Vertikal - pogaduchy | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny. -ARYSTOTELES


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Vertikal
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Vertikal - pogaduchy

szafa

Offline

Oczywiście z kwokiem a nie krokiem 😀
 

Artur Betcher

Offline

Uważam że mam za mało jeszcze doświadczenia żeby coś takiego zrobić.
Po sezonie przyszłym na pewno coś się pokaże a pierwsze szkolenia będę robił nad Ebro w czerwcu ( choć uważam że to trochę za wcześnie) i w sierpniu.. Nie gwarantuje jednak że każdy po nim będzie umiał samodzielnie łowić na vertikal za pomocą kwoka, to podstawy, musi dojść do tego praktyka.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

szafa

Offline

Artur,
Z Twoich relacji widać, że masz i tak największe doświadczenie w temacie. Nie mówię tu o pisaniu super poradnika ale filmiku z Twojego łowienia. Wielu z nas byłoby napewno bardzo widzięcznych za krótką instrukcje , najlepiej w formie filmiku.
Piszesz, że będziesz pokazywał nad Ebro, niesty na wyjazd może pozwilić sobie tylko kilkanaście osób z forum...proszę zrób ukłon w stronę reszty.
 

Artur Betcher

Offline

Nie w tym roku, uważam że mam za mało jeszcze doświadczenia, jeszcze kilkadziesiąt wypadów muszę zrobić, złowić przynajmniej setkę sumów, wtedy pogadamy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

szafa

Offline

Szkoda że w ten sposób podchodzisz do mojej prośby.
 

Artur Betcher

Offline

W jaki??? To że uważam ze mam za mało doświadczenia jest czymś złym?? Mam nagrać film wtedy kiedy można pływać i 3 dni za jednym sumem?? Wszystkie poradniki które tu napisałem a które mają dziesiątki tysięcy wyświetleń są napisane dlatego że czułem się pewnie w jakimś temacie. Teraz eksperymentujemy z przynętami, z ich pracą, właściwie ze wszystkim. Ja jestem zmuszony zrobić film bo ktoś sobie tego życzy?? Wolne żarty. To że robię to nad Ebro znaczy że chcę się odwdzięczyć tym którzy aktywnie przyczyniają się do utrzymania tego portalu. Jakiś z tym jest problem? Pokrzywdzeni są inni?
To chyba nie tak że ja wszystko muszę bo ktoś sobie tego życzy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

szafa

Offline

Nic nie musisz Arutur, to była tylko uprzejma prośba i tyle....W Twojej wypowiedzi widać wyraźne zdenerwowanie , a to była tylko PROŚBA żadnego Musu. Jakoś z Twoich relacji z łowienia nie widziałem żebyś 3 dni za jednym sumem pływał ale ok....myślałem, że to forum ma pomagać wszystkim, nie tylko tym którzy jadą z Tobą nad EBRO. Kończę temat bo zaraz dostanę bana, że mam czelność prosić o pomoc a nie wspieram finansowo portalu.
 

BartoszC

Offline

Spoko. Jak nie teraz to za rok. Jak nei za rok to trochę później.
Jak komuś bardzo zależy to itak da radę a będzie coraz łatwiej. Mi cholernie zależało i swój cel na 2015 rok spełniłem, mimo ,że dopiero w tym roku tylko pod suma się ustawiałem.

Jak szeroko zakrojone "pokolenie Y" podszkoli się w łowieniu sumów to będziemy mieli wszystko na necie. Nie wspominając o pokoleniu Z. To nieuniknione. Otwartość w dzieleniu się doświadczeniami i wiedzą pomaga wszystkim choć do wędkarstwa ciężko się przebija. Ale się przebije.

Internet odgrywa coraz większą rolę i będzie można z niego coraz więcej wynieść, druga sprawa to praktyka.
Z tych dwóch rzeczy razem efekty są najlepsze.
Artur, z tego co widzę z jego postów itak poświęca tyle czasu na ryby ,że zostawia chyba 99-100% wędkarskiej populacji w tyle i chyba wszystkich "ujawnionych i aktywnych internetowo" w PL.
 

Artur Betcher

Offline

Zirytowanie a nie zdenerwowanie Szafa.
Zapytałeś raz, odpowiedziałem ze nie bo jestem za cienki.
Na tym powinno się skończyć, kiedyś i tak to zrobię a jak ktoś chce na gwałt to nie ma takiej teraz możliwości.
Nie skończyło się, zapytałeś drugi raz.
Znów grzecznie odpowiedziałem że nie bo jestem za cienki.
Na to dostałem wyrzut że tak a nie inaczej do tego podchodzę.
Na ten zakamuflowany wyrzut dostałeś odpowiedź i wielka krzywda Panu się stałą że zaczął ironicznie o banach i finansowaniu sypać.
Tak, ludzie którzy jadą z nami nad Ebro będą mieli lepiej ale chyba zasługują na to bo to też dzięki nim tysiące ludzi dalej będą mogli czytać, chłonąć wiedzę - nawet jako goście którzy nigdy tu nic nie nieśli.
Na vertikalu świat się nie kończy a ja pomogłem tu tyle że jakieś przymuszanie mnie do czegokolwiek mija się z celem bo po prostu nie muszę na zawołanie spełniać próśb i nawet nie powinienem kilka razy odpowiadać na tą samą.
Opisałem tu masę pożytecznych rzeczy, opiszę i vertikal, kwestia czasu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

BartoszC

Offline

Zastanawia mnie jak to jest z tym kwokiem - jest multum rodzajów kwoków, duże i małe a może tak naprawdę najlepszy jest ten który najlepiej nam leży w ręce i w którego wierzymy?

Możliwe jest też sprowokowanie suma przez rzucanie ciężkiej przynęty w to samo miejsce w kółko i jest szansa ,że sum się do niej podniesie. Są goście co kwoczą słoikiem.

Artur wspomniał ,że do wszystkich siedmiu mu wychodzą...
Jakie są Wasze opinie?

Są jakieś techniki kwoczenia i różnica w skuteczności między kwokami czy to ściema?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Vertikal - przynęty Vertikal 45 08 kwietnia 2016 16:06
Vertikal - sprawdzone zestawy Vertikal 4 12 grudnia 2013 18:20
Vertikal - wędka jednoczęściowa czy dwuczęściowa? Vertikal 12 11 grudnia 2013 22:31
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,576,369 unikalne wizyty