Sposoby rozstawiania zestawów przy większej ilości wędkujących na ograniczonej linii brzegowej | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bankier to ktoś, kto pożycza ci parasol, kiedy świeci słońce, ale chce go z powrotem w chwili, gdy zaczyna padać. -Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Poradniki wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Sposoby rozstawiania zestawów przy większej ilości wędkujących na ograniczonej linii brzegowej

Robertrs

Offline

Witam,
Mam pytanie jak w temacie. Czy są jakieś zalecane sposoby ustawiania zestawów przy większej ilości wędkarzy (np 3) korzystających z ograniczonego odcinka linii brzegowej (3-8m)? Tak aby wygenerować jak najmniej potencjalnych kłopotów w momencie brania na któryś z zestawów np. ściąganie pozostałych zestawów, splątanie przy ich pozostawieniu.
Założenia: rzeka, boja i/lub podwodny.
 

Jacek Gebala

Offline

Tak, są takie sposoby- zobacz tutaj sześc wędek ze spławikiem podwodnym trzy w górze i trzy w dole rzeki. Najdalsza położona w odległości 200 metrów od stanowiska.

forumsumowe.pl/h/fshzw_wedki_24b3d.jpg

Powiedzmy w skrócie ze można zestawy rozstawiać(nazewnictwo własne) :

1. - na drabinkę,
2. - na motylka/wachlarzyk
3. - z podwieszką/przewieszką(zmiana kierunku prowadzenia plecionki, ewentualnie podwieszenie i prowadzenie plecionki po brzegu)

Jestem mniej więcej w połowie pisania tematu: "Sposoby/Metody ustawiania zestawów sumowych na wodach bieżących". Wszystko będzie ze zdjęciami i opisem - ale jeszcze trochę potrwa. Za trzy tygodnie jesteśmy nad Padem to będę mógł zrobić ostatnie zdjęcia rozpiętych zestawów, bo do momentu rozpoczęcia pisaniny/powstania pomysłu nie było to ważne .
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Robertrs

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

Tak, są takie sposoby- zobacz tutaj sześc wędek ze spławikiem podwodnym trzy w górze i trzy w dole rzeki. Najdalsza położona w odległości 200 metrów od stanowiska.

forumsumowe.pl/h/fshzw_wedki_24b3d.jpg

Powiedzmy w skrócie ze można zestawy rozstawiać(nazewnictwo własne) :

1. - na drabinkę,
2. - na motylka/wachlarzyk
3. - z podwieszką/przewieszką(zmiana kierunku prowadzenia plecionki, ewentualnie podwieszenie i prowadzenie plecionki po brzegu)

Jestem mniej więcej w połowie pisania tematu: "Sposoby/Metody ustawiania zestawów sumowych na wodach bieżących". Wszystko będzie ze zdjęciami i opisem - ale jeszcze trochę potrwa. Za trzy tygodnie jesteśmy nad Padem to będę mógł zrobić ostatnie zdjęcia rozpiętych zestawów, bo do momentu rozpoczęcia pisaniny/powstania pomysłu nie było to ważne .


Dzięki Jacku za wkład. Będę oczekiwał z niecierpliwością. Myślę że ilość wędęk na tym zdjęciu w sposób reprezentatywny obrazuje ten problem Usmiech Jeśli jest to temt do sensownego ogarnięcia to z pewnosią przyda się początkującym jak i zaawansowanym, którzy do tej pory nie łowili w grupach.
 

Jacek Gebala

Offline

Robert - tak w skrócie - zestawy na zdjęciu rozłożone są mniej więcej co 50 metrów w wodzie i w rożnych odległościach od linii brzegowej(też ważne) a plecionka główna prowadzona po najkrótszej linii do brzegu i tam - na rożnych wysokościach - po-podwieszana i prowadzona do wędek. Naturalnie w razie brania o samo zacięciu nie ma mowy. Z wędką na której jest branie idzie się do łódki przenosząc plecionkę ponad innymi wędkami(zaczynając od tych najdalej odsuniętych od wody) , dopiero po tym zacinamy - w innym wypadku naprężona plecionka poplącze i zerwie w czasie holu inne zestawy. Pomocne jest też jak już same wędki maja rożne długości. Ważne jest też gdzie jest główny nurt woda i ewentualne stanowiska sumów. Te duuuuuuuuuze sumy próbują(zazwyczaj) iść w nurt i to w tym wypadku jest dobre, bo tym samym odpływają od naszych zestawów a holowanie kontynuujemy już z łódki. Trochę trudno wszystko w skrócie opisać ale zastanów się trochę i wszystko okaże się wcale nie takie skomplikowane. Niestety bez łódki nie da rady...Smutny
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Robertrs

Offline

Główkowałem trochę i kombinowałem z narastającym lub zmniejszjącym się dystansem dla poszczególnych zestawów starając się zostawić sumowi teoretycznie jak najwięcej nieskrępowanego miejsca na odejście po skosie w główny nurt. Zakładałem też konieczność przekładania wędki pod lub nad kolejnymi zestawami w zależności od rosnącego lub malejącego dystansu zestawu od brzegu. Tu pomaga umiejętne rozstawienie wędęk od najdłuższej do najkrótszej lub odwrotnie. Niestety mam mało doświadczeń w tym temacie. Szczególnie łowienie w nocy gdzie nie zawsze od razu można rozpoznać kierunek brania i ucieczki ryby nasuwa wiele pytań. Więc jakiekolwiek porady w tym temacie pozwalające z automatu ograniczyć ewentualne problemy są mile widziane.
 

Jacek Gebala

Offline

Robert RUMC Swietochowski napisał(a):

Główkowałem trochę i kombinowałem z narastającym lub zmniejszjącym się dystansem dla poszczególnych zestawów starając się zostawić sumowi teoretycznie jak najwięcej nieskrępowanego miejsca na odejście po skosie w główny nurt. Zakładałem też konieczność przekładania wędki pod lub nad kolejnymi zestawami w zależności od rosnącego lub malejącego dystansu zestawu od brzegu. Tu pomaga umiejętne rozstawienie wędęk od najdłuższej do najkrótszej lub odwrotnie. Niestety mam mało doświadczeń w tym temacie. Szczególnie łowienie w nocy gdzie nie zawsze od razu można rozpoznać kierunek brania i ucieczki ryby nasuwa wiele pytań. Więc jakiekolwiek porady w tym temacie pozwalające z automatu ograniczyć ewentualne problemy są mile widziane.


Ja po prostu miałem możliwość zobaczyć jak inni to robią i trochę popytać Nono - reszta to praktyka której też chciałbym mieć więcej Zmeczony

Niestety nie można wykluczyć że któremuś sumowi zechce się po zacięciu w akcie odwetu płynąć pod prąd wzdłuż brzegu Placze Placze Placze zbierając inne zestawy.Chyba jedynie plecionki poprowadzone całkowicie w powietrzu(tam gdzie to dozwolone/możliwe/rozsądne) z żywcem w pobliżu powierzchni mają szanse przetrwać. Cale szczęście że nie jest to na porządku dziennym.
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zatoka przy wiśle czy warto ? Łowiska sumowe 3 19 maja 2018 22:25
Boja - sposoby mocowania zrywki Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 85 24 stycznia 2018 17:27
Skuteczność żywca przy dużej populacji białorybu ? Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 5 13 lipca 2017 13:31
Pomoc przy doborze zestawu Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 11 12 maja 2017 00:05
Pomoc przy kupnie wedziska stacjonarnego na suma Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 5 01 kwietnia 2017 19:36
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,604,751 unikalne wizyty