Wędzisko do metody podwodnego spławika | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

O radę pytaj tego kto sam sobie radzi. -Leonardo Da Vinci


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Wędzisko do metody podwodnego spławika

Wisniewski Michal

Offline

Witajcie,
poszukuje wędziska stricto pod metodę podwodnego spławika i standardowego gruntu.
Co za tym idzie wędka musi mieć określoną charakterystykę, czyli być dość sztywna, mieć akcję bardziej szczytową i półparaboliczną, tak aby móc skutecznie i przenikliwie zaciąć, nawet z dużej odległości,
kiedy 50 i więcej metrów plecionki znajduje się pod wodą, na dużej głebokości w rzece itp. No sami wiecie Usmiech
Przeczytałem większość tematów, które znalazłem, ale czasem brakuje właśnie opinii na temat akcji wędziska i dopasowania jej do konkretnej metody.

Żeby nie było tak łatwo, dysponuje budżetem do 250zł (miało być więcej, ale nie będzie...Smutny ) Długość kija 300 - 330cm. Musi mieć też odpowiednią ilość przelotek, aby można było stosować i stało szpulowca i multa od dołu.

Puki co w oko wpadły mi:
Sanger Uni Cat Destroyer 2 cw. 150-420g - jest kilka opisów i testów tej wędki na forum, jedni mówią, że bardzo sztywna, inni, że nie aż tak bardzo. A test pokazuje, że dość łatwo się poddaje obciążeniom jak na sztywny kij Usmiech

Dam Mad Cat Black Heavy Duty cw. 200 - 400g
Waga: 467g
Długość: 3.00m/155cm

forumsumowe.pl/h/fshzw_madcat_bhd_large_03a1f.jpg

- tutaj nie mamy opinii chyba w ogóle, wiem, że Janusz Michalak zakupił tą wędkę i właśnie on pisał, że jest sztywna, wręcz "pałowata" ale więcej opinii i informacji odnośnie tego kijka nie znalazłem - jeśli Janusz mógłbyś już coś więcej powiedzieć na jej temat będę ogromnie zobowiązany.

Shimano Vengeance Catfish cw. 80-400g - też ponoć sztywny kij, ale podpobno ma jakieś problemy z małym uchwytem kołowrotka i jakoś mi się po prostu najmniej podoba ;p

Wszystkie te kije mają po 3m.

Najbardziej kusi mnie ten Mad Cat, nie ukrywam, że ceną oraz chęcią przetestowania go.

Wiadomo, że wypadało by iść do sklepu, pomacać i podjąć decyzję, ale niestety jak sami wiecie nie każdy sklep dysponuje sprzętem sumowym, a i czasu brakuje.

Jeśli macie sprawdzony sprzęt, który spełnia moje wszystkie kryteria/zachcianki poproszę o propozycję Usmiech

Z góry dzięki.

(nie wrzucalem zdjęć i opisów katalogowych dwóch pozostałych wędzisk, bo są one na forum już znane)
 

Lukaszb

Offline

Michal a mlt heavy catfish 330? Wg mnie do tej metody wrecz idealna. Chyba ze chcesz cos drozszego Oczko
 

Wisniewski Michal

Offline

Lukasz Bieniawski napisał(a):

Michal a mlt heavy catfish 330? Wg mnie do tej metody wrecz idealna. Chyba ze chcesz cos drozszego Oczko


Raczej sztywniejszego i z większą ilością przelotek, ale MLTek też gdzieś jest w rozważaniach Usmiech
 

Tomasz Seta

Offline

Przerabiałem wiosną temat dotyczący wędki do połowu stacjonarnego i nie zawiodłem się opierając się w wyborze kija na opiniach forumowiczów.Mikado MLT Heavy Catfish 3.30m to naprawdę porządny kijek,Shimano Vengeance Catfish jest zdecydowanie twardszą wędką ale mnie również nie przekonała,Sanger Uni Cat Destroyer 2 z tego co pamiętam to dł. max 3.00m,a te 30cm robi różnicę...
Koledzy na pewno dorzucą coś od siebie i wędzisko wybierzesz,dla mnie temat tym ciekawszy,że sam zaglądam na Askari w poszukiwaniu drugiego kija w tym samym co Twój budżecie.
 

