Mój pierwszy sprzęt pływający: Kolibri KM-330PP | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Czlowiek tylko dlatego jest nieszczesliwy gdyz nie wie, ze jest szczesliwy. I to wszystko, nic wiecej! Kto to zrozumie bedzie czuc sie szczesliwym w kazdej chwili


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Mój pierwszy sprzęt pływający: Kolibri KM-330PP

Mateusz Harezlak

Offline

Moja pierwsza jednostka pływająca - Kolibri KM-330 PP

forumsumowe.pl/h/fshzw_1jpg_23d21.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_2jpg_d6cae.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_1jpg_1080e.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_4jpg_0245e.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_5jpg_6c1c2.jpg



Zaraz po odbiorze paczki od kuriera wybrałem się do Darka Kucharskiego po silnik.
Oto on, niezniszczalny ruski Wietierok - 8 KM, ksywa "Zemsta Stalina" Oczko
forumsumowe.pl/h/fshzw_2jpg_8cf7e.jpg



Pierwsza wyprawa z pontonem nad Odrę
forumsumowe.pl/h/fshzw_3jpg_78e68.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_4jpg_8bb10.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_5jpg_f62b7.jpg



I pierwszy montaż podłogi to była prawdziwa męczarnia zly
forumsumowe.pl/h/fshzw_6jpg_fd6ff.jpg



Jakimś cudem udało mi się włożyć podłogę bez uszkodzenia pontonu Jahoooo
forumsumowe.pl/h/fshzw_7jpg_fe8e3.jpg



Pare zdjęć z pierwszego dnia pływania
forumsumowe.pl/h/fshzw_8jpg_78953.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_9jpg_e4421.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_10jpg_3b0ca.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_11jpg_b29cd.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_12jpg_25fb5.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_13jpg_af0f7.jpg



Podczas jednej z kolejnych wypraw nie obyło się bez wpadki, po przepłyniętych kilku kilometrach niespodziewanie silnik zanurkował w Odrze Yyyyy
Tak mi się spieszyło że zapomniałem dokręcić mocowanie silnika do pawęży wysmiewacz
Na szczęście dość szybko udało mi się go wyciągnąć. Po wylaniu wody z silnika ku mojemu zdziwieniu bardzo szybko udało mi się go odpalić grin
A więc potwierdza się opinia że ruskie silniki są nie do zarżnięcia, jak się okazało nawet nurkowanie w pod wodą im nie straszne Haha
forumsumowe.pl/h/fshzw_14jpg_ba830.jpg



Po kilku wyprawach pomyślałem o rejestracji i numerach na ponton, wybrałem dość tanią opcję gotowych numerów w formie naklejek. Początkowo wyglądało to nie najgorzej...
forumsumowe.pl/h/fshzw_16jpg_9d6de.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_17jpg_ce554.jpg

Niestety już podczas pierwszego składania pontonu widać było że pomysł z tymi numerami nie był trafiony bo klej nie trzyma jak powinien i nie będzie to długotrwałe. Myślę że jeśli wytrzyma do końca sezonu to będzie sukces, nie polecam nikomu takich gotowych naklejek rejestracyjnych Nono



Tak to wygląda w wersji transportowej, dlatego myślę że to już najwyższy czas wymienić kombi na busa wysmiewacz
forumsumowe.pl/h/fshzw_21jpg_b1f34.jpg



Podsumowując jestem bardzo zadowolony zarówno z pontonu jak i silnika bo sprzęt ten spełnił w pełni moje oczekiwania. Oczywiście nie ma produktów idealnych, a przynajmniej nie w tym przedziale cenowym więc jakieś wady oczywiście też można by znaleźć. Dla mnie osobiście największą wadą pontonu jest składana sztywna podłoga łączona taśmami, pomimo że była to chyba najlepsza opcja jaką miałem do wyboru. Podłogę niebawem wymienię na naprawdę sztywną "hand made" i po problemie, a do reszty sprzętu póki co nie mam zatrzeżeń więc myślę że zakup jak najbardziej trafiony.


Przy okazji chciałem podziękować Darkowi Kucharskiemu za poświęcony czas, wykonane prace i pomoc w doborze pontonu, silnika oraz całego osprzętu.
Tylko on wie ile miesięcy zajeło mi wybranie odpowiedniego modelu zanim go kupiłem i dzięki niemu dzisiaj nie żałuje tego wyboru Okok

Najbardziej nie podoba mi się to że teraz czas do sezonu płynie mi jeszcze wolniej Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Gratuluje dobrego zakupu i mam nadzieję że długo wszystko będzie Ci służyć Okok
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mariuszkk

Offline

Gratuluję Mateusz Okok Ja jeszcze długo muszę ciułać w skarbonę ,ale uparty jestemUsmiech
 

Dariusz Kucharski

Offline

No Mateusz teraz nie ma niedostępnych miejscOkok wszędzie dopłyniesz , to wielka wygodaOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Filipka

Offline

Piękna sprawaUsmiech Pozazdrościć
 

Norbert Jeziorek

Offline

Śliczny pontonik, niech służy Oklaski
ZŁÓW I WYPUŚĆ ; >

Fishing is life... ; >
 

Daniel Kozlowski

Offline

Mateusz uchylisz rąbka tajemnicy, słyszałem że utopiłeś silnik Yyyyy
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Mateusz Harezlak

Offline

Na tym forum nic się nie ukryje Haha
Tak to prawda, próbowałem utopić silnik w Odrze, żeby namówić Darka na Twoją 12-stkę, ten jednak nie zgodził się więc musiałem wyłowić swój silnik żeby móc pływać dalej wysmiewacz
A tak na serio o wszystkim napisałem już w pierwszym poście, pośpiech przy wypływaniu jest nie wskazany bo można o czymś zapomnieć, np dokręcić silnik do pawęży beka
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mateusz będzie i12stka tylko musimy poczekać na " odpowiedni "egzemplarza wtedy wiatr we włosach i łzy w okuHaha bez względu czy sam czy z pasażerembeka
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mateusz Harezlak

Offline

Już przy tym silniku jest przyjemnie i na ten sezon nic mocniejszego mi nie potrzeba, ale wiadomo że podczas pływania w ślizgu apetyt rośnie w miarę jedzenia grin
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Mój pierwszy sum Łowienie sumów na grunt 2 29 lipca 2018 20:57
Pierwszy ponton... Łodzie, pontony i inne środki pływające 8 05 lipca 2018 19:41
sprzęt dla nowicjusza Poradniki wędkarskie 4 10 czerwca 2018 13:26
Ponton Kolibri 360 + przyczepa Sprzedam sprzęt wędkarski 2 22 listopada 2017 15:53
Sprzedam sprzęt sumowy Jenzi + Spro Sprzedam sprzęt wędkarski 5 09 listopada 2017 22:24
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,754,724 unikalne wizyty