Zasilanie laptopa w plenerze | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

" Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu " - Terry Prattchet


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zasilanie laptopa w plenerze

Leszek P

Offline

Do laptopa potrzebujesz przetwornicy o niewielkiej mocy (wystarczy już 100W) z modyfikowanym sinusem (znacznie tańsza od pełnego sinusa).
W praktyce lepiej kupić przetwornicę z zapasem mocy (np. 300-watową), bo możesz zachcieć podłączyć sobie radio, naładować telefon (mają wyjście USB do ładowania telefonów), podładować łódkę zdalnie sterowaną, tudzież podpiąć chłodziarkę.
Do tego niezbędny będzie akumulator głębokiego rozładowania - najczęściej żelowy, ale są też kwasowe.
Ja używam akumulatory 63Ah lub 100Ah i na kilkudniową zasiadkę zabieram dwa, ale ja na okrągło doładowuję łódkę. Do laptopka możesz zastosować mniejszy.

To jest b. wygodne. Akumulator do bagażnika, a przetwornica do kieszeni w plecaku, bagażniku (taka do 300W jest niewielka). Nad wodą podpinasz dwie żabki na klemy i gotowe.
Kiedy napięcie akumulatora spadnie (bodajże poniżej 10V), to przetwornica zacznie piszczeć.

PS. Taki zestaw możesz używać także w domu, w sytuacjach awaryjnych. Podobne zestawy stosuje się do zasilania pomp CO, aby w razie braku prądu nie nastąpiło wychłodzenie chałupy.
 

Artur Betcher

Offline

Mój laptop ciągnie 180W. Do tego rzeczywiście dochodzą inne rzeczy.
Rzeczywiście można by znaleźć inne rozwiązanie niż stacja taka.
Na ile wystarczy akumulator 60Ah przy zużyciu 180W?
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Kosiec Piotr

Offline

Ja wam powiem że w tamtym roku kupiłem ładowarkę do laptopa w sklepie komputerowym podajże firmy "E5" 300W. mogę ładować wszystko jak leci.
Laptop trzyma na baterii 2 godziny. Ładowanie baterii do pełna to czas około dwóch i pół godziny. Dziennie ładowałem lapka 2 bądź 3 raz. 2 razy gdy tylko korzystałem z internetu a podpięty na stałe 4 godziny pod ładowarką bo oglądaliśmy film w namiocie z Piranią. I jakiś tam problemów z odpalenie samochodu nie miałem. Podchodziłem i trach od razu odpalał. 1 raz dziennie jechałem do sklepu około 3 km w jedną stronę. Więc tylko na odcinku 6 km akumulator był ładowany.
I tak wytrzymał bidule ponad 3 tygodnie.
Podkreślam że nigdy na tej zasiadce nie używaliśmy kabli rozruchowych i dawcy prądu z innego samochodu. Zawsze pięknie odpalał i zawszę pięknie lapek się ładował Usmiech
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 

Michal Gorski

Offline

Wygrałem Usmiech Dziękuję Piotrze Usmiech
W tym sezonie zainwestuję w ładowarkę samochodową i sprawdzę na własnej skórze ile bateria w aucie wytrzyma Usmiech
Catch & Release
Kajtek...
 

Leszek P

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Mój laptop ciągnie 180W.

A gdzie to wyczytałeś?
Czy to jest moc znamionowa z tabliczki?
 

Kosiec Piotr

Offline

Michal Gorski napisał(a):

Wygrałem Usmiech Dziękuję Piotrze Usmiech
W tym sezonie zainwestuję w ładowarkę samochodową i sprawdzę na własnej skórze ile bateria w aucie wytrzyma Usmiech

Powiem ci że sam się zdziwisz Haha Tylko najważniejsze jest aby przynajmniej raz dziennie odpalić auto albo tak jak ja jechałem do sklepu.
Też myślałem że będzie lipa na postoju a tu tak mnie pięknie zaskoczyło.
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 

Artur Betcher

Offline

Leszek Piatkowski napisał(a):

Artur Betcher napisał(a):

Mój laptop ciągnie 180W.

A gdzie to wyczytałeś?
Czy to jest moc znamionowa z tabliczki?


Tu masz http://www.asus.c...fications/
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Kosiec Piotr

Offline

U mnie "INPUT" laptopa wynosi 20 V --> 3.25 A. To tak na marginesie
CARP HUNTER LEAUGE -NO KILL- Okok

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_27015.jpg
 

Tomasz S

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Leszek Piatkowski napisał(a):

Artur Betcher napisał(a):

Mój laptop ciągnie 180W.

A gdzie to wyczytałeś?
Czy to jest moc znamionowa z tabliczki?


Tu masz http://www.asus.c...fications/


Artur to jest moc twojej ładowarki a nie poboru zasilacza Haha pobor będzie się wiele roznil czy dasz ekran na maxa podświetlony i co będziesz robil.
 

Artur Betcher

Offline

Tomasz Sokolowski napisał(a):

Artur Betcher napisał(a):

Leszek Piatkowski napisał(a):

Artur Betcher napisał(a):

Mój laptop ciągnie 180W.

A gdzie to wyczytałeś?
Czy to jest moc znamionowa z tabliczki?


Tu masz http://www.asus.c...fications/


Artur to jest moc twojej ładowarki a nie poboru zasilacza Haha pobor będzie się wiele roznil czy dasz ekran na maxa podświetlony i co będziesz robil.


To teraz trzeba znaleźć najlepszy sposób na wielogodzinne zasilanie w plenerze nie używając do tego samochodu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zasilanie...komórki Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 9 16 stycznia 2017 12:56
Kupię laptopa Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 sierpnia 2016 16:46
Zasilanie/Ładowanie Łodzie, pontony i inne środki pływające 11 05 kwietnia 2015 21:59
Czyszczenie laptopa Hyde Park 4 23 września 2014 17:38
Zasilanie do echosondy Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 18 lipca 2013 10:55
Wygenerowano w sekund: 1.73
51,581,605 unikalne wizyty