Jaka echosonda do czytania dna? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kobiety kochaja nas z powodu naszych wad. Jesli mamy ich dosc duzo, przebaczaja nam wszystko, nawet nasz intelekt


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jaka echosonda do czytania dna?

Artur Betcher

Offline

Widziałem co nieco i wygląda ciekawie. Podejrzewam że cena też będzie "ciekawa" Haha
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

matyjas74

Offline

Witam
Kupiłem echo Lowrance Mark 5x DSI i mam pytanie do kolegów, gdzie można poczytac o tym echu . Jak ustawiac , na co zwrocic uwage ile skanuje dna . Niby dostalem instrukcje obslugi , ale domodelu 5x pro , bo ponoc instrukcji do DSI nie ma w jezyku polskim. W menu ustawienia sonaru nie ma ustawienia czulosci tylko jest opcja przejrzystość powierzchni , czy to jest czulosc? Napisze jeszcze ze jest to moje pierwsze echo i jest to dla mnie czarna magia . Dzisiej bylem zrobic pierwsze proby na wodzie i powiem ze slabo mi to wyszlo .
Pozdrawiam
Tomek
C&R
 

matyjas74

Offline

Do ww/ postu dodam jeszcze ze zaważylem brak wyświetlenia voltów , a być powinno i bardzo okrojone ustawienia sonaru (brak ustawień ręcznych ) . Zastanawiam się czy nie jest to jakaś okrojona wersja .
Pozdrawiam
Tomek

C&R

 

 
C&R
 

strzala

Offline

Będę szczery. To najgorsza echosonda jaką miałem wątpliwą przyjemność używać. Nie ma klasycznego odczytu natomiast dolny podgląd jest jakąś hybrydą B&W. Zaznaczam, że down scan w kolorze tak sobie działa i niewiele wnosi bez klasycznego odczytu. Okrojone menu takie jest.
Kiedyś kilka razy koledzy prosili bym ustawił im te echo i wytłumaczył co i jak. Po kilku próbach uznałem, że jestem za cienki do tego i byle pirania daje większe możliwości. Koledzy echa sprzedali choć jeden na tym nadal pływa ale to drażliwy temat i go z nim nie poruszam.
 

matyjas74

Offline

No to pięknie się wpierdzielilem. ... wszędzie gdzie czytałem to pisano , że DSI pokaże najlepiej strukturę dna .
C&R
 

Artur Betcher

Offline

Pokaże lepiej niż mój HDS 5 Gen2 Usmiech
Żałuję że jej już nie mam choć zdaję sobie sprawę że generalnie to ona się nie nadaje do moich potrzeb i ma dużo wad.
Przychodzą jednak momenty że bardzo by mi się przydała właśnie po to żeby sprawdzić co na dnie piszczy przy 12m głębokości gdzie jest mocno pofałdowane dno a mój HDS widzi linię ciągłą. Gdybym to wiedział kiedy ją sprzedawałem to pomimo tych wszystkich jej wad jednak bym ją zatrzymał.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

matyjas74

Offline

Spotkałem się z opisem ze pewien karpiarz znalazł jeden segment markera za pomocą właśnie tego echa . Pisał że przy odpowiednich ustawieniach właśnie tego dokonał . W echu które mam niema żadnych ustawień sonaru , tylko jest przejrzystość powierzchni (mała , średnia, wysoka ) A czytałem że echo ma tyle ustawień . Jak to możliwe ze jedne mają rozbudowane menu a inne jakieś ubogie .
C&R
 

Konrad Bartosik

Offline

Czyli co czym droższe echo to tym gorsze?. Ja mam lowcance Mark 4 i jest takie czułe ze cierniki mi pokazuje, brakuje mi tylko w niej wiekszego ekranu a co za tym idzie większej rozdzielczości. Tak to dno jest ok, wiadomo jak się bardzo wolno płynie lub stoi to dno bedzie płaskie, ale jak troluje np. 2 km to pokazuje uskoki pofałdowanie dna moim zdaniem idealnie.
 

strzala

Offline

Kurcze bo temat prosty robi się zawiły. Wiele zwykłych echosond to proste i dobre narzędzia. Klasyczny odczyt zbytnio się nie różni w poszczególnych modelach. Tu jednak temat dotyczy mark 5x dsi. To w/g mnie jeden z większych niewypałów na rynku ponieważ nie jest to klasyczny down scan tylko jakaś hybryda czarno/biała. Gdyby te echo miało oprócz tego dsi klasyczny odczyt jak mark 5x lub mark 5pro to wszystko było by w porządku. Jednak nie ma, ma zajebiście okrojone menu i tak na prawdę nic nie idzie ustawić. Sam nie wiem dla kogo producent dedykował to echo. Zauważyć należy, że u konkurencji nie znajdziemy odpowiednika tego modelu bo to po prostu wtopa którą nawet lowrance porzucił.
Dla ścisłości powtórzę. Lowrance mark 5x to bardzo dobre echo w niskim budżecie. Podobnie jak mark 5 pro. Jednak mark 5 dsi to zupełnie inne echo (choć sam ekran wygląda tak samo) i inna zasada działania.
Co do znalezienia markera to jak wiesz gdzie szukać to znajdziesz nawet zwykłym echem. Ja znalazłem i wyłowiłem pierzchnię utopioną na ostatnim lodzie właśnie zwykłym echem. Dobrym echem z bocznym podglądem znalazłem swój marker który w burzę zdryfował kilkadziesiąt metrów w bok. To jest możliwe ale wcale nie takie proste. Echosonda to nie telewizja i wcale wszystko i zawsze nie widać.
Przykro mi, że swoją przygodę zacząłeś od takiego wynalazka. Mogę tylko życzyć wytrwałości...
 

Mariusz Kulenty

Offline

Dlatego ja kupiłem prosty model Garmin 201DV i jestem zadowolony.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Echosonda STRIKER 4 GARMIN Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 29 lipca 2019 14:20
Echosonda Garminn 350c czy lowrance Hook 4x chirp Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 3 21 stycznia 2018 22:51
Żyłka 0,50mm a jaka plecionka przyponowa? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 4 04 sierpnia 2017 11:24
Echosonda Garmin 350c Sprzedam sprzęt wędkarski 5 13 lipca 2017 22:59
Dzisiejsze Zdjęcia Echosonda Garmin 350c Forum ogólne o sumach 4 12 lipca 2017 15:44
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,548,008 unikalne wizyty