Przestroga dla początkującego sumiarza ? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Często cytuję samego siebie. Dodaje to pieprzu mojej konwersacji. -Magdalena Samozwaniec


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Poradniki wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przestroga dla początkującego sumiarza ?

Mju

Offline

Witam Panów!

Nie wiem gdzie napisać, mam nadzieję, że to odpowiedni dział.
Chcę kupić tacie sprzęt na suma. Nie znam się na tym zupełnie, a ma to być niespodzianka, więc o nic nie mogę go spytać. Tata doświadczenie ma, z braku zajęć co raz częściej zajmuje się wędkarstwem, łowi w Narwi.

Podstawowe rzeczy:
Co poza wędką i kołowrotkiem trzeba kupić? Sänger Uni Cat Warlock II ta wędka po Waszych opisach mnie skusiła (nie wiem tylko czy 3m czy 3,4m czym to się różni poza długością, chodzi o warunki w jakich będzie się łowić?).
Zauważyłam też, że są wędki spinningowe, czym one różnią się od tej do połowów stacjonarnych? Z czym połączyć wyżej wymienioną wędkę, którą chcę brać?
Mój budżet jest dość ograniczony, chciałabym zmieścić się w 600zł (o ile to możliwe).
http://www.askari.pl/product/snger_uni_cat_warloc/208/ czy ten kołowrotek jest dobry? Powiem szczerze, że po lekturze na temat wędek nie podołałam już kołowrotkom. Jednak jestem tylko kobietą Oczko A może znajdę lepszy,a tańszy?
Jakie żyłki mam kupić, jaką przynętę?
Tata kiedyś opowiadał coś o przynęcie (chyba to przynęta, bo widzę, że istnieją też zanęty, spławiki, haczyki...) która robi jakieś cuda w wodzie - ma jakieś nietypowe haczyki, jakoś podskakuje podwójnie, tak jakby obrót robi (przepraszam za marne wyjaśnienie, ale opowiadał o tym półtora roku temu!). Mówił, że w Polsce te przynęty nie są tanie, miałam ich poszukać na amerykańskich stronach, gdzie ponoć są tańsze. Niestety, jak mam szukać, kiedy nie wiem czego mam szukać.

Mam nadzieję, że dość jasno wszystko wyjaśniłam i spróbujecie mi pomóc.
Z góry dziękuję!
 

Artur Betcher

Offline

Zapraszam do Powitalni.
Sanger to dobry kołowrotek, warty kupienia.
Ogólnie sprzęt Sangera jest świetny jakościowo i w dobrych cenach.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mju

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Zapraszam do Powitalni.
Sanger to dobry kołowrotek, warty kupienia.
Ogólnie sprzęt Sangera jest świetny jakościowo i w dobrych cenach.

Niestety powitalnia nie chciała i nadal nie chce działać.
A jakiś inny kołowrotek? Sporo kosztuje, więc niekoniecznie chciałabym go brać, jeśli mogę znaleźć tańszy, a dobry.
Tam są dwa do wyboru, jeden droższy, a drugi tańszy.
Nie rozumiem różnic, parametrów, null.
 

Artur Betcher

Offline

Powitalnie działa.
Nie rozumiem w jaki sposób nie działa?
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Jacek Gebala

Offline

Czy twój Tato łowił już sumy ? Co i jak najczęściej łowi !? Jest raczej wędkarzem "stacjonarnym" czy kocha spining ? Sytuacja jest ciężka Zmeczony - skoro mówisz że się zna - może ma też własne wyobrażenia co to ma być i jak wyglądać ! A może upominek w postaci Bonu ze sklepu wędkarskiego z zadeklarowaną sumą i naturalnie celem np.: "na Sumowy wysmiewacz sprzęt wędkarski" byłby lepszym rozwiązaniem !?
 

