Sony DSC-HX300 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Geniusz to wieczna cierpliwość. -Michal Anioł


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sony DSC-HX300

Filipka

Offline

Wyprawa na Ebro to podróż życia więc jednak zainwestowałem na lata (mam nadzieję) żeby pamiątki zdjęciowe były tego warte i były jak najlepszej jakości.
Nie znam się na aparatach totalnie i sprzedawca mógł by mi wcisnąć byle co jak by dobrze mnie zakręcił. Chłopak całe szczęście na oszusta nie wyglądał i poświęcił mi godzinę chyba by porównać zdjęcia, aparaty itp. Miałem w ręce chyba z 20 aparatów w cenie od 600 zł. do 1900 zł.

Aparaty przed 1000 zł odpadły szybko jak pan pokazywał mi jakoś zdjęć na zbliżeniu które robiliśmy w sklepie.

Wahałem się między tym DSX a jakimś Nikonem tylko nazwy nie pamiętam.
Jak przyszedłem do domu to byłem w ciężkim szoku gdy zobaczyłem jakość zbliżenia. Mogę śmiało podglądać sąsiadów i patrzeć czy zdradzają żony !! Potem ich szantażować i za zarobione kupować wędki Usmiech

Dane techniczne:

Liczba efektywnych pikseli [mln]: 20.4
Typ matrycy: CMOS
Rozmiar matrycy: 1/2.3 cala
Zoom optyczny: 50x
Zoom cyfrowy: Fotografie: 20M: około 200x; 10M: około 284x; 5M: około 400x; VGA: około 810x; 15M (16:9): około 200x; 2M (16:9): około 540x. Film: Precyzyjny zoom cyfrowy: około 200x
Ogniskowa (ekwiwalent dla 35mm) [mm]: 24 — 1200 (4:3), 26 — 1300 (16:9)
Jasność obiektywu [f/]: 2.8-6.3
Zakres ustawiania ostrości [cm]: 1
Makro [cm]: od 1 (W), od 240 (T)
Stabilizacja: optyczna
Średnica obiektywu [mm]: 55
Czas otwarcia migawki [s]: 4s - 1/4000 s
Pomiar światła: matrycowy, centralnie ważony, punktowy
Rozmiar LCD [cale]: 3.0
Typ LCD: TFT
Rozdzielczość LCD [piksele]: 921 600
Jasność LCD: automatyczna regulacja
Obracany LCD: tak
Wizjer: jest, elektroniczny 0.2 cala 201.600 punktów
Autofokus: 9 pól (bez rozpoznawania twarzy), punktowy z wyborem czujnika
Manualfokus MF: jest
Ilość programów tematycznych: 11
Efekty barwne: Malowidło HDR, Cz-b o bogatej grad., Miniatura, Zabawkowy aparat, Kolor pop, Kolor częściowy, High-key: Miękki, Akwarela, Ilustracja
Tryby ekspozycji: auto, manualny, preselekcja czasu migawki, preselekcja przysłony, programowa automatyka
Czułość ISO: 80 — 3200 (inteligentna automatyka), ISO 80 — 12 800 (lepsza automatyka), ISO 80 — 1600 (autoprogram)
Balans bieli: Automatyczny (inteligentny), Światło dzienne, Chmury, Świetlówki1, Świetlówki 2, Świetlówki 3, Żarówki, Lampa błyskowa, Zapamiętywanie po naciśnięciu, Nastawianie po naciśnięciu
Lampa błyskowa: wbudowana
Tryby pracy lampy: Auto, Lampa włączona, Synchronizacja z długim czasem ekspozycji, Synchronizacja z drugim przebiegiem kurtyny, Lampa wyłączona
Zasięg błysku: Automatyczna czułość ISO: Około 0,3 m do 12,4 m (szeroki kąt) / około 2,0 m do 5,9 m (teleobiektyw), ISO3200: maks. około 17,5 m (szeroki kąt)
Samowyzwalacz: 2s, 10 s.
Zdjęcia seryjne: ok. 10 kl./s (10 zdjęć)
Filmowanie: 1920 x 1080, 1440 x 1080, 640 x 480
Dźwięk: jest
Format zapisu danych: JPEG
Menu w języku polskim: jest

Jedynym minusem jaki dostrzegłem jest brak sznureczka przy zaślepce obiektywu. Siostra ma podobny aparat i jak wyciągnie zaślepkę to wisi ona pod aparatem a ja co chwila swojej muszę szukać.

