Prototyp dobrej sumowej podpórki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Mówi się szczęście w miłości - jakby szczęście nie było samo przez się pojęciem erotycznym. -Stefan Napierralski


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Prototyp dobrej sumowej podpórki

Leszek P

Offline

OK. Rozumiem też, że amortyzator jest szczelny, ale zarazem rozbieralny. Chodzi o działanie wilgoci na sprężynę i możliwość późniejszego osuszania skroplonej pary.
 

Artur Betcher

Offline

Jest rozbieralny bo pomimo tego że sprężyna jest ocynkowana może ktoś chcieć kiedyś wymienić.
Całkowicie szczelny być nie może bo za duży by opór powodował uszczelniacz i pracowało by nie płynnie.
U mnie jest podobnie tylko że sprężyny zastosowano rdzewiejące i musiałem raz je czyścić z rdzy. Jak na 2 lata używania to i tak dobrze że dalej działało jak należy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Leszek P

Offline

OK.
Cena tego stojaka ("Podpórka" to raczej nieprawidłowe określenie. Oczko ) jest bardzo atrakcyjna.
Wrzuć go przy okazji na wagę i podaj ile waży.
 

Artur Betcher

Offline

Waga całości około 4kg.
To jednak kawał porządnego sprzętu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Viking

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Ale jest możliwość ustawiania wskaźnika bo ta "flaga" również jest ruchoma Usmiech

A no to ok, o to mi chodziło , zasugerowałem się zdjęciem a na focie tego nie widać.
Dodać jeszcze by trzeba ,jakieś zabezpieczenie w górnym podparciu wędziska by wędka podczas brania nie wyskoczyła jak z katapulty i stojak będzie na 102 .
Co do szczelności to można tam gdzie jest sprężyna nałożyć gęstego smaru i zabezpieczy to przed wilgocią a co jakiś czas kontrola i czyszczenie .

Mialem brać się za zrobienie takiego stojaka ale teraz czekam na konkurs .W życiu jeszcze nic nie wygrałem i musi być ten pierwszy raz Puchar
 

Artur Betcher

Offline

Zabezpieczenie oczywiście będzie bo w moich tego nie ma i zdarzyło mi się że wędzisko wyskoczyło z górnych widełek przy zerwaniu zrywki.

Stworzenie tej podpórki w formie idealnej było poniekąd warunkiem nawiązania współpracy ( od dwóch lat szukałem kogoś kto takie wykona) i z tego co już widzę producent wywiązał się wyśmienicie.
Pozostaje czekać na gotowy produkt.
Oczywiście wszelkie uwagi mile widziane gdyż producent ma wgląd w temat i korzysta z naszych podpowiedzi.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Leszek P

Offline

Robert Godles napisał(a):

Co do szczelności to można tam gdzie jest sprężyna nałożyć gęstego smaru...


Gęste smarowidło zniweczy pracę sprężyny. Ale to co wyjaśnił Artur całkowicie wystarcza.

Trochę ciężkie. 4 kg to nie w kij dmuchał, a dwa stojaki to już 8 kg.
W swoim stojaku rozważam maksymalnie możliwe odchudzenie konstrukcji pod sygnalizator, bo ta nie musi być już taka pancerna.
Biorę pod uwagę cieniutkie, metalowe, sprężynujące pręty, rurki, a nawet włókna szklane, jak choćby te stosowane do pałąków w tanich namiotach typu igloo.
Jak zrobię to się pochwalę.Haha

PS. B. dobra robota Artur. Gdyby sprawa wyskoczyła wcześniej, to nie bawiłbym się we własne konstrukcje.Wożę ze sobą pół tony sprzętu, to i te 8 kg bym upchnął. Haha
 

Artur Betcher

Offline

Widziałem lżejszą nad Ebro wykonaną w podobnym tonie ale odmienną konstrukcyjnie i kiedy pchnąłem ją od siebie okazało się że się wygięła.
Tak być nie może bo niekiedy skręca się kołowrotek dość mocno kiedy łowi się na zrywki wywożąc daleko zestawy i tu trzeba solidnej konstrukcji.

To nie ja wykonałem dobra robotę, ja tylko doradzam jak wykonać i jakie zastosować rozwiązania patrząc przez pryzmat doświadczenia przy łowieniu sumów i używaniu wszelakich podpórek.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Producent prosił o jakieś podpowiedzi dotyczące zabezpieczenia wędziska przed wypadaniem ze stojaka w chwili kiedy strzela zrywka na mocnym naprężeniu.
Jeśli macie pomysły śmiało piszcie.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Kamil Ungrat

Offline

Proponuję rzepy Usmiech takie jak na filmie ,,Jak złowić 100kg suma" Usmiech
Można np zamontować taki na stałe żeby nie kupować co chwilę nowych Oczko Haha
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sumowe podpórki Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 599 20 listopada 2018 23:25
Przygotowanie do pierwszej zasiadki sumowej Łowienie sumów na grunt 1 05 czerwca 2017 09:44
Sprzedam podpórki i nie tylko Sprzedam sprzęt wędkarski 3 12 sierpnia 2016 21:28
Podpórki Sumowe Comodo Sprzedam sprzęt wędkarski 8 15 maja 2016 20:31
Podpórki na zamówienie... Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 39 25 czerwca 2015 22:50
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,561,168 unikalne wizyty