Mju

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

Czy twój Tato łowił już sumy ? Co i jak najczęściej łowi !? Jest raczej wędkarzem "stacjonarnym" czy kocha spining ? Sytuacja jest ciężka Zmeczony - skoro mówisz że się zna - może ma też własne wyobrażenia co to ma być i jak wyglądać ! A może upominek w postaci Bonu ze sklepu wędkarskiego z zadeklarowaną sumą i naturalnie celem np.: "na Sumowy wysmiewacz sprzęt wędkarski" byłby lepszym rozwiązaniem !?


Sumów nie łowił, bo nie ma na nie sprzętu. Kilka razy tylko żyłkę zerwały i tyle było Usmiech Tata oddał kiedyś wędkę spinningową mojemu bratu, więc chyba woli 'stacjonarnie'.

Wyobrażeń nie ma, bo jest "atechniczny" (nie zna się na parametrach, ma być długa, ma być grube. Nigdy nie podawał szczegółowych wymiarów,przypuszczam iż uważa,że wiedza teoretyczna nie jest mu potrzebna. Może dlatego, że z komputerami też nie jest za pan brat i nie ma możliwości czerpania informacji na temat nowości Usmiech ).
W moim mieście jest tak naprawdę tylko jeden przyzwoity sklep wędkarski, bonów nie mają (sprawdzałam).

Artur Betcher napisał(a):

Powitalnie działa.
Nie rozumiem w jaki sposób nie działa?

wcześniej miałam 404, ale już jest dobrze!
Co łowił mogę tylko podać na podstawie tego co dostawałam - szczupaki, okonie, sandacze, płocie, krąpie (tyle pamiętam).
 

Slawek Ziolkowski

Offline

Może zrób tak,napisz do Askari że że chcesz kupić zestaw na suma , niech zrobią dla Ciebie dwa zestawy do wyboru o łącznej kwocie 600zł każdy ,zdaj się na ich wiedzę w temacie , to chyba będzie najrozsądniej i nie biegaj po sklepach bo i tak będzie dla Ciebie osobiście, trudno coś wybrać .
Z uszanowaniem Sławek.
 

Artur Betcher

Offline

To prawda. To nie dlatego że reklamujemy Askari radzimy się do nich udać a dlatego że zanim tu trafili sprawdzałem ich ofertę i jeśli chodzi o ceny to nie maja konkurencji na rynku u nas pomimo tego że to nie jest sklep typowo pod suma.
Inne firmy z tych z nami współpracujących też mają oferty skierowane do sumiarzy i też były wybierane tak żeby nawet użytkownik nie posiadający zniżek był zadowolony z zakupów w tych sklepach. Każdy z nich coś ma i bez względu czy to Robinson, czy Mikado czy Team Dragon
Tu nie ma czegoś takiego że pan X dał profity panu Y i dlatego ma reklamę.
Ja wybierałem sklepy nie one nas.

Zapomniał bym dodać.
Temat ten mówi o najtańszych wędziskach i sprzętach na suma które jednak podołają nawet dużemu sumowi.
Ty pytasz o nieco lepsze ale pamiętaj że nie warto przeinwestować.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Tanimi wędziskami nie łowi się jeden sezon, są tacy co z powodzeniem na wędki za kilkadziesiąt złotych łowią stale.
Generalizowanie że tanie wędki są do niczego jest parciem na snobizm.
Każdy może łowić nawet wędziskami ze szczerego złota wysadzanymi diamentami jeśli tylko go stać ale na tym portalu propagujemy tanie łowienie dla początkujących.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Ja w takim razie podklejam Super Glue.
Ja wierze w testy kiedy widzę fotki pod obciążeniem a nie połamane kije na dywanie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 564 27 kwietnia 2019 16:26
Spinning na suma (wędzisko) dla początkującego do 200zł Wędziska spinningowe na suma 195 06 czerwca 2017 00:28
Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł Kołowrotki sumowe spinningowe 116 17 maja 2017 17:17
Nawigacja początkującego. Powitalnia sumowa ;) 1 14 lutego 2017 10:43
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,720,212 unikalne wizyty