Kleń na spinning | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

" Wszystko mi wolno ale nie wszystko przynosi korzyść " - Św. Paweł


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kleń na spinning

Artur Betcher

Offline

Kleń jest rewelacyjną przynętą na suma w maju i czerwcu na bojkę jednak złapanie jego jest często niezwykle trudne.
Jak dobrać sprzęt, jakie przynęty i gdzie go szukać. Proszę o umieszczanie w tym temacie informacji z tym związanych.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

kamillbn

Offline

www.forumsumowe.pl/images/try_lowienie_na_przelewie.jpg
 

kamillbn

Offline

www.forumsumowe.pl/images/try_lowienie_przy_opasce.jpg

Dodam jeszcze, że kleniu lubią się ustawić pod koronami drzew lub krzakami zawieszonymi nisko nad wodą, a co do przynęt to ....może napisze czego używam na Wiśle bo każdy ma swoje ulubione przynęty najbardziej uniwersalne wydają się...

Jak najmniejsze ja używam sieków są dość tanie , kolory rzeczywiste (płoć, ukleia,kiełOklaski lub w okresie letnim czarny z żółtym lub pomarańczowym, polecam salmo hornet 2s ale one głębiej schodzą (trzeba mieć wobka na każdą sytuacje)a klenie w 90% łowimy z powierzchni, salmo tiny, oraz na allegro możemy znaleźć wiele imitacji owadów ja osobiście czekam na bromby wiecie od kogo są podobno bardzo łowne ....to tak w dużym skrócie




A ja poproszę żebyś jednak zdania zaczynał z dużej litery Usmiech
Admin
 

Jacek Gebala

Offline

Właśnie wczoraj wypróbowałem nowa(jak dla mnie) metodę na klenia,jazia i pstrąga. Po prostu po raz pierwszy uzylem montażu ze spidolino(sbirolino). Nad woda bylem niecałe dwie godziny. Większość czasu zabrało mi (wy)próbowanie i dopasowywanie zestawu. Próbowałem na sztuczna muchę(mokra i sucha), małe(1,5 gr.) pływające woblerki(zB. Salmo Tiny) i różne larwy zakładane bezpośrednio na haczyk. Jak dla mnie to rewelacja. Było słonecznie i ryba trzymała się na rzece z dala od brzegu. W normalnych warunkach dorzucić na taka odległość małym wobkiem było by tylko możliwe z bocznym trokiem. Tyle tylko, ze ryby były bardzo płochliwe, delikatnie zbierały owady z powierzchni i zupełnie ignorowały zestaw z bocznym trokiem. Czy ktoś z was próbował już coś takiego ?
 

matix650

Offline

Do Avallone jeśli szukasz kleni rozmiarów 25-40 cm to najlepiej połów na lekki spinning rano lub wieczorem.Na obrotówki nr 0-2 albo na małe woblerki typu ,,tiny''
 

Zyggaa

Offline

W dzieciństwie łowiłem tak Jacku swoje największe klenie, czasem jak mi się przypomni złapie konika polnego i wypuszczam z pontonu z nurtem, świetna zabawa.

Wiem że temat trochę stary i nie poruszany, ale nie dawno dołączyłem a ten temat jest ciekawy z racji tego że ja prędzej klenia złapie niż jakiegoś leszcza (zanęty, robaczki itp.) a tak potrzebny tylko kijek i kilka pewniaków (prawie każdy spiningista takie ma) i o żywca wcale nie tak trudno kleń, jaź, szczupak, no właśnie, Czy łapał ktoś z was sumy na wymiarowe szczupaki?
 

Artur Betcher

Offline

Jak tylko złowię wymiarowego szczupaka od razu użyje go na żywca ae to już inny temat.

Kleń w maju i czerwcu jest tu rewelacyjnym żywcem w metodzie na boję. Bez względu na rozmiar oczywiście, największe klenie po 57cm zakładałem i to z dobrym skutkiem.
Łowię na większe woblerki bo zależy mi na większych niż 40cm.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Teraz jest tu pora na klenie, może coś mi się uwiesi za tydzień jak pojadę, na pewno coś tam naskrobię już po.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Może inna metoda ale dla mnie najskuteczniejszą metodą na klenia jest feeder + wiśnia bądź czerwona porzeczka. Na jednej zasiadce spokojnie potrafię ponad 10 kleni wyciągnąc Usmiech

A co do spinningu to klenie najczęściej łapie na smużaki. Atak klenia z powierzchni jest niezwykle efektowny Usmiech
C&R
 

daddax

Offline

Teraz u nas na Sanie chłopaki ciągną ładne sztuki ,na,bułeczkę ,na przepływankę. Nie zapłaciłem jeszcze pzw. i nie mam czasu, więc tylko podsłuchuję , co tam się dzieje. A dzieje się; klenie, szwajki,certy,pstrągi i wiele innych rybek.Rybki
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Spinning na suma (wędzisko) dla początkującego do 200zł Wędziska spinningowe na suma 195 06 czerwca 2017 00:28
Odra na odcinku PZW Katowice - wspólny spinning Umawialnia informator dot. imprez 1 25 maja 2017 18:59
Pierwszy spinning. Prośba o poradę. Wędziska spinningowe na suma 2 22 lutego 2017 23:48
Plecionka Spinning Brzeg Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 14 29 listopada 2016 11:52
Spinning (wędka) na suma od 200 do 500zł Wędziska spinningowe na suma 157 28 listopada 2016 12:36
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,585,126 unikalne wizyty