Wędzarnie Stacjonarne. Zrób To Sam ! | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Zycie jest jak sciek. To co z niego wyciagniecie zalezy od tego co wczesniej wprowadziliscie


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Kulinaria
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędzarnie Stacjonarne. Zrób To Sam !

Mariusz Kowalski

Offline

Daniel Okok wrzuć przepis na kiełbaskę ale dokładny bo każdy inaczej robi a twoja bardzo apetycznie wygląda.
 

Filipka

Offline

Ładnieś napakowoł do tego szrankuUsmiech Wszystko wygląda przepysznieUsmiech
 

Daniel Kozlowski

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

Ładnieś napakowoł do tego szrankuUsmiech Wszystko wygląda przepysznieUsmiech


Filip dzięki za podpowiedź, rybki przepyszne szczególnie łosoś palce lizać, będe go często wędziłOkok

forumsumowe.pl/h/fshzw_20140303_220359_97625.jpg
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Daniel Kozlowski

Offline

Mariusz Kowalski napisał(a):

Daniel Okok wrzuć przepis na kiełbaskę ale dokładny bo każdy inaczej robi a twoja bardzo apetycznie wygląda.
io

Ostatnio udaje mi się kupić szynkę w bardzo dobrej cenie, tak mniej więcej do 10zł za kilo i z tej racji robie kiełbasę na szynce.

4 kg szynki
1 kg boczku
gotowa mieszanka na kiełbasę swojską
główka czosnku
garstka niemielonego pieprzu
łyżka cukru
soli wedle smaku
0.7l wody
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Lukasz Polak

Offline

Co do wędzarni też uważam , że z beczki najlepsza i tak jak Mariusz pisał worek jutowy na wierzch. A to że mała dla mnie to plus bo wtedy cały rytuał trwa dłużej, a dla mnie wędzenie to przyjemność , traktuję to zawsze jako rozrywkę, zawsze z bratem wypijamy przy tym znaczne ilości " samogonu", który mimo że mocny zagryzany świeżym jeszcze ciepłym boczkiem z wędzarni traci jakby swoją moc i można go wtedy wypić naprawdę dużooooooooo !!Haha Poza tym jeżeli komuś zależy na dużej czy większej wędzarni to zawsze można zorganizować dwie beczki metalowe , każdą przecina się wzdłuż, a następnie rozgina po czym obydwie składa , następnie trzeba zespawać i gitara wędzarnia jak trzeba !!!
Co do kiełbasy , to każdy przepis dobry, ale Ja powiem wam ze swojego doświadczenia, a pracowałem kiedyś jako rzeźnik , że co do przypraw to używam tylko soli , pieprzu i majeranku i to własnej produkcji, bo w tym kupnym dużo suszu roślinnego mieszają który to nie koniecznie jest majerankiemzly Co do gotowych mieszanek przypraw to powiem wam , że to też sama chemia, a mam kuzyna który pracuje przy produkcji takowych mieszanek.Zapewniam was że kiełbasa przyprawiona tylko tymi trzema składnikami nie będzie wcale gorsza od tych z innymi przyprawami.Jeszcze jedno , jak ktoś lubi czosnek to też można dodać , koniecznie świeży naturalny bo ten sypany w proszku to podobnie jak majeranek.zly tylko ja nie dodaję , z prostej przyczyny, ponieważ to on powoduje , że kiełbacha nam się odbija.Czasami do wędzenia na ogień pod koniec dorzucam kilka świeżych gałązek jałowca , pod koniec wędzenia.W tym celu na mojej działce rośnie właśnie jałowiecHaha.Ale się rozpisałem!!!Oczko
 

Filipka

Offline

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc00252jpg_6bc5e.jpg

Sezon wędzenia też otwarłem Usmiech Karpik i trzy pstrągi HahaHaha A tu nadziewanie i wiązanieHaha
 

Krzysztof Kacprzak

Offline

Tylko pieskom dokładnie ości wybierz. pfftPiwko
 

Dariusz Kucharski

Offline

Przymierzam się do budowy wędzarnio grila, , materiał klinkier, jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie rady sugestie mile widziane, bo nie chciał bym popełnić jakiś błędów, bo wiem z doświadczenia nabytego przy budowie oczka że najlepiej pierwsze budować dla wroga, drugie dla przyjaciela a dopiero trzecie dla siebie wysmiewacz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Hirko1990

Offline

Dariusz poczytaj troszkę na wędlinydomowe.pl jest kilka relacji i porad z budowy takiej wędzarni :-)
 

Dariusz Kucharski

Offline

Hirko1990 wielkie dzięki za info tam jest prawdziwa kopalnia wiedzy Okok będzie mi to bardzo pomocneJahoooo
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
sygnalizator brań bezprzewodowy zrób to sam Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 36 01 listopada 2017 08:57
Łowienie stacjonarne Multiplikatorem ?? Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 14 08 lutego 2013 00:14
Zrób to sam, podwodny spławik z dozownikiem dipu. Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 49 01 lipca 2012 16:34
BATYMETRIA ZRÓB TO SAM Poradniki wędkarskie 2 02 czerwca 2012 03:24
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,577,574 unikalne wizyty