Boja - sposoby mocowania zrywki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę. Jan Paweł II


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Boja - sposoby mocowania zrywki

Robertrs

Offline

Misiek, wyobraź sobie dwie zrywki w tym jedną niezrywalną Usmiech taką która jest przypietąta do Bojki i plecionki. Sum nie odpłynie w zaczep w trudnym miejscu a ty po napłynieciu zaczniesz hol jak w verticalu ale szczegóły to już Jacek. Nigdy tego nie widziałem.
 

Jacek Gebala

Offline

Wisniewski Michal napisał(a):

Jacek, Ty tu jesteś szefem od wielkich sumów, ale ja czegoś nie rozumiem ( może pora za późna)Usmiech. Ja zawsze myślałem, że pomiędzy linką główną, a bojką, jest właśnie zrywka, jak strzeli to ryba jest "wolna" i trzymamy ją tylko na wędce. Jak montujesz zestaw?


No właśnie w obu wypadkach Oczko nie(zupełnie) . Od boi która jest w odpowiedni sposób obciążona(min 20 kg) prowadzi do zestawu równie mocna linka na której końcu dowiązana jest zrywka i linka z karabińczykiem. Na plecionce głównej mamy spławik, który z jednej strony ustala nam głębokość na której pływa żywiec, a z innej służy jako stoper dla zrywki umieszczonej powyżej spławika na plecionki głównej. Karabińczyk kończący linkę(ta inna/druga od boi) zapięty jest "luźno" pod spławikiem na plecionce. Sum biorąc urywa zrywkę (powyżej spławika) my widzimy branie na wędce i w tym momencie napręża się linka z karabińczykiem (za)zatrzymując suma i naprężając plecionkę główną. My wyjmujemy Zmeczony wędkę z podpórki, trzymając ją napiętą wsiadamy do łódki i pompując dopływamy do karabińczyka. Tam docierając odpinamy karabińczyk i holujemy suma do góry. Jak stad widać boja musi być wystarczająco duża, mocna i mocno zakotwiczona.

To dosyć powszechnie stosowane było/jest np. nad Ebro - chyba nawet tam zostało to po raz pierwszy wprowadzone, jak jeszcze wszędzie tam można było łowić na żywca. W rzece też się tak da.

Może uda mi się jutro zrobić samemu jakiś prosty rysunek. Mój grafik gwiżdże Placze na pieniądze i siedzi sobie na rybach. No, ale tam go poznałem. Oczko
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Jacek Gebala

Offline

Robert RUMC Swietochowski napisał(a):

Misiek, wyobraź sobie dwie zrywki w tym jedną niezrywalną Usmiech taką która jest przypietąta do Bojki i plecionki. Sum nie odpłynie w zaczep w trudnym miejscu a ty po napłynieciu zaczniesz hol jak w verticalu ale szczegóły to już Jacek. Nigdy tego nie widziałem.


Prościej, lepiej i krócej wytłumaczone Okok kiedy ja się Zmeczony męczyłem. Poszukajcie na internecie "Festbojenmontage" np: http://huntingteam-nrw.de/wallerfischen-welsangeln/wallermontagen/ -to to pod numerem 23.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Wisniewski Michal

Offline

Kumam już, czyli taka "poczekalnia" Usmiech Faktycznie w tym momencie boja musi być konkretna.
 

Janusz Golebiewski

Offline

Fajna stronka ta co podałeś Jacku, tylko jeszcze będę musiał sobie to wszystko przetłumaczyć ale z tym to raczej nie problem Usmiech
 

Jacek Gebala

Offline

Janusz Golebiewski napisał(a):

Fajna stronka ta co podałeś Jacku, tylko jeszcze będę musiał sobie to wszystko przetłumaczyć ale z tym to raczej nie problem Usmiech


No nie Oczko, nie muszę nic "bazgrać" wszystko tam narysowane Nono
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Wisniewski Michal

Offline

Jak nadejdą długie zimowe wieczory, postaram się przygotować kilka schematów obrazkowych dla danego zestawu. Zarówno dla bojki jak i podwodnego. Kto ma chęć opisać swój zestaw, niech opisuje, a ja spróbuje to potem zobrazować.
 

buli83

Offline

Może już to zostało napisane, ale że na bojkę jeszcze w życiu nie łowiłem, ba nawet nie widziałem z bliska jak ktoś łowił.... Wole się upewnić. Bojka, obicążenie, zrywka, przypon, linka główna, spławik przelotowy to rozumiem. Nie rozumiem tylko jednego. Znaczy rozumiem tylko chce się upewnić . Nad spławikiem przelotowym daje ten oryginalny klips, który ma się wyczepić podczas brania, a podczas czekania na branie ten klips pracuje jako stoper ustalający grunt. I już nic więcej na głównej nad spławikiem nie musi być. Dobrze zrozumiałem????
 

Grzegorz Petryna

Offline

Chodzi Ci o sea-boom?
 

buli83

Offline

Nie nie... chodzi mi o klips taki jak w 1 poście tego tematu, sposób 4... tylko tam jest pomiędzy spławikiem a tym klipsem gumowy odbojnik i stoper, ale z tego co wyczytałem to nie musi tego być...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Mobilny system mocowania przetwornika echosondy Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 2 29 czerwca 2017 14:01
Zbyt twarda wędka do zrywki. Forum ogólne o sumach 5 23 września 2015 09:40
Spławik podwodny bez zrywki? Łowienie sumów na grunt 46 26 lipca 2015 11:47
Spławik uniwersalny - Podwodny/Boja Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 16 24 lutego 2015 19:55
Sposoby rozstawiania zestawów przy większej ilości wędkujących na ograniczonej linii brzegowej Poradniki wędkarskie 6 10 lipca 2014 15:38
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,570,381 unikalne wizyty