Woblery Czesława Sowińskiego ,,sowa'' | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

I kura ma skrzydła jak orzeł, ale cóż z tego? -Aleksander Fredro


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Woblery Czesława Sowińskiego ,,sowa''

Tomi78

Offline

Woblery jakich cała masa nie rozumiem co się tak nimi jaracie .Robienie testów w zupie rybnej jest mało przekonujące ,widziałem filmiki jak koleś łowi tam na tyczkę nie zdziwię się jak zaczną podnosić sobie stopień trudności i będą łowić na mormyszkę .Zazdroszczę wam takiej ilości sumów z drugiej strony nie chciał bym tam łowić bo to żadne wyzwanie .Tylko te woblery są skuteczne które są w wodzie jak łowicie tylko nimi to na nie łowicie wszystkie sumki bo inne nie mają możliwości się wykazać.
 

Artur Betcher

Offline

To bardzo proszę żebyś mi odpowiedział ile sumów tu złowiłeś, jak dobrze znasz Sekwanę że to taka zupa rybna i jej zakamarki oczywiście a jeśli tego nie zrobisz to ten post uznam za gadanie kogoś co mało wie a dużo mówi i wyląduje tam gdzie jego miejsce będzie. Pokaż jak wielkim i doświadczonym sumowym łowcą jesteś a nie tylko że anonimowo coś nagryzdasz. Niedużo wymagam, setka sumów wystarczy żeby mnie przekonać że wiesz o czym mówisz bo dla dobrych sumiarzy w Polsce ( nie dla takich co na takich się kreują) to sezon na to wystarczy.
Nawiasem pokusiło mnie kiedyś żeby sprawdzić skuteczność ich w porównaniu do innych a wyniku nie podałem tylko dlatego żeby nie wywoływać burzy kolejnej. Jednak Czesław wynik zna i ma prawdziwy powód do dumy.
Wracając do zupy rybnej powiedz to moim znajomym którzy w sprzęt sumowy uznojeni są dobry a chodząc dwa razy w tygodniu na suma w tym sezonie złowili jednego, dwa czyt trzy i to żaden nie przekroczył 170cm.
Poza tym jak mnie jakieś woblery nie interesują to się w ogóle nie wypowiadam negatywnie na ich temat nie łowiąc na niebo było by to grubiańskie.
A co do kolesia który je łowi na tyczkę to jest to prawdziwy spec jakich mało i sam bym kiedyś chciał spróbować, Tobie też polecam, może nas kiedyś efektami zaskoczysz.....
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

czeslaw sowinski

Offline

Tomi78 napisał(a):

Woblery jakich cała masa nie rozumiem co się tak nimi jaracie .Robienie testów w zupie rybnej jest mało przekonujące ,widziałem filmiki jak koleś łowi tam na tyczkę nie zdziwię się jak zaczną podnosić sobie stopień trudności i będą łowić na mormyszkę .Zazdroszczę wam takiej ilości sumów z drugiej strony nie chciał bym tam łowić bo to żadne wyzwanie .Tylko te woblery są skuteczne które są w wodzie jak łowicie tylko nimi to na nie łowicie wszystkie sumki bo inne nie mają możliwości się wykazać.

Tomi 78 trudno mi się odnieść do ,,zupy rybnej" bo nigdy tam nie łowiłem. Natomiast masz rację że niczym szczególnym moje wobki się nie wyróżniają. Nigdy nie twierdziłem że to najlepsze i jedynie słuszne przynęty.Niemniej jednak cieszy mnie jak każdego rękodzielnika każdy sum złowiony na moje wobki. Uważam że moja propozycja ma raczej uzupełnić pudełko sumiarza a nie zastąpić inne wabiki. Jesteś wędkarzem i wiesz z własnego doświadczenia że zdarzają się dni kiedy nawet najbardziej sprawdzone przynęty zawiodą i żeby odnieść sukces trzeba zaprezentować coś innego. Takie sytuacje dotyczą absolutnie wszystkich przynęt w tym i moich.
Sukcesów życzę!
 

BartoszC

Offline

Moim zdaniem się wyróżniają.
Nie ma na rynku seryjnych dużo (o ile w ogóle są) dużych woblerów sumowych z grzechotką (lub bez do wyboru!), solidnym sterem,
grubym drutem, mocną pracą z tak grubym korpusem w okolicy klatki piersiowej i to w tylu wariantach kolorystycznych i metrażem schodzącej głębokości...

Za dużo wymagam? Dlatego zamawiam teraz woblery zamiast kupować w sklepie...

DT Fat? ale to ma tylko 6cm, kotwiczki nr 6 schodzi max. do metra ... itd.
Poproszę o przykłady takich seryjnych wobków które spełniają wszystkie warunki które podałem...
Chętnie kupię

Można łowić sumy byle jak i byle na co i można też dążyć do perfekcji i oba sposoby dadzą sumy tylko ,że w różnej ilości i z różnym poziomem zrozumienia co się dzieje pod wodą. Te woblery pomagają wielu dojść bliżej perfekcji i wielkie gratulacje dla Pana Czesława za wkład pracy!
 

