Przestroga znad Ebro | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Żona jest kochanką w młodości, towarzyszem w wieku średnim i pielęgniarką dla starca. - Francis Bacon"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Przestroga znad Ebro

wedkarz jarek

Offline

Witam wszystkich kolegów wedkarzy na forum sumowym. Nigdy nie brałem udziału w żadnych dyskusjach, forach internetowych ale moją wakacyjną przygodę chciałbym opisać ku przestrodze innych wedkarzy planujących przez wiele miesiecy wyprawe nad rzekę Ebro w Hiszpanii. Po kilku rozmowach z p. Renatą prowadzacą ze Słowakiem Stanko, sklep wędkarski w Caspe, że przyjedziemy do nich na trzy tygodnie wraz z żoną i synkiem. Miała to być altanka drewniana z klimatyzacja w Plya de Chacon, oczywiscie cena była uzgodniona. W tym była lódź, paliwo płcone osobno. Do rzeki miło być kilka metrów na czym bardzo mi zależało ze względu na duże ilosci sprzętu nie zbednego do połowu ryb.
Po ponad 2000km byliśmy na miejscu. Typowe domki wędkarskie, obok łazienka i wc. Bez rozczarowań. Często jeździmy na ryby w takie miejsca.
Pierwsze zaskoczenie nad ranem gdy poszedłem zobaczyć rzekę. Musiałem przejść przez bramę i posesję innej bazy wędkarskiej prowadzonej przez znanego czeskiego sumiarza. Okazało się, że jest tam dwadziescia metrów linii brzegowej zastawionej przez Czechów. Z prawej i lewej gęste krzaki trudne do przejścia.
Pojechaliśmy do Caspe kupić coś do jedzenia i oczywiście do znanego już wędkarskiego. Od Stanka dowiedziałem się, że nie ma nigdzie pelletu ale on dla swoich klijentów załatwi po 70 euro za worek. Szczeka mi opadła bo w zeszłym roku płaciłem 55 euro. Ok. Zamówiłem na początek 5 worków. Chciałem w końcu zacząć moją przygodę z sumami. Po chwili padło pytanie o rozliczenie się za pobyt bo p. Renia jedzie do cłórki na wesele. Nie ma problemu, poszedłem na rękę i uregulowałem wszystko. Do tego doliczyła mi jeszcze 200euro zaliczki i za prąd musimy zapłacić ekstra. Znowu w nerwach poprosiłem o rachunek za pobyt i pellet. Zrobiło się nie miło [rachunków nie otrzymałem do dziś].
Po tygodniu spędzonym w krzakach, które wykarczowałem, noszeniem sprzętu tam i z powrotem, żona moja wymiekła, i wcale się nie dziwie.
Zacząłem rozglądać się za innym miejscem. Spotkałem rodaków, którzy za kilka dni mieli się zwijać, więc po ich odjeździe wskoczyłem na ich plażę. Miałem więc miejsce i super sąsiadów, którzy przyjechali na drugi dzień. Łukasz z rodziną. Za nimi Węgrzy a po mojej prawej Anglicy. Codziennie międzynarodowe raporty z łowienia. Bardzo fajni ludzie.
Po kilku dniach awaria silnika. Zgłaszam to Stankowi, bo nie mam czym wywozić. Dzieki życzliwości Łukasza wywoziliśmy jego i moje zestawy.
Na drugi dzień pojawił się Stanko. Coś pogrzebał przy silniku i go odpalił. Ja później próbowałem ale bez skutku. Nie przejąłem się tym bo wywoziłem z Łukaszem i szło to o wiele lepiej.
W miedzy czasie poznałem Piotra, współwlasciciela bazy wędkarskiej w której zatrzymał się Łukasz. Piotr zabrał nas na spinning po Ebro. Pokazał kilka przepięknych miejsc, za co jestem mu serdecznie wdzieczny do dziś. Jesteśmy w kontakcie i na pewno nie raz się jeszcze spotkamy.
Pellet u Piotra kosztuje 60euro za 25 kg z dowozem na stanowisko. Co firma to firma.
Dzień przed wyjazdem pojawił Stanko i p. Renata. Próbowali odpalić silnik, bez skutku. Zabrali więc bak z paliwem i to był chyba ten trik. Rano zabrali łódź na lawetę i tyle ją widziałem.
Nadszedł popołudniowy dzień rozliczenia. Przyjechała p. Renata z niby rachunkiem, bo bez żadnej pieczątki ani podpisu. Napisane dwa zdania po hiszpansku i 121+ prad i benzyna. Wyszło 196euro czyli zaliczka. Po nie miłym pożegnaniu i w nerwach skończył się mój urlop. Po telefonicznej rozmowie w sprawie rachunków za pobyt dowiedziałem się od pani Reni że ukradłem dwa karnistry od łódki z benzyną. Każdy po 15 litrów. Dlatego przestrzegam do urlopowania u p.Reni i Stanka Słowaka oraz zakupów w sklepie wędkarskim w caspe który prowadzą.
Pozdrawiam. Jarek
moja pasja,hobby to wedkarstwo.
 

