Wycieczka do Francji, jest sens zabrać sprzet? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kobiety kochaja nas z powodu naszych wad. Jesli mamy ich dosc duzo, przebaczaja nam wszystko, nawet nasz intelekt


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Wycieczka do Francji, jest sens zabrać sprzet?

lukasz w

Offline

Witam.
Za 3 dni wybieram się z żoną na tygodniową wycieczkę do Francji, dokładnie do Caen. Zastanawiam się czy w okolicy lub na trasie są jakieś ciekawe miejscówki. Myślę że żona nie będzie bardzo krzyczeć jak 2 dni posiedzimy nad wodą.Niestety ale nie mam na tyle czasu aby to analizować we własnym zakresie. Dlatego bardzo proszę o podpowiedź. Mam ponton 3m raczej nie będę zabierał silnika. Panowie czy wogule jest sens zabierać sprzęt. Czy jesteście w stanie coś podpowiedzieć.jak i gdzie opłaty . Bardzo dziękuję za pomoc.
 

Artur Betcher

Offline

Na trasie masz Sekwanę w okolicach Rouen. Od Rouen zaczyna się strefa morska i nie są potrzebne żadne licencje ani też nie ma żadnych ograniczeń co do łowienia w nocy, na żywca etc.
Nie znam niestety tamtych stron, miejscówek ani nikogo kto wypożycza sprzęt.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

lukasz w

Offline

Artur,
Bardzo dziękuje Ci za pomoc, niestety ale naprawdę mam mało czasu na ogarniecie spraw wędkarskich. Prawdę powiedziawszy to nie myślałem wcześniej o zabieraniu sprzętu ze sobą, no ale to się nie da, pasja rządzi się swoimi prawami prawami Usmiech. Patrzyłem teraz na mapę i okolice Rouen z tego co widzę to tam jest dużo terenów typu kanały.
Niewiele wolnej dzikiej przestrzeni. Jakich szukać miejsc? raczej dzikich, kanały a możne nie ma to znaczenia?
można stawiać bojki ?
Jak z żywcem można kupić ?
Czy jak złowię jakiegoś leszcza małego karpika mogę go założyć, czy w ogóle jest szansa na złowienie jakiegoś żywca. Monza łowić z dryfu? czy to raczej odpuścić i stacjonarnie działać.
do dyspozycji mam kolibri KM 300.

Dokładnie od kąd zaczyna się strefa nadmorska w której nie trzeba pozwoleń od Rouen czy gdzieś jeszcze poniżej.

W drodze powrotnej będę jechał przez Paryż i myślimy z żoną spędzić tam jeden dzień. Z tego co widzę to Mieszkasz w Paryżu, jeżeli coś potrzebujesz z Polski a nie będzie to warzyło tonę to daj znać mogę Ci coś zabrać.

Wiem ze dużo pytań i i dość chaotycznie, przepraszam za formę i dziękuje za wsparcie.
 

Artur Betcher

Offline

Jeśli szukasz suma trzymaj się skupisk miejskich gdzie drobna ryba ma co żreć a do niej i sum uderzy.
Żywca kupisz u chińczyków.
Bojki stawiać nie można ( podwodny spławik jest OK)
Oczywiście ze złowisz żywca i warto go wystawić.
Nic mi nie trzeba.
Pozdrawiam
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

lukasz w

Offline

Wielkie dzięki. Sprzęt spakowany , noc zarwana, żoną przekonana.😃. Jak coś się uda wyciągnąć będę się bardzo cieszył i chwalił fotkami na forum. Jeszcze raz dziękuję za wsparcie i pomoc. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi będę wdzięczny. Pozdrawiam.
 

lukasz w

Offline

Witam,

Właśnie wybieram się z wędką na pobliski kanał, zobaczymy co z tego będzie.

Jutro rano z Caen jedziemy do Paryża.
Byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś mógł coś nam podpowiedzieć.
Obawiamy się wjeżdżać autem do samego Paryża, znajoma u której jesteśmy mówi, że z tym nie ma tragedii, i
1)mamy zaparkować na podziemnym na Polach Elizejskich. Artur jak to widzisz? Nie jesteśmy super kierowcami obytymi z kilkoma pasami i chaosem na drodze.
2 ) Parkować gdzieś dużo wcześniej i dojechać metrem ?
jeżeli tak to najlepiej przy jakiej stacji?
3) Po zwiedzaniu Paryża planujemy się gdzieś przespać w aucie, z tyłu mamy materac tak że nie ma tragedii. I jeżeli była by taka możliwość to następny dzień z wędką.

Dziewczyna u której jesteśmy mówi że dobrym miejscem na Wędkowanie sumowe/karpiowe może być w Bois De Vincennes- wyczytała to z internetu. Czy faktycznie można tam gdzieś dojechać autem i w pobliżu wody się zatrzymać, czy to dobre miejsce do wędkowania?

Jeżeli będzie Ci się chciało odpisać będę wdzięczny, i należy CI się duża kawa Haha.

Pozdrawiany z żoną.
 

