Sum 113kg 257cm kolejny Rybnicki rekord. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Nałóg traktowany poważnie, praktykowany z całą świadomością i metodą, kryje w sobie wiele nie dających się zaprzeczyć przyjemności! - Michał Choromański"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sum 113kg 257cm kolejny Rybnicki rekord.

Wisniewski Michal

Offline

Martin Kowalski napisał(a):

Wisniewski Michal napisał(a):

Martin Kowalski napisał(a):

Czy gardzisz, tylko łapaniem ryb w ich okresie ochronnym, czy np łapanie ich niedozwolonymi metodami też jest godne pogardy ?


W tym temacie rozmawiamy o jednym, od reszty spraw jest inny temat.


Chciałem się dowiedzieć w tym temacie, czy tylko połów suma w okresie ochronnym jest godny pogardy, czy całe naginanie prawa dla własnej wygody też ?

Malyms: DOBRE Haha


Mówimy tu o swiadomym łowieniu ryby w jej okresie ochronnym! czy cała reszta jest godna pogardy? jest! ale skoro już drążysz to powiem tak, najważniejsze jest dobro ryby i lamanie regulaminu trzeba rozlożyć na punkty bardziej i mniej dla niej szkodliwe., ale to jest już kwestia właśnie wewnętrznej etyki. Chociaż regulamin to regulamin i basta!
 

Dariusz Kucharski

Offline

malyms napisał(a):

Widzisz Dariusz, uczciwi tacy jak "my" wiedzą jak wygląda aktualny rybostan w Polsce i nawet jak mogą to nie wędkują, żeby dać rybą spokój, a przepisy powinny zmienić się na konkretnie restrykcyjne, żeby nie było żadnych obejść, furtek, kombinacji itd. jak w zaden sposob nie mozna zmienic mentalnosci to zmienic przepisy np. na całkowity zakaz połowu do końca maja wszystkiego co pływa ma ogon, płetwy i skrzela, wtedy nie bedzie wymówki, że to "przyłów"

Żadne przepisy typu długośc przynęty, grubośc, żyłki, wytrzymałość krętlika, c.w. wędki, moc hamulca kołowrotka nic nie zmienią... pokazał to ten przykład, tylko na całkowity zakaz połowu nie będzie wytłumaczenia.

Pozdrawiam


no tak ale to sami wędkarze powinni dbać o rybostan a nie przepisy, każdy ma rozum i doskonale wie co jest dobre a co nieOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Martink

Offline

Dokładnie tak jak piszę to Darek, każdy hol ryby może spowodować jej śmierć. Nie raz nie dwa byłem świadkiem jak ryba po złym zacięciu padła po holu. Może po prostu przestańmy je kaleczyć ? - tak dla ich dobra... Niestety ale nasz hobby nieodzownie wiąże się z wyrządzaniem krzywdy żywej istocie, która posiada układ nerwowy i odczuwa ból. :/
 

Dariusz Kucharski

Offline

Martin Kowalski napisał(a):

Dokładnie tak jak piszę to Darek, każdy hol ryby może spowodować jej śmierć. Nie raz nie dwa byłem świadkiem jak ryba po złym zacięciu padła po holu. Może po prostu przestańmy je kaleczyć ? - tak dla ich dobra... Niestety ale nasz hobby nieodzownie wiąże się z wyrządzaniem krzywdy żywej istocie, która posiada układ nerwowy i odczuwa ból. :/

Marin masz sto procent racjiOkok, ale czy to etyka łowiecka czy wędkarska mówi właśnie o tym by bez potrzeby nie zadawać bólu żywej istocie, i właśnie Etyka jest to zbiór zasad do których zaliczamy też regulamin
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Wisniewski Michal

Offline

Martin Kowalski napisał(a):

Dokładnie tak jak piszę to Darek, każdy hol ryby może spowodować jej śmierć. Nie raz nie dwa byłem świadkiem jak ryba po złym zacięciu padła po holu. Może po prostu przestańmy je kaleczyć ? - tak dla ich dobra... Niestety ale nasz hobby nieodzownie wiąże się z wyrządzaniem krzywdy żywej istocie, która posiada układ nerwowy i odczuwa ból. :/


Masz rację Martin, tylko po co dodatkowo dawać rybie w kosć w jej okresie ochronnym? Po to jest ten czas, zeby ryba miała spokój.
 