Teraz kilka fotek robionych aparatem. Pierwsza z okna a druga na zbliżeniu fiata pandy(Fiat od kolegi to praw nie potrzebuję)

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00042jpg_15f6f.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00043jpg_981da.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00009jpg_63ace.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00006jpg_aa216.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00031jpg_59e9e.jpg

A tutaj już sam aparacik.

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_1247jpg_e8c0b.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_1248jpg_fc616.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_1249jpg_bfacb.jpg

To tyle. Szersza opowieść o aparacie jak wrócę z Hiszpanii i do porządku go sprawdzę.
Koszt razem z torbą i kartą pamięci to 1500 zł bez paru groszy.
Ja jestem pod wielkim wrażeniem ale pewnie zaraz Górski mnie opierniczy ,że przepłaciłem haha Haha
 

Michal Loktok Polok

Offline

Na aparatach się nie znam więc te dane techniczne i tak nic nie mówią, ale

1. zoom niezły
2. fajne psiaki
3. nie pokazuje się takich zdjęć obiadu, jak inni głodni siedzą w pracy
4. pokaźny obiektyw

Przy takim zoomie to będziesz siedział na brzegu i robił zdjęcia sumom siedzącym na dnie, potem photoshop i już będą na brzegu koło ciebie :-)
 

Robertrs

Offline

Olać aparat. Kaczka na talerzu też mnie zirytowała! Nieładnie, nieładnie!
 

Filipka

Offline

Kaczka była masakra. Żonka wszystko przygotowałaHaha
 

Hubert Tykwinski

Offline

Bardzo fajny aparacik. Ja mam Nikona d70s(lustrzankę) z dobrym obiektywem,ale jednak przydałby by się zoom cyfrowy,bo generalnie tylko przy nim można wykorzystać te 20 milionów pixeli,no chyba,że ktoś robi zdjęcia na bilbordy,a ja żeby uzyskać takie zbliżenia jak Ty,to bym musiał kupić obiektyw(pewnie) za 3000 tysie. Cena moim zdaniem,nie jest,aż tak wysoka,bo np.ja za swój aparat,parę lat temu zapłaciłem 3300 na promocji...
Gratuluję zakupu! Jedno pytanie mam do Ciebie: czy na zdjęciu nr.3 chciałeś uchwycić barierki,czy krajobraz? Pozdrawiam
Kontakt z naturą - mym terapeutą !.!.!.
 

Jozefp

Offline

Mój Dawid się zastanawiał pomiędzy tym a canonem no i padło na canona,ja się na tym nie znam ale on mówi że żeś sobie kupił dziada Foto
A tak serio to fajny sprzęcik Okok też mam sonyaka tylko że dziesięcioletniego Oczko
 

Filipka

Offline

Hubert barierki chciałem. Chodziło o taką fotkę żeby tło było rozmazane. Próbowałem w domu z psami ale dopiero na balkonie wyszło.

Józek pyskaty jak zawsze. I widzę w genach ma dzieci przeszło Usmiech

Pytanie do kogoś kto się zna. Czyli nie do Józka pfft Jakie rozmiary zdjęć ustawić i te całe mega piksele?
 

Artur Betcher

Offline

Filip po prostu już założył że potrzebuje teleobiektywu dlatego że sumy będzie fotografował tylko kolegom na drugim brzegu beka
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Marcin Nowak

Offline

Mnie brak sznureczka przy moim kitowym obiektywie do nikona d5100 też irytuje ale uwierz mi, że da się z tym jakoś żyć Oczko a aparacik fajny fajny Haha polecam do zestawu dokupić "Poradnik fotograficzny" Ross Hoddinott. W prosty i czytelny sposób jest tam opisane jak korzystać z trybów półautomatycznych i wiele innych ciekawych kwestii Okok
Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.
 

Filipka

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Filip po prostu już założył że potrzebuje teleobiektywu dlatego że sumy będzie fotografował tylko kolegom na drugim brzegu beka


Do tego mam snipere Usmiech Nikt nie wyciągnie jak ja nie wyciągne haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sony HX1 szukam filtru polaryzacyjnego Fotografia i wszystko z nią związane 1 27 grudnia 2010 20:53
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,573,409 unikalne wizyty