Artur Betcher

Offline

1 i 2. Zajedź na moją ulicę, auto jest tu bezpieczne i nie ma problemów z parkowaniem a do tego nie wstawiają mandatów za parkowanie i jesteś blisko centrum Paryża. Spotkać pewnie się nie spotkamy ale namiary na miejsce parkingowe mogę wysłać. Pod wieżę idziesz piechotą, jest to blisko obwodnicy Paryża.
3. Z tym nie ma problemów, mogę wysłać Ci namiary na miejscówkę gdzie i spać będziesz mógł i łowić.

Nie łowiłem tam nigdy. Klimatyczne łowienie bez tłumów weekendowych zarówno na karpia jak i na suma masz na Lac De Creteil a ciekawie na suma to Pont De Sevres nad Sekwaną i Pont De Suresnes. Oba miejsca sprawdzone przeze mnie. Trafiłeś na tarło suma, może nie być za ciekawie z sumami.
Pozdrawiam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

lukasz w

Offline

Pierwszy dzień z wędką nad wodą-rzeka Orne, niestety nic nie udało się złowić. Zestawy jakie postawiłem to rosówki i mały pellet. Po powrocie do Polski postaram się opisać nasze wrażenia z wycieczki, po Francji, i mam nadzieje, że będą jakieś fotki z okazałymi rybkami. Haha

Artur
Proszę Cię o namiary na Twoja ulice, gdzie możemy zostawić samochód.

Również proszę Cie o adres miejscówki gdzie będziemy mogli wędkować i przespać się w aucie.

Na karpa troszkę kulek i pelletu zabrałem, będzie tego z 20 kg. Może jakiś francuski karp, się połakomi, skoro sum ma tarło.

Plan mamy taki:
Jutro rano wyjeżdżamy z Caen, planujemy zatrzymać się gdzieś w okolicy Paryża, gdzie będziemy mogli posiedzieć nad woda, powędkować i się przespać.( sugerowane miejsce przez Ciebie )
Dnia następnego, rano planujemy jechać zwiedzać Paryż.

Zezwolenie kupie w trafice lub Decathlon?

Artur dzięki!!!
Jak masz jakieś uwagi lub propozycje bardzo proszę, o rade.
 

lukasz w

Offline

Cześć
Kilka zdań z wycieczki.
Po powrocie do Polski miałem dużo zaległości i pracy.
Dlatego dopiero teraz mam troszkę czasu aby coś napisać.
Sprzęt wędkarski przejeździł z nami wiele kilometrów. Niestety nie było mi dane w całości go wykorzystać, nie mniej jednak nie pozostał przez całą wycieczkę w spoczynku. Udało mi się położyć zestawy na rzece w pobliżu Caen , Normandii. Niestety bez żadnego efektu. Natomiast pomoc miejscowych nie do opisania. Pomimo totalnego braku zrozumienia pokazali mi ciekawe miejsce. Widząc jak się motam nad wodą, wręcz prawie za rankę zaciągali mnie do miejscówki. Sytuacja dość zabawna bo nic nie rozumiałem co mówią, a mimo wszystko jakoś się dogadaliśmyJ. Prawie tak jak u nas nad wodą wszyscy mili i pomocni J. „prawie”. Kolejno udaliśmy się do Paryża gdzie liczyłem na miejscowe sumy. W dotarciu na miejsce bardzo był nam pomocny Artur.
Niestety sum poszedł na tarło 3 dni przed naszym dotarciem na miejsce. Nie chcąc mu przeszkadzać w rozkoszy życia postanowiłem odpuścić wędkowane w Sekwanie. Było mi żal, cóż jednak nie za wszelką cenę. Może jeszcze będzie mi dane wyciągnąć suma z Sekwany. Usmiech Natomiast sam Paryż przepiękny.
Chciałem jeszcze raz podziękować Arturowi za mega gościnność, nie wiele osób spotyka się takich jak On.
Artur dzięki i pozdrowienia dla całej rodziny ode mnie i od żony.
Ps.
Następny wypad już niedługo, z myślą zatrzymania się na 2 dni nad Padem.
 

Artur Betcher

Offline

Zadziwiłeś mnie gdyż jak na nasze standardy ugościliśmy Was znacznie mniej rodzinnie niż kogokolwiek przedtem. Spodziewałem się że znów ktoś za pomocną rękę zrobi w rewanżu jakiegoś gnoju (tak po polsku). Cieszę się że jest inaczej ale nie zmienia to faktu że od jakiegoś czasu już nikogo nie przyjmujemy i nikim się nie zajmujemy tylko dlatego że ktoś ma ochotę złowić suma na Sekwanie. Ostatnio odmówiłem kilku osobom i okazyjnie przekazuje zainteresowanym że takiej możliwości nie ma gdyż nasz spokój jako rodziny jest najważniejszy a my nie wiemy na kogo się trafi.
Przyjęliśmy u nas w domu w rodzinnej atmosferze z życzliwością kilkadziesiąt osób. Ciebie i Twoją żonę doliczam do tych kilku którzy to uszanowało.
Pozdrawiam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Witam z De i Francji Powitalnia sumowa ;) 4 05 maja 2019 01:37
Połączenie nie jest prywatne Sprawy organizacyjne 5 05 kwietnia 2017 21:21
Czy wędka Black Cat Godzilla jest jeszcze na rynku ? Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 13 15 grudnia 2016 21:10
Jak wynająć samochód i co zabrać do samolotu ebro Relacje z wypraw na suma 4 29 lutego 2016 22:34
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,581,470 unikalne wizyty