Obrotówki Wolframowe Hand Made | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Seks jest jednym z dziewięciu argumentów za reinkarnacją. Pozostałe osiem można pominąć. Autor: Henry Miller


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Obrotówki Wolframowe Hand Made

Jakub Giezek

Offline

Rynek jeszcze kilka lat temu nie grzeszył ogromnym wyborem sztucznych przynęt. Na sklepowych półkach można było znaleźć gdzie nie gdzie kilka woblerów, parę rodzajów gum, wszędobylskie wahadłówki oraz.. błystki obrotowe.



Już wtedy przynęta ta znalazła sobie wielu popleczników. Agresywna praca, dobrze wyczuwalna nawet na bardzo mocnych kijach pasowała wędkarzom, którzy lubili jak coś na końcu żyłki się dzieje. O dziwo przynęta pasowała również rybom. Szczupaki chętnie zażerały agresywnie kręcące się Meppsy w rozmiarze 3, 4 a nawet 5. Wtedy nikt nie myślał o tym, jak szerokie zastosowanie może posiadać owy wabik.



Nigdy nie byłem zwolennikiem błystek obrotowych. Zamknięty w światku woblerów i jigów całkowicie odcinałem się od nich i nie dopuszczałem do siebie myśli, że mam złowić klenia czy jazia na jakiś kręcący się kawałek blachy. Jeden z moich kolegów udowodnił mi jednak, że jeśli decydujemy się łowić zawodniczo musimy być otwarci na każdy rodzaj przynęt, gdyż to nie warunki nad wodą mają być odpowiednie dla nas, tylko my mamy się dostosować do warunków.



Oczywiście jak przystało na zawodnika "łowcę małych ryb" typu kleń, jaź czy okoń, nigdy nie pomyślałem o używaniu dużych przynęt, stąd rozmiar, jaki wydał mi się najbardziej optymalny to "zerówka".



Zabudowałem pudełka modelami ogólnodostępnymi na rynku i ruszyłem nad wodę na testy. W kilka godzin dowiedziałem się, że na rynku (jak zwykle) nie ma tego, czego bym chciał. Jedna kręci się tylko podczas szybkiego zwijania, druga tylko podczas wolnego i w szybszym nurcie wybija ją z wody, żadną z nich nie da się rzucić odpowiednio daleko, gdyż są za lekkie. Jedyne, co mi odpowiadało to gama kolorów, ale w przypadku tego typu przynęt przekonałem się nie raz, że to najmniej ważny aspekt.



Po powrocie do domu "szalałem" po Internecie w poszukiwaniu rękodzieł. Może i nawet coś bym znalazł, ale po przeliczeniu kosztów, oraz faktu, że ciężka obrotówka wrzucona w patyki to murowany zaczep, okazało się, że zwyczajnie mnie na to nie stać. Zrezygnowałem, więc z prób zakupu i testowania, bo jak okaże się, że to, co znalazłem pracuje tak jakbym chciał to zostanę bankrutem już w kilka wyjazdów na ryby.

www.forumsumowe.pl/images/m_obrotowka_hand_made.jpg


Została ostatnia opcja, w sumie taka, którą lubię najbardziej. Pora stworzyć coś swojego. Wiedza techniczna nabyta podczas przygód z woblerami pozwoliła mi łatwo zrozumieć, na czym polega wprawienie w ruch skrzydełka, a zwykła logika odpowiedziała mi, jaki rodzaj obciążenia zastosuje. Przebrnięcie przez próby z różnymi rodzajami strzemiączek oraz odbijakami łożyskującymi zajęło mi sporo czasu, ale udało mi się osiągnąć cel.

www.forumsumowe.pl/images/m_obrotowka_rekodzielo.jpg


Moje błystki obrotowe mają obciążenie wykonane z wolframu, paletki są cienkie i w miarę lekkie, cienki drut chromowo-niklowy o nieskazitelnie gładkiej powierzchni tylko dopełnia nienaganną pracę. Jak się w praktyce okazało to, co stworzyłem nie boi się mocnego nurtu, nie gaśnie na spowolnieniach, kręci się zarówno przy wolnym prowadzeniu jak i przy szybkim. Rzec by można - "obrotówka idealna". Pamiętajmy jednak, że to nie od przynęty zależy łowienie dużej ilości ryb. Zależy to od wędkarza, który musi wiedzieć, w jakim momencie dana przynęta jest najkorzystniejsza.

www.forumsumowe.pl/images/m_obrotowka_samorobka.jpg

Wszystkie przynęty wykonane są ze skrzydełkiem w rozmiarze "0". Kształty to Aglia i Comet. Asortyment kolorystyczny jest cały czas powiększany.

Pozdrawiam.
W razie pytań proszę o maile gimzi@o2.pl, lub prywatna wiadomość na forum lub tel. 0796-577-894.

Jakub Giezek
 

Artur Betcher

Offline

Zrobić coś takiego samemu to kawal dobrej roboty. Mam nadzieję że jeszcze nie raz zobaczymy w tym temacie piękne obrotówki własnej roboty i piękne ryby na nie łapane.
Pozdrawiam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

garien

Offline

Zgadam się z Avallone stworzyć takie cudeńka to naprawdę kawał dobrej roboty...Ta sztuka widoczna na zdjęciu przydałaby mi się na klenie... Czekam na następnie zdjęcia obrotówek i pozdrawiam.
 

Michal Gorski

Offline

Ładnie, ładnie Usmiech Zrobiłeś jeszcze jakieś inne? Widać że rękodzielnictwo opanowane Usmiech
Catch & Release
Kajtek...
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Hand Made Wahadłówka LukaszWolny Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 2 14 maja 2019 14:37
Hand Made Stasiak Kamil (Stachu442) Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 204 09 marca 2019 16:34
Hand Made Konrad Bartosik Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 292 13 lipca 2016 14:12
Kołowrotki Penn Made In USA 7500-9500 Sprzedam sprzęt wędkarski 2 06 czerwca 2016 20:57
Moje Hand-made i malowanki. Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 32 25 maja 2016 10:29
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,564,727 unikalne wizyty