Vertikal - pogaduchy | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kobiety lubią mieć stopę wąziutką, a żyć na szeroką. Julian Tuwim (1894 - 1953)


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Vertikal
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Vertikal - pogaduchy

Artur Betcher

Offline

Jeśli chodzi o dużego suma to znacznie trudniej jest na sztuczne. Żywiec bijący o dno często robi swoje.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Jest zimno. Sumy nie chcą się w ogóle podnosić ale dziś się udało. Do tego jeden podniósł się 4m nad dno i łuk był tak ogromny że nie wiem co to mogło być.
Vertikal i trolling to przyszłość sumowania i najskuteczniejsze metody na suma. Mam nadzieję ze w przyszłym roku więcej ludzi się tym zajmie.
Obiecałem kiedyś poradnik i go napiszę. Musze jeden sezon jeszcze poćwiczyć bo pomimo iż jest to wybitnie prosta metoda ( prostsza niż trolling) to jednak o odczuciach pisać nie będę, chcę zrobić coś popartego przynajmniej setką sumów na początek a to może się udać jeszcze przed lipcem 2016 jak dobrze.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

szafa

Offline

Artur,
Mam pytanie. Jak już znajdziesz miejscówkę i zaczynasz kwoczyć to robisz to na zacumowanej łodzi?
 

Artur Betcher

Offline

Nie kwoczy się na zacumowanej łodzi bo to bezmyślne klepanie. Przynęta musi przepłynąć koło suma dlatego na stojącej wodzie symuluje się lekki dryf a na płynącej oczekujemy określonej prędkości prądu. Można inaczej. Kiedy zlokalizujemy suma w jakimś dołku to zupełnie bez kwoczenia kusimy go przynętą aż do skutku.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

szafa

Offline

A co w przypadku silnego prądu? Na wielu rzekach nurt jest bardzo silny...rozumiem na jeziorze ale na rzece?
 

Artur Betcher

Offline

Ja dopiero zaczynam, jest to dla mnie bardzo łatwe ze względu na to że łowiliśmy dużo sumów innymi technikami. Nie jestem jednak alfą i omegą, nie mam silnego nurtu tutaj ale poczekam aż woda się podniesie i będę to sprawdzał. Teoretycznie spowolnienie łodzi dryf kotwą powinno pomóc ale wtedy żywiec będzie uciekał z nurtem spod wiązki sygnału przetwornika i trzeba by go przestawiać ale to tylko moje domniemania i nie mam pojęcia jak ma się to do brania sumów.
Przenoszę posty nasze do właściwego tematu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Wczoraj mieliśmy żywca i nic do kwoka nie wychodziło a dziś nie mieliśmy żywca i wyłaziły Usmiech Zero brań nie licząc jednego mocnego puknięcia gdzie zeżarł robaki ale też ten jeden wystrzelił jak z katapulty aż pod powierzchnię( jakiś maluszek).

forumsumowe.pl/h/fshzw_popitka_5a90a.jpg
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Dziś nie tylko kubek ( ale Radek taki sam kubek albo i ten sam złowił w tym samym miejscu grin )
W listopadzie kwok potrafi zrobić swoje Usmiech

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_8812jpg_3997c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_8830jpg_11aff.jpg
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Vertikal to nie tylko sumy. To każdy drapieżnik. Dziś na vertikal padały okonie, szczupaki i sandacze. Ta metoda jest naprawdę świetna.
Mój szczupaczek na vertikal:

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_8846jpg_738c7.jpg

Mam nadzieję ze w przyszłym roku dział vertikala się nieco rozrośnie bo mamy tu braki.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

szafa

Offline

Artur,
Skoro tyle sukcesów z krokiem masz już na koncie może mógłbyś nagarać filmik dla pozostałych forumowiczów aby przed przyszłym sezonem każdy mógł poćwiczyć?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Vertikal - przynęty Vertikal 45 08 kwietnia 2016 16:06
Vertikal - sprawdzone zestawy Vertikal 4 12 grudnia 2013 18:20
Vertikal - wędka jednoczęściowa czy dwuczęściowa? Vertikal 12 11 grudnia 2013 22:31
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,575,122 unikalne wizyty