Wędzarnie Stacjonarne. Zrób To Sam ! | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ktoś powiedział, że kochanie się jest teraz nieomal tak trudne echnicznie jak pilotowanie helikoptera. Tymczasem pilotowanie helikoptera jest nieco łatwiejsze, bo drążki sterownicze nie wiotczeją nagle w najmniej spodziewanym momencie. Autor: Graham Masterton


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Kulinaria
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędzarnie Stacjonarne. Zrób To Sam !

Marcin Skawinski

Offline

Ja też to ryby stosuje tylko sól(pisałem już o tym dawno w temacie wędzenia suma) , czasem jakieś zioła dodaje ale głównie do lina i karpia(te ryby mam akurat z zamulonego zbiornika i inaczej zjeść nie idzie) , co do wędzenia też raczej na oko wędzę jak Filip podjadając raz na jakiś czas . Ja ogólnie wole rybę na półsurową więc temperatury nie trzymam dużej.
Co do węgorza zawsze wędzę aż zacznie się kruszyć ogon (stara jak świat metoda wyciągnięta od sąsiada po postawieniu mu kilku piwekHaha)
Rybki
 

Daniel Kozlowski

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

Raz pstrągi ,raz śledzie i w sumie tyle:/ hehe. Kilka razy łososia.

Tylko nacieranie solą na sucho a wędzenie jak zwykle u mnie na oko. Nigdy nie przykładam wagi do czasu wędzenia bo nigdy mi sie on dokładnie nie powtarza.

Aha węgorze dwa kiedyś wędziłem to je zostawiłem w solance na kilka dniOczko

Rybe ogólnie ciężko sknocić jak nie dajesz wysokiej temperatury. Ja ryby wędzę między 30 a 50 a ponoć to i tak za wysoka temperatura.


No to w wekend będzie wędzona moja pierwsza rybka, mogę się pochwalić że robię kiełbasę sam i wszystkim bardzo smakuje. Słyszałem o dodaniu jałowca który dodaje aromatu tylko u mnie nie rośnie, orientujesz się czy można to kupić w sklepie dla "wędzarników" nie pomyślałem żeby zapytać. Wszystko wędze na buczynie i olszynie z dodatkiem drzewa owocowego gruszka, wiśnia, czereśnia.
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Filipka

Offline

Marcin ma rację. Nie ma to jak co chwilę podszkubnąć rybkęUsmiech Oczywiście delikatnie bo bardzo delikatne mięsko może wpaść w otchłan mordoruHaha
 

Marcin Skawinski

Offline

Daniel Kozlowski napisał(a):

Filip Kwasnik napisał(a):

Raz pstrągi ,raz śledzie i w sumie tyle:/ hehe. Kilka razy łososia.

Tylko nacieranie solą na sucho a wędzenie jak zwykle u mnie na oko. Nigdy nie przykładam wagi do czasu wędzenia bo nigdy mi sie on dokładnie nie powtarza.

Aha węgorze dwa kiedyś wędziłem to je zostawiłem w solance na kilka dniOczko

Rybe ogólnie ciężko sknocić jak nie dajesz wysokiej temperatury. Ja ryby wędzę między 30 a 50 a ponoć to i tak za wysoka temperatura.


No to w wekend będzie wędzona moja pierwsza rybka, mogę się pochwalić że robię kiełbasę sam i wszystkim bardzo smakuje. Słyszałem o dodaniu jałowca który dodaje aromatu tylko u mnie nie rośnie, orientujesz się czy można to kupić w sklepie dla "wędzarników" nie pomyślałem żeby zapytać. Wszystko wędze na buczynie i olszynie z dodatkiem drzewa owocowego gruszka, wiśnia, czereśnia.


Można kupić owoce jałowca bez problemu tylko nie przesadz z ilością bo kiełbaska będzię miała gorzki smak.
Rybki
 

Daniel Kozlowski

Offline

Bede wedzil kielbase, mieso, nozki z kurczaka i rybe, chyba nie zaszkodzi temu wszystkiemu jak dam troche jalowca?
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Marcin Skawinski

Offline

Nie zaszkodzi w odpowiednich ilościach , u mnie mam posadzony swój jałowiec i do paleniska podkładam gałązki jeśli ty masz zamiar dodawać same owoce (bo tylko takie kupisz) to one są o wiele intensywniejsze i można przesadzić raz zdarzyło mi się troszkę zepsuć mięsko.
Rybki
 

Daniel Kozlowski

Offline

Ja dopiero mam zamiar posadzic jalowca, bo wedzenie wogole dopiero zaczolem. Moje pierwsze wyroby zrobilem na swieta i udaly sie a teraz poszerzam swoje doswiadczenia.
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Filipka

Offline

I przypadkiem wszystkiego razem nie wędz. Najpierw mięsa a potem rybki. Ja jałowca czy dodaje czy nie to różnicy nie czuje haha
 

Daniel Kozlowski

Offline

Filip Kwasnik napisał(a):

I przypadkiem wszystkiego razem nie wędz. Najpierw mięsa a potem rybki. Ja jałowca czy dodaje czy nie to różnicy nie czuje haha


A ja cccialem wszystko razem heh, dobrze ze powiedziales. Ile tak mniejwiecej trzymasz rybe?
Złów i wypuść.....a bedzie ci dane, to co najwiekszeFoto
 

Filipka

Offline

Łososia chyba 2-3 godziny jak dobrze pamiętam. Będziesz widział po rybceUsmiech
Po mięsach wystudz wędzarnie i potem nie przekraczaj 40 stopni. Będzie dobrzeUsmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
sygnalizator brań bezprzewodowy zrób to sam Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 36 01 listopada 2017 08:57
Łowienie stacjonarne Multiplikatorem ?? Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 14 08 lutego 2013 00:14
Zrób to sam, podwodny spławik z dozownikiem dipu. Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 49 01 lipca 2012 16:34
BATYMETRIA ZRÓB TO SAM Poradniki wędkarskie 2 02 czerwca 2012 03:24
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,740,969 unikalne wizyty