Spławik podwodny bez zrywki? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Są na świecie rzeczy, o których się nawet fizjologom nie śniło" - Ferdek Kiepski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Łowienie sumów na grunt
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Spławik podwodny bez zrywki?

Jaroslaw Radzki

Offline

Janusz Golebiewski napisał(a):

Piotrku, nie widzę tego przy zarzucaniu. Stoper wg mnie zjedzie w dół do przyponu/krętlika.
Jarku w piątek jak będziesz to ci pokażę o co chodzi Usmiech


Obowiązkowo będe i chętnie zobacze nawet do południa już przyjade by mieć czas na życzywka hehehe Oczko
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Piotr Stec napisał(a):

forumsumowe.pl/h/fshzw_zestaw2_a6b51.jpg

Proporcje przyponu nie zostały zachowane, chodzi mi tylko o ideę regulacji głębokości żywca poprzez zmianę długości L, czyli odległości między krętlikiem a stoperem. A zaznaczona na zielono żyłka-zrywka długości powiedzmy 10cm.

@UP edit
No chyba że tak, fakt nie pomyślałem o tym.


Zakładając że zestaw będzie wyglądał jak na rysunku to przypon bym dał tak ponad 1,5m i odpowiedniej gramatury spławik do żywca i wówczas żywczyk pracuje od dna aż na wysokość jaką mu daje przypona więc np,1,5m
 

Janusz Golebiewski

Offline

forumsumowe.pl/h/fshzw_my_patent_na_podwodny_bez_zrywkijpg_f363b.jpg

Zobacz Piotrku i Jarku jak będzie pracował żywiec w zależności od wymiaru L na zakładanej przeze mnie głębokości 5m.
 

Robertrs

Offline

Żywiec będzie zdecydowanie niżej niż długość L. Ciężarek z pkt G (ciekawe że włśnie to "G" przyszło Ci do głowy Usmiech ) i żyłką lub plecionką będą w jednej linii po napięciu zestawu. Dokładając 10-15 metrów wyrzutu wyjdzie znacznie niżej niż L no chyba że na 10 m głęboczu 3m od brzegu to się dzieje.
 

Piotr Stec

Offline

Czyli tutaj tak teoretycznie żywiec porusza się w promieniu 1m od punktu G Haha jak dobrze rozumiem? Z tym że spławik cały czas ciągnie go do góry i "usiłuje" ustawić żywca w odległości L+1m od dna. Jeżeli tak to już wszystko jasne dla mnie.

@UP
Ale tam jest jeszcze spławik podwodny przy żywcu, który będzie go wyciągał do góry, czy źle myślę ?
 

Jaroslaw Radzki

Offline

[quote]Janusz Golebiewski napisał(a):

forumsumowe.pl/h/fshzw_my_patent_na_podwodny_bez_zrywkijpg_f363b.jpg

Zobacz Piotrku i Jarku jak będzie pracował żywiec w zależności od wymiaru L na zakładanej przeze mnie głębokości 5m.[/qu

Jak dla mnie wole zestaw zrywka ikamień bo to troszkę ryzykownie wygląda i miałbym obawy przy zarzucaniu czy aby się nie spląta i czy aby żywiec przeżyje hehehe w dalszym ciągu wyrażam chęć zobaczenia na żywo tego zestawu plus zarzucenie Usmiech
 

Janusz Golebiewski

Offline

Mnie się jeszcze nie splątało. Jak na razie nie używałem tej żyłki dłuższej niż 1-1,2m. Daleko takim czymś nie rzucę ale trzeba sobie radzić. Miałbym pływadło też wybrałbym kamień na zrywce Usmiech
 

Daniel Strozyk

Offline

Ile rzucasz takim zestawem i jakiej wielkości jest żywiec ?
 

Janusz Golebiewski

Offline

Danielu, żywce to leszcze w granicach 20-30cm lub karaś 10-15cm. Max co mogę machnąć to chyba ze 30m. Wędka to karpiówka 3,5lb ale w tym roku kupiłem kija na sumy i zobaczymy jak będzie z rzutami.
 

Janusz Golebiewski

Offline

Robert RUMC Swietochowski napisał(a):

Żywiec będzie zdecydowanie niżej niż długość L. Ciężarek z pkt G (ciekawe że włśnie to "G" przyszło Ci do głowy Usmiech ) i żyłką lub plecionką będą w jednej linii po napięciu zestawu. Dokładając 10-15 metrów wyrzutu wyjdzie znacznie niżej niż L no chyba że na 10 m głęboczu 3m od brzegu to się dzieje.

Po napięciu zestawu żywiec rzeczywiście będzie niżej niż odległość L ale nie można napinać zestawu za mocno, bo będzie tak jak piszesz. Zazwyczaj łowię na wodzie nie przekraczającej 3-4m i wybieram dołki za główkami i zakola niedaleko brzegu. Ograniczają mnie niedalekie rzuty Smutny
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma. Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 537 27 stycznia 2019 20:11
podwodny spławik Przynęty martwe do łowienia sumów 2 13 lutego 2018 21:05
Boja - sposoby mocowania zrywki Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 85 24 stycznia 2018 17:27
Spławik Spro do bojki Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 15 22 grudnia 2016 11:54
Przetrzymywanie suma, dipowanie pelletu i spławik podwodny Łowienie sumów na grunt 1 19 lipca 2016 22:54
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,583,108 unikalne wizyty