Sumowe podpórki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bogactwem człowieka są: uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo. Autor: Phil Bosmans


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sumowe podpórki

Janusz Michalak

Offline

Do podpórki wykonanej przez Poldka dołączyłem dwie rurki i sygnalizator.
Nawet nieźle to wygląda i działa biorąc pod uwagę że rurka są z podpórek a sygnalizator miał połamany uchwyt.

www.forumsumowe.pl/images/m_stojak_sumowy.jpg
 

Jawor

Offline

Znalazłem coś takiego na Allegro napisałem do sprzedającego czy może zrobić dłuższą myślicie ze się nada?
Najważniejsza jest wiara w przynętę
 

norimk

Offline

Ja myślę że na miększym gruncie sam kątownik na dole może nie wystarczyć, za mała powierzchnia. Chyba, że wbijesz go głęboko. Mam na myśli już konkretniejsze wąsacze. Pozdr
 

Janusz Michalak

Offline

Jawor napisał(a):
Znalazłem coś takiego na Allegro napisałem do sprzedającego czy może zrobić dłuższą myślicie ze się nada?


Tu masz pomysł na przedłużenie o ile chcesz

www.forumsumowe.pl/images/m_podporka_sumowa.jpg

Wystarczy pogadać z jakimś rzemieślnikiem a pewnie przedłuży, chociaż ja pogadał bym przed zakupem może to zrobi na miejscu taniej i w razie czego nie ma problemu z reklamacją

www.forumsumowe.pl/images/m_podporka_wedkarska_projekt.jpg

Trzeba korzystać z forum Okok
 

Jawor

Offline

Tak właśnie zrobiłem dogadałem się ze sprzedającym że zrobi dłuższą 90cm z czego 40 cm będzie można wbić w podłoże
Najważniejsza jest wiara w przynętę
 

Filip Kletschka

Offline

A co myślicie o tym??? Znalazłem to dzisiaj Usmiech
Catch & release
 

norimk

Offline

Phelps88 nie jest taka zła. Cena nie najgorsza, szkoda tylko że nie ma jeszcze uchwytów pod sygnalizatory ale to można dorobić. No i ta waga dobrze że lekka do noszenia, ale jak przywali konkret sum a pletka z wędek będzie za bardzo w prawo lub w lewo do wody szła względem stojaka to może go przewrócić. Ale troszkę własnej inwencji i powinna być git. Wszystkie błędy wychodzą w praktyce. Pozdr
 

Janusz Michalak

Offline

norimk napisał(a):
Phelps88 nie jest taka zła. Cena nie najgorsza, szkoda tylko że nie ma jeszcze uchwytów pod sygnalizatory ale to można dorobić. No i ta waga dobrze że lekka do noszenia, ale jak przywali konkret sum a pletka z wędek będzie za bardzo w prawo lub w lewo do wody szła względem stojaka to może go przewrócić. Ale troszkę własnej inwencji i powinna być git. Wszystkie błędy wychodzą w praktyce. Pozdr

Pod spodem ma haczyk i można odciążyć kamieniem na sznurku. Ale jak dla mnie ro za delikatny sprzęt i trzeba bardzo poluzować hamulec przy kołowrotku no i ten brak uchwytów na czujniki. Nono
Wole dźwigać moje podstawki z nierdzewki bo jak je wbije to mam pełny komfort psychiczny
 

Lulek

Offline

Czytając ten temat postanowiłem zaprezentować prostą podpórkę wykonaną przez mojego teścia w warsztacie, została wymierzona pod Cormorana Bull Fightera X tak aby weszła ta duża końcówka na dole. Oczywiście do zmontowania całego zestawu potrzebna jest jeszcze prosta podpórka podtrzymująca sam blank, ta ma za zadanie tylko trzymać dolnik. Wykonana jest z jednej rury ze stali nierdzewnej (na fotce widać po prostu inwencje twórczą teścia, który przyozdobił ją troszkę z zewnątrz).Spód zakryty z dziurkami dającymi ujście zbierającej się wodzie. Element wbijany w ziemię pochodzi ze zwykłej podpórki ze sklepu. Troszkę spawania, szlifowania i kawałek rury - jeżeli ktoś zna kogoś mającego dostęp do maszyn za kilka piw można zrobić sobie co tylko chcemy.

www.forumsumowe.pl/images/m_mocna_podporka_wedkarska.jpg
 

Lukasz Celt

Offline

Moje podpórki zrobiłem tak....
W sklepie metalowym kupiłem dwa pręty kwadratowe 1cm na 1cm,
długie na metr. Odmierzyłem dolnik każdej wędki i dospawałem kawałek rurki cynkowej -bo taką miałem, dwa kawalki, resztki po jakiejś pracy. U góry dospawałem rozwidlenie z blachy grubej 3mm. Posiadam palnik więc podgrzałem i owinąłem do okoła pręta tą piastre, ale można spokojnie dospawać dwa kawałki.
Jeśli ktoś ma znajomego ślusarza, możecie poprosić o taką przysługę, dla niego takie podpórki to 10 min pracy.
Odmierzcie dolnik wędki, będziecie mieli podpórkę na miare szytąOczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,559,418 unikalne wizyty