Mariuszkk

Offline

I po co koledzy te dywagacje? Przepisy są ,może nie idealne ,ale są po to żeby je przestrzegać -o etyce wędkarskiej i szacunku dla przyrody i innych nie wspomnę.Tutaj mamy przykład takiego ,wędkarskiego ,,froga,, .Jak widać w Polsce można mieć wszystko w pupie ,kpić sobie z prawa i wszelakich norm i zostać gwiazdą-nieuchronność kary w Polsce nie istnieje.
Szkoda pisać.

Martin-nie potrzebuję maści na ból d... -bo zupełnie inaczej postrzegam wędkarstwo.Nie znajdziesz u mnie nawet cienia zazdrości.Nie złowiłem jeszcze nawet wymiarowego suma i naprawdę nie czuję z tego powodu żadnego dyskomfortu.Raczej mało prawdopodobne ,żebym kiedykolwiek wybrał się za granicę na sumy-nie czuję ciśnienia na złowienie tej ryby za wszelką cenę.Kupiłem sporo sprzętu i się bawię -rozumiesz ? Bawię się tym i staram się szanować przyrodę i innych.
 

Wisniewski Michal

Offline

Mariusz Kulinski napisał(a):

I po co koledzy te dywagacje? Przepisy są ,może nie idealne ,ale są po to żeby je przestrzegać -o etyce wędkarskiej i szacunku dla przyrody i innych nie wspomnę.Tutaj mamy przykład takiego ,wędkarskiego ,,froga,, .Jak widać w Polsce można mieć wszystko w pupie ,kpić sobie z prawa i wszelakich norm i zostać gwiazdą-nieuchronność kary w Polsce nie istnieje.
Szkoda pisać.


Amen!
 

Martink

Offline

Dokładnie tak, ale wychodzę z założenia, że albo piętnujemy każda rybę która została złowiona nie regulaminowo, albo nie piętnujmy żadnej, regulamin to regulamin i niech tam zostanie.
 

Rafal Trajdos

Offline

We Włoszech, Hiszpanii itd łowią sumy caly rok i na wiosnę łowią największe okazy i są z tego dumni, ze w Polsce mamy takie a nie inne prawo no cóż ale ja jestem za reklamowaniem gada i mam nadzieje ze wrócił powrotem do wody. Dodam ze w sobotę złapałem szczupaka 7.450kg na kopytko 5cm.
 

Babinski Damian

Offline

Martin Kowalski napisał(a):

Dokładnie tak, ale wychodzę z założenia, że albo piętnujemy każda rybę która została złowiona nie regulaminowo, albo nie piętnujmy żadnej, regulamin to regulamin i niech tam zostanie.

Jestem młody, nawet bardzo młody i nie mam w ogóle doświadczenia lecz dla mnie złowienie DRUGI raz suma w okresie ochronnym najpewniej z premedytacją, a łowienie suma na przykład na dwie kotwiczki po to aby tylko jak najszybciej móc zaciąć i żeby ryba wyszła z tego w jak najlepszej kondycji to są zupełnie inne kwestie łamania regulaminu.
.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Po rekord sumowy do Polski Relacje z wypraw na suma 26 04 sierpnia 2016 20:07
Sum oficjalny rekord świata 273cm 130kg Znalezione w sieci 19 18 stycznia 2016 10:29
Szybkie karpiowanie i rekord życiowy ;);) Łowiska i relacje z zasiadek karpiowych. 21 23 sierpnia 2014 20:06
Jaki jest twój rekord suma? Forum ogólne o sumach 33 30 października 2013 09:59
Kolejny sumik Radka Nasze filmy o sumach 16 12 maja 2013 13:56
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,649,559 unikalne wizyty