Woblery Czesława Sowińskiego ,,sowa'' | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Cudownym środkiem upiększającym jest codzienne uprawianie seksu. Autor: Shannen Doherty


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Woblery Czesława Sowińskiego ,,sowa''

Artur Betcher

Offline

Info dla Czesia który czasem chyba tu zagląda Haha To że nie wstawiam tu nic nie znaczy że sumów nie łowimy Haha
Łowimy, dwa wypady bardzo krótkie i 4 sumy z czego dwa ładne. Usmiech
Trochę jednak mam zajęć i nie nadążam z obrabianiem. Samych filmów z holu i wypuszczania mamy ponad 300 a do końca sezonu daleko Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Daruje sobie te 6 które złowiliśmy wcześniej albo wstawię je później.
Dziś opiszę wczorajszą zasiadkę gdyż dla nas była ważna, miała to być pierwsza be przebojów tak żebyśmy za czwartym podejściem mogli wreszcie połowić a nie zwijać się co chwila przez jakieś problemy.

Popłynęliśmy wiec z nadziejami na ładne sumy i przez pierwsze dwie godziny trafił się tylko mały kikut na Łezkę w kolorze pomarańczowym:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3373jpg_fb890.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3461jpg_0e9cb.jpg

Zdecydowaliśmy więc że choć od dawna nas tam nie było to jednak wracamy na stare śmiecie.
Już po kilku minutach pierwsze branie Roberta:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3467jpg_ad8ca.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3497jpg_d4dd0.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3503jpg_af75c.jpg

10 minut po wypuszczeniu Robert ma konkretne walnięcie i zaczyna karkołomny hol który trwał ponad 20 minut. Obserwowało go od początku do końca kilkunastu ludzi i jak zobaczyli co złowił to uwierzyć nie mogli a Robert aż się czerwienił od tych wszystkich braw Usmiech To ze się spocił jak mysz i aż czerwony był z wysiłku to pominę grin

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3507jpg_83c93.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3581jpg_a358a.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3618jpg_3be18.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3623jpg_59bc5.jpg

Sum miał 202cm i był bardzo waleczny. Uciekał kilka razy pod barki a ja nawet przez chwilę nie przestałem operować łodzią żeby Robert go nie stracił.

40 minut po wypuszczeniu Radek ma kolejne tępe walnięcie i sum zaczął ostro uciekać pod prąd.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3752jpg_e8e6b.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3800jpg_dc882.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3851jpg_6fb0b.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3862jpg_46ca2.jpg

Po jakiś 20 minutach na łodzi zameldował się sum 203cm czym nieco zmartwiliśmy Roberta bo to jednak 1cm różnicy beka

Po kolejnych 20 minutach Radek łowi kolejnego suma:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3937jpg_c490c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3949jpg_275df.jpg

Nieduży ale jak już pisałem, każdy nasz sum cieszy.

Kolejno Robert ma uderzenie ale ryba się bardzo dziwnie zachowuje. Zero walki a wędka podryguje tylko od czasu do czasu jak przy sandaczu. Niespełna 4 minuty później na łodzi ląduje sum 203cm którego wcześniej wypuścił Radek. Opisałem całą sytuację tutaj: http://www.forums...ost_167386
Nigdy już Robert chyba nie wyłowi w tak krótkim czasie tak wielkiej jak na niego ryby.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3960jpg_46769.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_3995jpg_2f125.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4006jpg_800ae.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4050jpg_68edd.jpg

Już na sam koniec znów zapunktował Radek łowiąc na przedziwną "płaszczkę" Czesława ostatniego suma wypadu:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4099jpg_6cf13.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4164jpg_668bb.jpg

Skończyło się na 7 sumach. Radek z Robertem cały czas chcieli mi oddawać swoje woblery wiedząc że już coś złowili ale konsekwentnie odmawiałem. Niestety na dzień dzisiejszy mamy tylko dwa woblery które na 100% złowią suma w każdych warunkach gdyż reszta skutecznych została zerwana. Do tego to na co łowiliśmy nie jest najłowniejszą bronią z arsenału Czesława. Ciekawe jak by się potoczyło gdybyśmy mieli kilery które zostały na dnie Sekwany wcześniej.
Ja nie złowiłem nic ale za to zdeptałem dwie przelotki w jednej wędce i złamałem końcówkę w drugiej tak więc też jako członek ekipy dołożyłem cegiełkę do naszego sukcesu beka
Chłopaki już postanowili ze na następnym wypadzie ja biorę tego najskuteczniejszego woblera bo inaczej ze mną nie jadą Usmiech Mają fajne podejście bo cieszymy się każdym sumem bez względu na to kto złowi ale tez chcą żeby na wypadzie każdy zaliczył suma. Zasiadkę uznaję za rewelacyjną i oby tak dalej Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Wczoraj tylko 4 sumy ( największy ledwo co ponad 160cm Radka) bo wyruszyliśmy za późno a poza tym na naszej miejscówce pojawili się walący beznamiętnie kwokiem. Nie mam czasu pisać relacji, dodam na czasie ale to nie pierwszy raz gdzie zaraz po złowieniu przez nas dużych sumów pojawiają się nawet w środku tygodnia klepacze dlatego też od teraz szukamy nowych i ciekawych miejscówek ale też już nie będziemy dodawać zdjęć tak żeby można było miejsce połowu zidentyfikować.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Bartosz Wasielewski

Offline

Pozostaje pozazdrościć tych wobków Yyyyy
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Artur Betcher

Offline

Witam. Wczoraj pojechaliśmy testować woblerki Cześka płytko schodzące.
Pisze płytko bo zazwyczaj łowimy na takie co schodzą od 6 do 8m ale ostatnio przy tych upałach łatwiej na mniejszych głębokościach o suma.
Pierwszego i największego suma wypadu złowił Robert.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4425jpg_8c516.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4427jpg_2ba82.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4433jpg_b86eb.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4441jpg_1ebfc.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4455jpg_fd81a.jpg

Zebrał gromkie brawa od kilku obserwujących i w pełni zasłużone bo pomimo niewielkiej głębokości sum był bardzo mocny.

