Nasze kulinaria. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Kulinaria
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nasze kulinaria.

Damian Poweska

Offline

Tak sobie poczytałem, pooglądałem i idę zrobić sobie coś do jedzenia Usmiech
 

Ala Pawelczyk

Offline

Na szybko-pasta z jajek w kilku smakach.

5 ugotowanych jajek na twardo zetrzeć na tarce, dodać 2 łyżki majonezu ,sól i pieprz do smaku [baza gotowa]. Można taką pastę smarować już na chleb i obkładać dowolnymi dodatkami[ ogórek
kiszony,konserwowy ,pomidor, papryka,sałatki warzywne itp.
Do tej pasty można dodać np; posiekaną drobno cebulę [ja przelewam ją na sitku gorącą wodą ,wtedy cebula jest łagodna], posiekany szczypior, rzodkiewkę[ładnie wygląda].Ciekawy smak tej pasty jest po dodaniu drobno pokrojonej szynki lub ugotowanej ryby [rybę gotujemy w dobrze osolonej wodzie z dodatkiem wegety].Kto lubi ostre smaki może do posty dodać musztardę [wymieszaną z majonezem] lub ostrą paprykę [nie przedobrzyć].
Z jednej pasty można zrobić kilka smaków.
 

Albert Kus

Offline

Ciekawy przepis,zrobię na kolację taką pastęOklaskiOkok
 

Grzegorz Michalski

Offline

Zrobię sobie dzisiaj Usmiech mniam mniam
Rybki
"Nienawidzę pić samemu i z kimś też..."
 

Mateusz Harezlak

Offline

Jak już doszliśmy do pasty to podaje przepis na moją ulubioną pastę łososiową z mozzarellą i pomidorami Usmiech

Składniki:
Łosoś wędzony 100g
Mozzarella(ja dałem light) 125g
Suszone pomidory
Koperek
Pomidory świeże
Szczypiorek
Pieprz

Wykonanie:
Łososia, mozzarellę, pomidory suszone, koperek, szczypiorek blenderujemy na jednolitą masę, dorzucamy świeże pomidory pokrojone w drobną kostkę, przyprawiamy, mieszamy i jemy.

Samo zdrowie, dobre do chleba jako śniadanie/kolacja Usmiech
 

Piotr Czaja

Offline

Z tym łososiem to musi być super!
Od tych Waszych przepisów ślinka mi juz cieknie i zrobiłem się głodny, a chwilę temu jadłem Usmiech
Pitex
 

Filipka

Offline

Jeśli chodzi o łososia to polecam plasterki surowego łososia owinąć boczkiem wędzonym i dać do piekarnika na czas hmm nie pamiętam Usmiech Ale robiłem na oko aż po boczku było widać , że to już czas. Jak znalazłem ten przepis w internecie to jakoś mi to nie pasowało. Teraz nic mi bardziej do łososia nie pasuje jak boczek Usmiech Na łososia kładziemy boczek i przebijamy wykałaczką żeby nie spadł i się przytulił Usmiech
 

Mateusz Harezlak

Offline

Piotr Czaja napisał(a):

Z tym łososiem to musi być super!
Od tych Waszych przepisów ślinka mi juz cieknie i zrobiłem się głodny, a chwilę temu jadłem Usmiech


Jest smaczne i zdrowe, jem często na śniadanie na chlebku pełnoziarnistym.
Można zmieniać proporcje np dać więcej świeżych krojonych pomidorów, albo dodać pokrojoną cebulę i też jest pycha Oczko
 

Mariusz Kowalski

Offline

Ala Pawelczyk napisał(a):

Na szybko-pasta z jajek w kilku smakach.

5 ugotowanych jajek na twardo zetrzeć na tarce, dodać 2 łyżki majonezu ,sól i pieprz do smaku [baza gotowa]. Można taką pastę smarować już na chleb i obkładać dowolnymi dodatkami[ ogórek
kiszony,konserwowy ,pomidor, papryka,sałatki warzywne itp.
Do tej pasty można dodać np; posiekaną drobno cebulę [ja przelewam ją na sitku gorącą wodą ,wtedy cebula jest łagodna], posiekany szczypior, rzodkiewkę[ładnie wygląda].Ciekawy smak tej pasty jest po dodaniu drobno pokrojonej szynki lub ugotowanej ryby [rybę gotujemy w dobrze osolonej wodzie z dodatkiem wegety].Kto lubi ostre smaki może do posty dodać musztardę [wymieszaną z majonezem] lub ostrą paprykę [nie przedobrzyć].
Z jednej pasty można zrobić kilka smaków.


Właśnie zrobiła mi tą pastę żona dzięki w/w przepisowi Oklaski,pychotka.
 

Ala Pawelczyk

Offline

Obiad "leniwy":

porcje z kurczaka [co kto lubi i ile chce] solimy lekko, posypujemy przyprawą do kurczaka w/uznania [jak kto lubi] zostawjamy na kilka godzin [ja robię to rano]. Na dwie godziny przed obiadem rozkładam porcje kurczaka lużno na blasze do pieczenia[można blachę wyłożyć papierem do pieczenia], obieram ziemniaki , płuczę i mokre układam obok porcji [ małe całe a większe kroję]-ziemniaków nie solimy.
Wstawjamy po piekarnika na półtorej godziny-200 st. Podawać z buraczkami lub dowolną surówką.PYCHA!!!
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nasze akwaria i ich mieszkańcy Hyde Park 152 17 grudnia 2016 15:42
Nasze zwierzaki Hyde Park 28 27 lutego 2016 18:16
Nasze drinki i nalewki. Kulinaria 135 06 października 2015 22:45
Plecionka przyponowa do stacjonarki - nasze opinie Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 21 21 sierpnia 2015 19:55
Nasze sumowe rekordy Relacje z wypraw na suma 5 01 lipca 2015 23:13
Wygenerowano w sekund: 1.77
51,668,230 unikalne wizyty