Zestaw z kamieniami | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety, które nie wiedzą, że są ładne. - Vivien Leigh"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Łowienie sumów na grunt
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zestaw z kamieniami

Tomek Sztanka

Offline

Dzisiaj przeanalizuję film, na pierwszy obraz to zrywka 1 to kamień-pokrywka zerwanie z 8-17 m. to dzieciak zrobi, nie wiem jakie żyłki czy carbon? ile wytrzymałości bo 0,5 nic nie mówi 4kg czy 24kg, z ilu metrów łowią, jakie dno itp. Odpowiem ale też czekam na Twój test bez urazy.
T.
 

Artur Betcher

Offline

Nie ma znaczenia kto pisze, ile ma lat itp. Byle z sensem.
Zanim w ogóle zarejestrowałem się na jakimkolwiek forum to miałem już jakieś osiągnięcia w dziedzinie łowienia sumów. Nawet kiedy założyłem kilka lat temu ten portal to nikt mnie nie uczył, sam dochodziłem do każdej rzeczy nie oglądając żadnych filmów. To dlatego oglądając Twój rysunek nie biorę tego na poważnie gdyż to samo osiąga się bez drugiego zbędnego kamienia. To zbędna komplikacja i do tego niepraktyczna. Co do zrywek to dobieramy ich wytrzymałość do odległości a długość do potrzeb.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

xorya

Offline

Tomek 8-17 metrów to napewno nie nad Ebro. A filmik tak jak powiedziałem przyjdą wędki bede miał środek pływający to ci pokaże Usmiech ( to już zakończmy, bo to zbędna dyskusja) Wiosną jak jest wysoka woda, (w tym roku sie sam o tym przekonałem) w ciągu jednej doby ebro oddało 15-20 metrów brzegu, równie dobrze tyle wody może przybyć . Zestawy sie wywozi na naprawdę dużą odległość. Artur też nim się zarejestrowałem i zacząłem z sumami moge powiedzieć że jakieś sukcesy miałem, może nie takie jak twoje, ale każdy sum jest sukcesem . Nie to że oglądam filmy itd, chciałem tylko wam pokazać że taki sposób jest też dobry . Zaraz postaram się coś narysować, to powiesz mi czy to masz na myśli , Nie wiem czy byliście na ebro nie raz łowi się z półek skalnych 3-4 m nad powierzchnią wody . I odnośnie tego coś ci Artur narysuje Usmiech
 

Tomek Sztanka

Offline

Dokładnie a jeszcze do tego , że takie sumy zerwą wszystko, są dłuższe niż przypon metrowy i metrowa zrywka razem wzięte. Wystarczy ruch łbem i po ptokach, tylko, że suuum ma metr do zrywki a wędkarz 100m. Dalej nawet napięta plecionka jest łukowata szczególnie na rzece. Teraz popatrzę na filmik ale szczerze...nikt mnie nie namówi na drugą zrywkę. Nikomu jednak zabronić nie mogę nawet wskazane jest eksperymentowanie. Życzę każdemu takich sumów i niekoniecznie z łowisk specjalnych.
T.
 

xorya

Offline

No rozumiem, ja broń boże nikogo nie namawiam do stosowania tej metody , chciałem opisać ją bo jest to też pewna metoda, w pewnych warunkach nadal będę uważał że może być skuteczna, dno jest tam strasznie nie równe. z 4m jest pionowa ściana do 10m . Tak pozatym skoro w ten sposób łowią hiszpanie to też musi coś w tym być Usmiech W sumie teraz pomyślałem że może łowią tak ponieważ , jest zakaz łowienia na żywca, a ta metoda jest jak by to powiedzieć niewidoczna Usmiech Bo nie widać ani spławika , ani bojki ani niczego Usmiech
Ja ciagle tomku mówiłem o ebro , może ty pomyślałeś że gdzie indziej chce łowić ? Tak jak mówiłem zrywkę dobrze się dobierze to w przypadku brania sam sum to zerwie. Z tym się zgadzam że plecionka jest łukowata. Teraz coś chce pokazać , nie wiem albo jestem w wielkim błędzie, albo mam racje pfft Mówię chłopaki nie denerwować się na mnie tylko , podyskutować trochę trzeba od tego jest forum , co do metody napewno ją przetestuje we wrześniu Usmiech
forumsumowe.pl/h/fshzw_beztytulu2_d709b.jpg
 

kernel

Offline

Mi się wydaje, że właśnie po to jest też ten spławik, żeby starał się utrzymać rybę w odpowiedniej wysokości i odległości od plecionki głównej, może się zdarzyć, że się zapląta, ale to naprawdę sporadyczne przypadki.
 

Tomek Sztanka

Offline

Teraz to jak napisałem początkowo, ciężarek i winda na dół ale ja daję już na brzegu, dopinam za szczytową i podnoszę wędzisko leci ciężarek do 3 metrów długości i do dna ile chcesz. Jak głęboko to luzuję z kołowrotka i cacy, bez zrywania i Kamaza z kamieniami.
T.
 

Robert Dubis

Offline

xorya napisał(a):

No rozumiem, ja broń boże nikogo nie namawiam do stosowania tej metody , chciałem opisać ją bo jest to też pewna metoda, w pewnych warunkach nadal będę uważał że może być skuteczna, dno jest tam strasznie nie równe. z 4m jest pionowa ściana do 10m . Tak pozatym skoro w ten sposób łowią hiszpanie to też musi coś w tym być Usmiech W sumie teraz pomyślałem że może łowią tak ponieważ , jest zakaz łowienia na żywca, a ta metoda jest jak by to powiedzieć niewidoczna Usmiech Bo nie widać ani spławika , ani bojki ani niczego Usmiech
Ja ciagle tomku mówiłem o ebro , może ty pomyślałeś że gdzie indziej chce łowić ? Tak jak mówiłem zrywkę dobrze się dobierze to w przypadku brania sam sum to zerwie. Z tym się zgadzam że plecionka jest łukowata. Teraz coś chce pokazać , nie wiem albo jestem w wielkim błędzie, albo mam racje pfft Mówię chłopaki nie denerwować się na mnie tylko , podyskutować trochę trzeba od tego jest forum , co do metody napewno ją przetestuje we wrześniu Usmiech
forumsumowe.pl/h/fshzw_beztytulu2_d709b.jpg


Myślę że kolega dobrze kombinujeOklaski, dołożenie do zestawu w odpowiedniej odległości drugiego kamienia na bardzo krótkich zrywkach, zapobiegnie splątaniu o plecionkę główna. Zalętą tego jest że możemy w ten sposób mocno napiąć kijek, dołożył bym spławik podwodniak, żeby żywiec pracował w tonii i spokojnie czekał na branie. Haha
Pozdrawiam Robert
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
MOCNY zestaw do trolla Spinning, Trolling za sumem 9 28 maja 2018 15:48
Zestaw Black Cat 2+1 czy to normalne? Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 10 20 listopada 2017 19:54
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Jaki zestaw na żywca? Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 45 27 maja 2017 13:54
Zestaw spiningowy Wędziska spinningowe na suma 1 20 maja 2017 16:06
Wygenerowano w sekund: 1.54
51,608,999 unikalne wizyty