Artur Betcher

Offline

Wybierając partnera do programu zniżek wybraliśmy najuczciwszego. Padło więc na Piotra i jego bazę i to był świetny strzał.
Przykro mi że Ciebie to spotkało i następnym razem będziesz wiedział u kogo warto się zatrzymać.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Filipka

Offline

No bardzo nie ładnie się zachowali. A może powiesz coś o miłych sprawach?Usmiech Jakieś rybki godne pochwalenia były?
 

wedkarz jarek

Offline

czym sie moge pochwalic to karp 17.80 kg i 103cm
moja pasja,hobby to wedkarstwo.
 

Jacek Gebala

Offline

Czyta się jak "drobny" kryminał bez Happy End´u. Dziwi mnie tylko to że będąc już drugi raz nad Ebro nie znalazłeś nic lepszego.

"....Szczęka mi opadła bo w zeszłym roku płaciłem 55 euro."

Mam nadzieje że chociaż ryby dopisały !
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

wedkarz jarek

Offline

w playas de chacon bylem pierwszy raz poprzednim razem bylem w miejscowosci mequinenza
moja pasja,hobby to wedkarstwo.
 

Karol Wachnicki

Offline

Ale przynajmniej karnistry ci zostałyHaha
 

Marcin Szajda

Offline

Przykra sprawa tak się przejechać na wakacjach. Partner, baza musi być z polecenia, sprawdzona i ... swojska Haha
Ja już się trzęsę, jeszcze parę dni Jahoooo
 

Grzegorz Petryna

Offline

Faktycznie niemiła przygoda. Poznałem ich osobiście podczas naszej wyprawy grupowej ( wpadliśmy na małe zakupy do nich do sklepu) i wydawali się bardzo mili, choć ceny w sklepie do najniższych nie należały. Nono
 

Lukasz Wedkarz

Offline

Witam czytelnikow Forumsumowego wedkowalem obok Jarka z ktörym zajebiscie sie dogadywalismy i dziekuje mu za wspanialom wspölprace na rybach !!! no i oczewiscie podpisuje sie pod tym co napisal Jarek !
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Firmy pelletów ebro Przynęty martwe do łowienia sumów 1 07 lutego 2018 19:48
Ciężarki na Ebro Pozostałe wyposażenie wędkarza 5 14 stycznia 2018 08:56
Wyjazd grupowy Ebro 2017 - Relacja Zloty i forumowe imprezy 12 03 grudnia 2017 18:12
Wyjazd grupowy Ebro Hiszpania 2017 Zloty i forumowe imprezy 64 21 września 2017 20:05
Najtańszy sprzęt na Ebro... Forum ogólne o sumach 50 23 lipca 2017 16:06
Wygenerowano w sekund: 1.52
51,585,795 unikalne wizyty