Mocowanie żywca w Polsce zgodnie z RAPR | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje. -Winston Churchill


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Mocowanie żywca w Polsce zgodnie z RAPR

Kamil Ungrat

Offline

Tu będziemy dodawać swoje pomysły oraz sugestje związane z mocowaniem dużego żywca zgodnie z regulaminem RAPR.

Uważam , że dobrym rozwiązaniem było by coś takiego :
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/52d6dd3d75233_92.jpg

ponieważ mniejszym hakiem przybijamy grzbiet karpia , a cały duży (główny hak) jest po jednej ze stron przynęty ,jak wiadomo są to haki pokaźnych rozmiarów więc moim zdaniem mogło by się to sprawdzić . Tylko póki co jedyną firma którą można mieć na uwadze robiącą coś podobnego jest Sanger.

http://www.askari.pl/produkt/sanger-uni-cat-connector-hook

Tylko teraz kolejne pytanie , ponieważ jest to kotwica czy mieści się w średnicy 30mm i czy są dobre...
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

Filipka

Offline

No to ponoć daje rade. Ale to już nie lepiej kotwice zwykła?
 

Dariusz Kucharski

Offline

Kamil Ungrat napisał(a):

Tu będziemy dodawać swoje pomysły oraz sugestje związane z mocowaniem dużego żywca zgodnie z regulaminem RAPR.

Uważam , że dobrym rozwiązaniem było by coś takiego :
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/52d6dd3d75233_92.jpg

ponieważ mniejszym hakiem przybijamy grzbiet karpia , a cały duży (główny hak) jest po jednej ze stron przynęty ,jak wiadomo są to haki pokaźnych rozmiarów więc moim zdaniem mogło by się to sprawdzić . Tylko póki co jedyną firma którą można mieć na uwadze robiącą coś podobnego jest Sanger.

http://www.askari.pl/produkt/sanger-uni-cat-connector-hook

Tylko teraz kolejne pytanie , ponieważ jest to kotwica czy mieści się w średnicy 30mm i czy są dobre...


Ale rozstaw tych haków musi mieścić się w kole 30mm to był dobry pomysł, widziałem takie z dwiema ostrogamiOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Kamil Ungrat

Offline

wstawiłem link z Askari sangera Haha wejdź i zobacz .
Wydaje mi się, że to nie jest złe rozwiązanie . Jutro do nich zadzwonie i się spytam o średniece .
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

Daniel Kozlowski

Offline

No niezłe rozwiązanie z tym podwójnym hakiem.

Jak już poruszamy temat zbrojenia żywca w Polsce to powiem wam, że oglądałem film ze znanego czasopisma Wędkarstwo Moje Hobby pod tytułem SUM PO POLSKU. Myśle że znacie Pawła Mireckiego który występuje w wielu filmach wędkarskich i notabene jest redaktorem naczelnym WMH.
Jeżeli taki gość jak on nagrywa filmy, które będą sprzedawane i oglądane w całej Polsce i pokazuje w nich sposoby robienia różnych przyponów do zbrojenia żywca na suma w których jest zastosowany hak i kotwica, co jest przecież niedozwolone według naszych śmiesznych przepisów to chyba coś jest nie tak.....
więc co...nie możemy my szaraczki stosować takich metod a wybrańcy tak !!!!
nie rozumie!!!!
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Kamil Ungrat

Offline

Jeśli tylko PSR to zobaczy to na mór beton ma lipe. Ja rozmawiałem ze strażnikiem z PSR łowiącym sumy i mówił , że za takie coś jest sprawa w sądzie i można się pozbyć karty wędkarskiej.
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

Dariusz Kucharski

Offline

Daniel Kozlowski napisał(a):

No niezłe rozwiązanie z tym podwójnym hakiem.

Jak już poruszamy temat zbrojenia żywca w Polsce to powiem wam, że oglądałem film ze znanego czasopisma Wędkarstwo Moje Hobby pod tytułem SUM PO POLSKU. Myśle że znacie Pawła Mireckiego który występuje w wielu filmach wędkarskich i notabene jest redaktorem naczelnym WMH.
Jeżeli taki gość jak on nagrywa filmy, które będą sprzedawane i oglądane w całej Polsce i pokazuje w nich sposoby robienia różnych przyponów do zbrojenia żywca na suma w których jest zastosowany hak i kotwica, co jest przecież niedozwolone według naszych śmiesznych przepisów to chyba coś jest nie tak.....
więc co...nie możemy my szaraczki stosować takich metod a wybrańcy tak !!!!
nie rozumie!!!!

Daniel ma rację, osobiście oglądałem ten film facet ciągnie sumy wahacza i wypuszcza ,wyraźnie widać jest hak z kotwicą system ze spławikiem podwodnym
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Kamil Ungrat

Offline

Darku miałeś styczność z kotwicami sangera ?
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

Dariusz Kucharski

Offline

Kamil Ungrat napisał(a):

Darku miałeś styczność z kotwicami sangera ?

niestety nie miałem , używam tylko Trleble ST-66 4 x kotwice od 1-4
a dlaczego pytasz akurat o ten typ?
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Kamil Ungrat

Offline

Bo moją dodatkowa dwa mniejsze haki .

http://www.askari.pl/produkt/sanger-uni-cat-connector-hook - Zobacz.
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Mocowanie kółek w pontonie bark 330 s Łodzie, pontony i inne środki pływające 5 16 lipca 2018 16:08
Zbrojenie żywca Forum ogólne o sumach 8 18 stycznia 2018 22:35
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Skuteczność żywca przy dużej populacji białorybu ? Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 5 13 lipca 2017 13:31
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,580,630 unikalne wizyty