Przypon sumowy a szczupaki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Aby otrzymać pożyczkę, najpierw musisz udowodnić, że jej nie potrzebujesz Z praw Murphy'ego


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Łowcy Szczupaków
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przypon sumowy a szczupaki

BartoszC

Offline

Przechodzę na stosowanie pętli przy przyponie z FC.
Testowałem wczoraj różne rozwiązania i najlepiej wychodzi mi w testach pętla Rapala - wytrzymalość bardzo duża i prędzej mi plecionka 0,35 strzeli liniowo niż Daiwa Saltiga 0,85 na pętli Rapala.
Dodatkowo węzeł zabezpieczam przeźroczystą rurką termokurczliwą którą polewam wodą zagotowaną z czajnika.
Nie zauważyłem spadku wytrzymałości FC Daiwa Saltiga po kąpieli w gotującej się wodzie.

Szpula się jednak za jakiś czas skończy i Saltiga już ponoć nie produkowana...
Pewnie znajdzie się osoba która też stosuje rurki termorkuczliwe do FC.
Czy ktoś może potwierdzić ,że polewanie świeżo zagotowaną wodą nie zaszkodzi również innym FC?
Trzymanie w oparach gotującej się wody lub podgrzewanie zapalniczką nie wchodzi w grę.
 

Konrad Bartosik

Offline

Bartosz coś chyba za bardzo kombinujej. Nie możesz połączyć plecionki z fluocarbonem poprzez kretlik i spokój
 

BartoszC

Offline

Łącze przez krętlik. Chodzi o węzeł łączący FC z obu końców na krętlik/agrafkę i zabezpieczenie węzła.
Gruby FC układa się zupełnie inaczej niż plecionka więc i węzły inne.
 

Konrad Bartosik

Offline

Ja łącze palomarem i końcówkę przypalam zapalniczka, narazie nic się nie rozwiazalo.
 

strzala

Offline

Wrzątek ani para nie uszkadza fluorocarbonu. Ja tam używam Daiwe type "F" i w/g mnie jest lepsza od saltigi choć bardziej mleczna. Co do węzłów to przy agrafce używam prostą pętle. To na pewno nie jest pętla rapali choć podobne ale o połowę prostsze. Jak to się nazywa to nie mam pojęcia ponieważ jak zacząłem to używać to chyba jeszcze nie było internetuUsmiech. Trzeba sprawdzać i wiązać Usmiech.
 

Artur Betcher

Offline

Napiszcie mi dokładnie jaka nazwa jest tej przyponówki i o jakiej średnicy kupić żeby nadawała się na sumy 2m+ przy dość forsownym holu. Proszę tez o info jaka kupić na szczupaki. Kupie i będę eksperymentował. Z góry dziękuje.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Znalazłem coś takiego:

forumsumowe.pl/h/fshzw_daiwa_d6b3c.jpg

Nie mogę jednak znaleźć Sufixa grubszego niż 0.50.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Konrad Bartosik

Offline

Ponoć najlepszy fluorocarbon.
 

strzala

Offline

Więc tak. Sufix w PL już praktycznie nieosiągalny bo importer ma to w d. Za granicą do kupienia np. tu http://boddenangler.de/Sufix-Invisiline-Fluorocarbon-20-m_1 . To przykład pierwszy z brzegu więc trzeba szukać. Co do Daiwy to ja używam Daiwa Tournament Type"F" dokładnie taki jak na aukcji http://allegro.pl/fluorocarbon-daiwa-tournament-sw-0-90mm-50m-i5539354992.html . Godny polecenia jest jeszcze P-line. Teraz mam fluorocarbon kupiony w Chinach i nic gorzej jak nie lepiej. Niestety cena nawet w Chinach nie jest niska.
Artur problem jest taki, że ciężko jest komuś dobrać idealnie grubość ponieważ przy np. 1,2mm ciężko to już zaciągnąć przy wiązaniu a można kupić nawet 2mm Usmiech. Ja używam 0,9mm i do plecionki 0,3 - 0,35 jest w porządku (biorę naddatek na uszkodzenia). Możesz rozważyć grubość 1mm.
Jeżeli chodzi o łowienie szczupaków na normalny spining to polecam Ci 0,7mm (0,6mm to minimum.
Najprościej to Ci bym nawiązał z różnych grubości i byś wiedział co kupić. Tylko czasowo to u mnie masakra. Napisz mi PW z adresem to coś ustalimy.
Siema po woodstocku
 

Artur Betcher

Offline

Wysłałem PW. Swoją drogą ze dwie szpule muszę do testów kupić więc próbuje rozgryźć jak kupić z tej strony Sufixa. Chyba że sam będziesz kupować a ja się dorzucę ze szpulą.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kupię kołowrotek sumowy Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 11 lipca 2019 11:02
Jaki przypon na suma (wasze patenty) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 24 12 listopada 2018 09:03
Przypon stalowy na suma Pozostałe wyposażenie wędkarza 3 11 listopada 2018 22:56
Sprzedam sprzęt sumowy Jenzi + Spro Sprzedam sprzęt wędkarski 5 09 listopada 2017 22:24
Kołowrotek i kij sumowy Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 3 13 marca 2017 20:01
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,563,023 unikalne wizyty