BartoszC

Offline

Coś mi edycja przestała znów działać.

Idąc dalej także inne tematy typu side planer kotwice i kółka do woblerów są mi i innym pomocne i zwiększają szanse wyciągnięcia sumów mimo ,że mógłbym odpuścić i prędzej czy później trafi się parę sumów.... pewnie nawet jak całe życie łowiłbym na ultralighta w odrze to jakieś tam sumy w skali życia się trafią co nie czyniło by ze mnie sumiarza oczywiście...

Nie pierwszy raz Tomi pytasz lub podważasz sens tematu a to właśnie o doskonalenie i dzielenie sie pasja nam chodzi.
 

phil-wroclaw

Offline

Ja uważam jak Brtek post powyżej.
Mam 3 woblerki Cześka na resztę czekam co prawda na dwa wypady kiedy je testowałem złapałem tylko króciaka ale na inne też nie gryzło. Ogólnie ostatnio mam problem ze skutecznością ;o(
Jak dla mnie to nie ma wiele woblerów odpowiadających wielkością akcją, schodzących tak głęboko i do tego wykonanych tak, że nic się nie wyrwie , nie połamie itp.
Oczywiście są jeszcze pewne drobne niedociągnięcia ale one zostaną pewnie szybko poprawione.
Po mojemu jest to wobler (piszę o rozmiarze 12 w górę) przemyślany na duże rzeki głębokości od 4,5 m i więcej na grubej plecionce i do ciężkiego łowienia.
Myli się ten kto myśli że nałapie zawsze i wszędzie to nie tak. Osobiście myślę że na nasze wody odpowiedniejsza będzie wielkość około 10 cm podobnej akcji i kolorystyce nad czym z tego co wiem producent już myśli.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Tomi78 napisał(a):

Woblery jakich cała masa nie rozumiem co się tak nimi jaracie .Robienie testów w zupie rybnej jest mało przekonujące ,widziałem filmiki jak koleś łowi tam na tyczkę nie zdziwię się jak zaczną podnosić sobie stopień trudności i będą łowić na mormyszkę .Zazdroszczę wam takiej ilości sumów z drugiej strony nie chciał bym tam łowić bo to żadne wyzwanie .Tylko te woblery są skuteczne które są w wodzie jak łowicie tylko nimi to na nie łowicie wszystkie sumki bo inne nie mają możliwości się wykazać.



Kolego powiem ci tak: kiedyś podobnie myślałem jak ty że w Sekwanie złowić suma to żaden wyczyn, byłem próbowałem i wcale nie jest to takie proste, jeśli pojedziesz tam spróbować połowić w tej zupie rybnej, gwarantuję ci ze zmienisz szybciutko zdanie, łowić tam próbuje wielu, ale niewielu cokolwiek łowi, Sekwana bardzo szybko uczy pokorywysmiewacz to tyle w tym temacie
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Grzegorz Petryna

Offline

Tak samo zresztą Darku jak i Ebro. Wszystkim się wydaje, że żadna sztuka złowić tam rybę. A ilu wróciło o kiju łącznie z moją osobą. Eldorado nie istnieje, bardzo dużo zależy od czasu, pogody, warunków, przynęt, wiedzy, sprzętu, i szczęścia. Strasznie dużo tego, ale co zrobić. Trzeba próbować. Niekiedy masz wszystko: idealną pogodę, ciśnienie, warunki, przynętę a zabraknie tego szczęścia.
 

Artur Betcher

Offline

Dziś zupa rybna ( czy jak kto woli basen) obdarzyła nas tylko jednym sumem, byliśmy jednak króciutko i to może być naszym usprawiedliwieniem bo skoro w niej łatwiej o suma jak w Tesco to uznajemy wyjazd za porażkę beka
Suma zacinał Robert a wyholował Radek gdyż mieliśmy kolejność brań.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7651jpg_fe76f.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7658jpg_e4ffd.jpg
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Bartolo

Offline

czeslaw sowinski napisał(a):

Kilka nowych kolorów które zamierzam zabrać i testować nad Ebro.Usmiech
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00561jpg_797a9.jpg
Albinos
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00564jpg_26f22.jpg
Cytrynowy
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00565jpg_942ec.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00566jpg_f838e.jpg
Pomarańczowy ale nie strażak
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00568jpg_78286.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00570jpg_7afa7.jpg
Nowe seledynki
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00572jpg_84f9a.jpg
Miedziany i złoty.
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00573jpg_2be9c.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00574jpg_88843.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00576jpg_d5ff1.jpg
Taki bardzo męski kolor.Haha
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00579jpg_1bbd2.jpg
Nowości razem
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00580jpg_589ec.jpg


pięknie wyglądają te woblery, naprawdę jestem pełen podziwu. Najbardziej mnie ciekawi jaką technika malować aby uzyskać taki efekt, sam kupiłem aerograf tydzień temu i będę się bawił.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Woblery do płytkiego trollingu Spinning, Trolling za sumem 12 03 listopada 2018 21:43
Ciężkie nocne woblery. Spinning, Trolling za sumem 7 16 czerwca 2018 22:58
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,586,465 unikalne wizyty