Sum oficjalny rekord świata 273cm 130kg | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdzie będzie pycha, tam będzie i hańba, gdzie pokora, tam mądrość. -Salomon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Znalezione w sieci
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sum oficjalny rekord świata 273cm 130kg

Artur Betcher

Offline

Sum oficjalny rekord świata 273cm 130kg

22 października 2015r na Małym Rodanie we Francji padł oficjalny rekord świata suma Jahoooo

Sum miał 130kg i mierzył 273cm Usmiech

Łowca suma to Sebastien Usmiech Sum złowiony z brzegu a po zmierzeniu i zważeniu został standardowo wypuszczony. C&R

http://www.peche-...ure-273-m/


Olbrzymie gratulacje bo nie od dziś wiadomo że mekką naszą tu we Francji jest właśnie Rodan i jego odnoga czyli Mały Rodan.
Gdyby nie fakt że mam tam aż 800km to byłbym tam codziennie Usmiech
Z ciekawostek dodam że naukowcy potwierdzili już kilka lat temu że największa biomasa suma na świecie na 1km/kw jest właśnie na Rodanie a nie na Ebro lub na Padzie i to właśnie tam po raz pierwszy na świecie zanotowano ławice suma Usmiech
Klimat tamtejszy to praktycznie ten sam co w Hiszpanii z tym że sumy mają tam dużo więcej pożywienia gdyż olbrzymie ławice ryb morskich wpływają właśnie do do Rodanu i jego mniejszej odnogi.
To tam kilka lat temu sum ciągnął mnie razem z pontonem nie zważając na to co na pontonie robiłem Usmiech
Piękne klimaty są tam, dzicz, dzicz i jeszcze raz dzicz.
W przyszłym sezonie choć raz będę usiał się tam wybrać bo u nas jeśli ktoś chce pobić swój rekord to jedzie właśnie tam Usmiech
Zdjęć nie dodaje bo nie mam zgody na to.

Félicitations à Sebastian Oklaski
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Konrad Bartosik

Offline

Ciekawe ile ten sum miał lat. Ciekawi mnie czy sumy w tej rzece był od zawsze czy został kiedyś wpuszczony. Ciekawi mni to czy jeszcze te sumy rosną. Ponoć przy dobrych warunkach sumy na Ebro przybywają na masie 5 KG. Czyli ten sum mógł by mieć około 30 lat. Taki byk to już musi być lokomotywa.
 

Artur Betcher

Offline

Sumy we Francji zostały wpuszczone bodajże w latach 80-tych. Tu na Sekwanie nie mają takiego klimatu jak tam więc jeszcze trochę poczekamy na duże ale na południu 250cm to wcale nie rzadkość. To ze klimat bardzo podobny do Hiszpańskiego to raz a dwa że mają tam pożywienia jeszcze więcej niż w Hiszpanii. Jak byłem to widziałem ławice ryb morskich pływające po wierzchu że aż się gotowało, wyglądało to jak 100m/kw rzęsy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

H20de

Offline

Gratulacje dla łowcy oczywiście za nie lada bestie Graty
Ale czy to rekord świata ??? Większość tak na serio zafascynowanych miłośników tej ryby wie, że cięższe i dłuższe osobniki były już wyłowione na wędkę choćby we Włoszech. pfft
 

Artur Betcher

Offline

Na pewno istnieją większe i wierzę w to że i na polskich wodach takie już były łowione.
Piszemy jednak o OFICJALNYM rekordzie świata który jest zarejestrowany.
Co by nie mówić to nie jest sum tylko bydle a to że wypuszczony to jeszcze piękniejsza sprawa.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janusz Golebiewski

Offline

No to łowcy się w końcu doczekali olbrzyma Oklaski
Konrad to nie lokomotywa tylko dwie lub trzy lokomotywy hehe Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Nie trolować w temacie, sum złowiony metodą stacjonarną. Jak komuś żółć jesienna wypływa i loguje się tu żeby tylko nabruździć to niech sobie odpuści.
Poprzedni post trola usunięty razem z trolem Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jacek Gebala

Offline

Graty Piękny i wyczyn i sum i nalezą się gratulacje i za wyczyn i za zwrócenie wolności . A ze większe są to na pewno ale jak na razie to największy/najcięższy złowiony na wędkę i zgłoszony do klasyfikacji sum Okok. Może ktoś zna trochę więcej "szczegółów" - gdzie, co i jak ? Haha
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Artur Betcher

Offline

Złowiony stacjonarnie z brzegu. Pytałem o zdjęcia ale nie zgodził się na używanie ich. Prawdopodobnie dał tej gazecie na wyłączność i tam będzie opisane dokładniej co i jak.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jacek Gebala

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Złowiony stacjonarnie z brzegu. Pytałem o zdjęcia ale nie zgodził się na używanie ich. Prawdopodobnie dał tej gazecie na wyłączność i tam będzie opisane dokładniej co i jak.


Artykuł(do którego jest link) jest bardzo powiedzmy - "oschly". Za wyjątkiem imienia wędkarza, wymiarów suma daty i miejsca(rzeki) nic tam więcej nie znalazłem/doczytałem. Na Facebooku tez nic więcej - jak na razie - nie ma. Niby ma być coś więcej w grudniowym wydaniu czasopisma "la pèche" - poczekamy/ zobaczymy Oczko
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Po rekord sumowy do Polski Relacje z wypraw na suma 26 04 sierpnia 2016 20:07
Największe karpie świata Karpiowe forum ogólne 84 31 maja 2015 21:54
Sum 113kg 257cm kolejny Rybnicki rekord. Forum ogólne o sumach 96 09 kwietnia 2015 17:23
Szybkie karpiowanie i rekord życiowy ;);) Łowiska i relacje z zasiadek karpiowych. 21 23 sierpnia 2014 20:06
Rekordowy wloski sum 271cm/130kg Znalezione w sieci 23 13 kwietnia 2014 20:59
Wygenerowano w sekund: 1.66
51,295,681 unikalne wizyty