Zamianka woblerami żeby Radek miał szansę i łowi znów RobertHaha

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4464jpg_6ff7c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4474jpg_13f78.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4479jpg_e8d87.jpg

Następnie zmieniłem głęboko schodzącego ( tylko ja takiego używałem) na nieużywaną płytko schodzącą Łezkę i 5 minut później właśnie ja mam piękne branie

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4495jpg_bfc2c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4534jpg_40bbc.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4559jpg_83933.jpg

Kolejna roszada woblerami i Łezkę dostał Robert co 15 min później zaowocowało braniem.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4597jpg_dac1c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4602jpg_dfabf.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4604jpg_14bb9.jpg

Niedługo potem i mi się poszczęściło.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4665jpg_f137a.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4747jpg_99a3f.jpg

Na tego samego woblera już na powrocie zapunktował Radek:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_4822jpg_4965b.jpg

Poprawił też drugim ale już tym razem głęboko schodzącym:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5082jpg_0bfd2.jpg

Skończyło się na siedmiu sumach.
Do tego należy doliczyć 2 sumy spięte i jednego naprawdę fajnego który poszedł z woblerem.

Z zasiadki jesteśmy zadowoleni bo wiemy teraz gdzie i na jakie woblery łowić przy takiej temperaturze ( temp wody 24.5stopni).
Zdjęcia obcinam celowo tak żeby nie można było namierzyć naszych miejscówek bo mnie szlag trafia jak dzień po tym kiedy łowimy ładne smoki zjeżdża się banda klepiących kwokiem tak intensywnie jakby się masturbowali. Oczywiście po takich akcjach gówno można złowić a nie suma na takiej miejscówce. Nic przeciw nim nie mam, niech sobie klepią ale już nigdy po moich zdjęciach nikt nie zobaczy gdzie łowimy a dodawać będę tylko takie całe foty gdzie ryzyko łowienia będzie tak duże że nikt się nie skusi i stąd ostatnie zdjęcie Haha
Woblery test zdały, brały głównie duże sumy i od teraz łowić będziemy też na płytszych wodach. Zależało mi na sprawdzeniu ich na głębokościach które występują zazwyczaj na polskich rzekach.
Najpiękniejszą chwilą wyjazdu był moment kiedy Robert złowił trzeciego suma a Radek go samodzielnie podebrał. Deklaruje że teraz podbierze każdego ale tak naprawdę może podbierać tylko takie do 140cm bo większe mogły by mu zrobić krzywdę.
Pozdrawiamy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Wczoraj grubo po 20:00 dopiero na wodzie i niestety przez braki woblerów schodzących na 8m łowiliśmy na płytko schodzące czyli wyników się nie spodziewaliśmy żadnych.
Nie było więc szału a to że Robert złowił 2 małe sumy ratując honor łodzi cieszy nas niezmiernie.
Pierwszego nie uwieczniliśmy w ogóle na zdjęciach a złowiony był na bombę Czesława.
Został tylko film i zdjęcie z holu:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5098jpg_c9eb6.jpg

Drugi ten sam rozmiar:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5113jpg_c4c7c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5115jpg_393c5.jpg

Ważne jest to na jakie woblery przy jakim nurcie i głębokości łowić. Użycie nieodpowiednich sprawia że nasze szanse na suma maleją drastycznie. Wyjazd dla nas i tak udany ale następnym razem jedziemy na łowisko gdzie będą one pracować na poprawnej głębokości.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Wczoraj zamiast pływać imprezowaliśmy na brzegu Haha
W drodze na imprezę Radek złowił sumika:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5376jpg_b3aac.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5487jpg_c92fc.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5500jpg_b2dcb.jpg

Ja też złowiłem kolosa, mało mnie nie wciągnął do wody Haha

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5521jpg_7638e.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5588jpg_8e4ef.jpg

Na powrocie Radek złowił klenia 56cm czyli prawie wyrównał mój rekord Haha

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_5614jpg_650bf.jpg

Mieliśmy testować wędki o długości 270cm ale przez imprezę mało nam to wyszło Haha
Było fajnie, niedługo chłopaków zabieram na zasiadkę stacjonarną bo meczą mnie o to już jakiś czas a kilka godzin na brzegu dało im dużo radości Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

czeslaw sowinski

Offline

Odrzańska siłaczka na woblerka Sowa.

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00539jpg_fb0e8.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00543jpg_23033.jpg
 

Grzegorz Petryna

Offline

Gratulacje Czesiu, coś pięknego na własne wyroby łapać ryby. Okok
 

Artur Betcher

Offline

Zacznę sam strugać, wezmę praktyki u Czesia i będzie się działo Haha
Gratuluje Czesiu raz jeszcze Okok
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Woblery do płytkiego trollingu Spinning, Trolling za sumem 12 03 listopada 2018 21:43
Ciężkie nocne woblery. Spinning, Trolling za sumem 7 16 czerwca 2018 22:58
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,581,732 unikalne wizyty