz łowisz we Francji.
Czy również używasz wątróbki czy tylko żywiec??
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

zibi

Offline

U mnie na jeziorze wątróbka absolutnie się nie sprawdziła.
Łowiłem cały sezon zarówno na świeżą jak i "ukiszoną" i zero brań.
Żywiec i tylko żywiec ........
 

spiro

Offline

Avallone - jeszcze nie nastawialem sie na wąsatego, ale jak tylko będę mógł to napewno spróbuje na żywca, na wątróbkę raczej nie bo niemam przekonania do tej ze sklepu . W kraju miałem dostęp do takiej świeżutkiej i na nia były dużo lepsze efekty niż na taką ze sklepu. Ale jak to na rybkach jest niemowie że nie spróbuje, kto nie kombinuje ten nie łowi.Pozdrawiam
 

andy89

Offline

A czy jest sposób żeby tą watróbke podnieść trochę z dna??Podwodny spławik spisałby się??Czy można np do pończochy razem z watróbką dać trochę styropianu??
 

dawid247uk

Offline

Chłopaki w sobotę wybieram się na suma.
Kupilem watróbke i po przeczytaniu tych wszyskich postów w tym temacie waham czy jej użyć czy nie ponieważ widzę że głosy są podzielone no i nie wiem czy sprawdzi się na łowisku czy nie. Mam też pytanie co do karmy dla psów. Sprawdza sie czy nie?Yyyyy

Używaj proszę polski znaków!!!
Michał
PASJA JEST TYLKO JEDNA...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 1.77
51,729,516 unikalne wizyty