Wisniewski Michal

Offline

Ja wiem, że MLTek to fajny kijek, ale mimo wszystko celował bym w coś twardszego Usmiech Idealem byłby Exceler Catfish lub Passion Pro, ale są poza moim budżetem na wędzisko stacjonarne.
 

Babinski Damian

Offline

Ja posiadam MTL 3m i jak dla mnie jest dość miękki, przy około 7-8kg zaczyna giąć się pod dolnikiem. Porównując do niektórych testów spiningów na tym forum, to jest karpiówka Usmiech
Poza tym ten kijek nie posiada jakichś super przelotek. U mnie porcelanki z dwóch ostatnich powypadały po kilku wyjazdach, a teraz trzymają się na super glue.
.
 

Wisniewski Michal

Offline

Koniec końców kupiłem Cormorana Big Cat Ultra Lifter 3.00/cw. 150-450g. Co prawda nie myślałem o nim wcześniej, ale moją uwagę zwróciła przecena na te wędziska. Normalna jej cena to ok. 300zł w zależności od sklepu, a ja znalazłem za 220zl.
Poczytałem, pooglądałem zdjęcia, popytałem sprzedawcy i zdecydowałem się.

Ultra Lifter to najwyższy model z "cormoranowych Lifterów", po oględzinach "na sucho" mogę powiedzieć, że wędka wydaje się na prawdę solidna.
- w pełni metalowy uchwyt kołowrotka,
- bardzo przyjemna w dotyku, "ciepła" pianka na rękojeści i dolniku,
- 8 przelotek, z pozoru delikatnych, ale mocnych i stabilnych na podwójnych stopkach, z czego szczytowa zdecydowanie masywniejsza z mocną wywiniętą porcelanką.
- porządne omotki i lakierowanie całości ala kameleon, w zależności od kąta patrzenia, kolor przechodzi od czerni po "rude" pręgi.
- zaczep na hak nad rekojęscią (pierdoła, ale przydatna, a nie każdy kij to ma)
- jest sztywna, o taką mi chodziło, ale nie pałowata.
- duży okrągły gimbal, z jednej strony może być problem z umieszczeniem go w podpórce, a z drugiej zdecydowanie mniej inwazycje dla ciała podpracie przy holu Usmiech

Kilka zdjęć:

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04185jpg_24fe7.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04182jpg_b5390.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04181jpg_8409f.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04183jpg_86c29.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04188jpg_4065a.jpg

Myślę, że nada się do metody podwodnego spławika, z myślą, do której go kupiłem.

Polecić jeszcze nie mogę, bo na wodzie nie testowana, ale opis i bezstronna pierwsza opinia, może się przyda komuś kto szuka podobnego kijka. Nie piszę danych producenta, bo to może sobię każdy gdzieś odszukać Usmiech

Opinie z czasem postaram się rozszerzyć o testy i możliwości ugięcia.
 

Janusz Golebiewski

Offline

Chyba dobry wybór Michał. Po głowie też mi chodziły te Cormorany. Zawsze jak byłem w sklepie to je macałem i rozmyślałem kupić czy nie kupić. Kupiłem co innego ale myślę, że Twój kijek podała niejednemu wąsaczowi i będziesz z niego zadowolony. Teraz czekam z niecierpliwością na fotki z testów tego kijaszka Usmiech
 

Wisniewski Michal

Offline

No mam nadzieje, że się sprawdzi - musi Usmiech
Temat zostawmy otwarty dla potomnych, kto ma propozycję na wędziska stricto do metody podwodniaka, niech pisze. Cormoranowi poświęce osobny temat po testach Usmiech
 

Grzegorzh

Offline

W moim Cormoranie Bull Fighter X zerwałem ten wielki gimbal,a w jego miejsce włożyłem korek ze szampana i po sprawie.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 564 27 kwietnia 2019 16:26
Jakie wędzisko wybrać ??? Wędziska spinningowe na suma 6 18 sierpnia 2018 09:53
Sprzedam wędzisko dragon X-treme Spinn 18 210cm Sprzedam sprzęt wędkarski 5 24 sierpnia 2017 17:16
Sprzęt na suma (stacjonarka - wędzisko+kołowrotek/multi) do 700zł Forum ogólne o sumach 1 11 czerwca 2017 19:08
Spinning na suma (wędzisko) dla początkującego do 200zł Wędziska spinningowe na suma 195 06 czerwca 2017 00:28
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,714,371 unikalne wizyty