Zasilanie laptopa w plenerze | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Owoce dojrzewają w świetle światła, ludzie zaś w świetle miłości." [ Julius Langbehn ]


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zasilanie laptopa w plenerze

Artur Betcher

Offline

Rozmawiałem przez godzinę ze specjalistą w dziedzinie paneli a także elektryki wszelakiej ( za kontakt dziękuję Mariuszowi Kowalskiemu) i doszliśmy do wniosku, że muszę przez miesiąc przetestować samą przetwornicę, a dopiero potem decydować się na panel jeśli będą braki.
Myślę że ta przetwornica z linku od Leszka chyba jest wystarczająca i prawdopodobnie ją kupię.

Zasilacz do laptopa 12V dający na wyjściu 19V 9,5A jest mało osiągalny ( a taki mi by było potrzeba).
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Tomasz S

Offline

poszukaj przetwonice z 12 na 19 Haha V a uwierz mi sa, i to wszelakie, do lodki do wywózki szukam z 6 na 12 obciazalnosc do 1 A i kosztowala jedynie 30 zl
 

Artur Betcher

Offline

U mnie na wyjściu z zasilacza 9.5A jest i ciężko takie znaleźć.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Tomasz S

Offline

to jest amperaz maxymalny, tu http://www.eltrox.pl/przetwornica-pu200-250w-1224v-p-7021.html na 24 v i wystarczy jakiś stabilizator napięcia poszukać który obniży do 19 V koszt pare złotych ale ta przetwornica dużo mniej rzezna jest niż ta na 230V
 

Leszek P

Offline

Przetwornica typu DC/DC (prąd stały-prąd stały) to też jakieś wyjście. Możesz pogooglać i szukać w samochodowych zasilaczach do laptopów (są takie już gotowe z 12V na 19V), ale nie wiem czy znajdziesz coś mocniejszego od 120W.
Potem trzeba to jeszcze przerobić z gniazda zapalniczki na kabelki z żabkami.
Osobiście byłoby mi szkoda bawić się w takie coś, mając tak piękny akumulator 120 Ah! No bo co - zrobisz z 12 voltów te Twoje 19 voltów i co dalej? Tylko do laptopa i niczego więcej, bo 19V to nie jest uniwersalne napięcie, w przeciwieństwie do ~230V.

Decyzja należy do Ciebie.

PS. Ten, który podlinkowałem, nie jest przeze mnie polecany, bo nie używałem produktów tej firmy. Dałem go, jako przykładowy.

Sam mam dwie przetwornice:
1) 300W - bez sinusoidy (do ładowania łódki),
2) 1000W - pełny sinus (do zadań specjalnych) Haha
 

Tomasz S

Offline

Leszek Piatkowski napisał(a):

Przetwornica typu DC/DC (prąd stały-prąd stały) to też jakieś wyjście. Możesz pogooglać i szukać w samochodowych zasilaczach do laptopów (są takie już gotowe z 12V na 19V), ale nie wiem czy znajdziesz coś mocniejszego od 120W.
Potem trzeba to jeszcze przerobić z gniazda zapalniczki na kabelki z żabkami.
Osobiście byłoby mi szkoda bawić się w takie coś, mając tak piękny akumulator 120 Ah! No bo co - zrobisz z 12 voltów te Twoje 19 voltów i co dalej? Tylko do laptopa i niczego więcej, bo 19V to nie jest uniwersalne napięcie, w przeciwieństwie do ~230V.

Decyzja należy do Ciebie.

PS. Ten, który podlinkowałem, nie jest przeze mnie polecany, bo nie używałem produktów tej firmy. Dałem go, jako przykładowy.

Sam mam dwie przetwornice:
1) 300W - bez sinusoidy (do ładowania łódki),
2) 1000W - pełny sinus (do zadań specjalnych) Haha


Temat jest tylko Zasilanie laptopa w terenie nic więcej nie pisze,
 

Artur Betcher

Offline

I tak wszystko się sprowadza do przetwornicy jak na razie więc jeśli ktoś zna jakąś sprawdzoną, godną polecenia to proszę.

Jeśli zaś chodzi o przyszłość to będzie to na pewno albo agregat albo solar z przewagą właśnie solara ze względu na ekologię i brak hałasu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Ta wygląda znośnie i czasem mogła by się przydać nawet tam gdzie i 500W ciągle trzeba.
allegro.pl/przetwornica-napiecia-12v-230v-max-1000w-porzadna-i4151960696.html

Lub ta: allegro.pl/przetwornica-napiecia-12v-230v-max-600w-porzadna-i4131903045.html#delivery

Zna ktoś to? Fajne bo już z kablami ale czy warto?
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Waldemar Kowalski

Offline

Mariusz Kowalski napisał(a):

W Audi A-8 ogniwa słoneczne zasilają układ klimatyzacji dla wentylacji. Nie ładują aku. Wytworzony prąd leci tylko do zasilania dmuchawy układu klimy.


Ano widzisz.... człowiek się całe życie uczy. Usmiech
No ale tak czy tak bilans energetyczny to poprawia.
 

Leszek P

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Ta wygląda znośnie i czasem mogła by się przydać nawet tam gdzie i 500W ciągle trzeba.
allegro.pl/przetwornica-napiecia-12v-230v-max-1000w-porzadna-i4151960696.html

Lub ta: allegro.pl/przetwornica-napiecia-12v-230v-max-600w-porzadna-i4131903045.html#delivery

Zna ktoś to? Fajne bo już z kablami ale czy warto?

Może to i fajne, ale jak czytam takie opowieści, jakie tam zamieścił sprzedawca, to mi flakami wywraca: "Jego sprzęcicho jest super, a innych to badziewie."
Tylko że skoro tak, to mógłby (powinien!) się pochwalić, kto jest producentem tego cud-ustrojstwa! - A tu cisza...
Mało tego, skoro takie dobre, to dlaczego takie tanie i tylko 12 m-cy gwarancji?!
No i te opowieści o pełnym sinusie... tylko że w danych technicznych na końcu stoi, jak wół, że jest to "modyfikowany sinus".

PS. Na zdjęciu doszukałem się nazwy VoltOn - to polski producent i myślę, że warto go zapytać o tę aukcję na Allegro. Jeśli potwierdzi, że to jego produkt i że cena wystawiona przez sprzedawcę jest OK., to można kupić.
Zobacz ile na jego (Voltonu) stronie kosztuje pełny sinus...

Ja używam niemieckich ProfiPowerów. Tutaj - tak dla porównania - masz 380W z pełnym sinusem i 2-letnią gwarancją: http://allegro.pl...58572.html
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Zasilanie...komórki Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 9 16 stycznia 2017 12:56
Kupię laptopa Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 sierpnia 2016 16:46
Zasilanie/Ładowanie Łodzie, pontony i inne środki pływające 11 05 kwietnia 2015 21:59
Czyszczenie laptopa Hyde Park 4 23 września 2014 17:38
Zasilanie do echosondy Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 18 lipca 2013 10:55
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,750,668 unikalne wizyty