Sposoby łączenia plecionek | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto sieje zło, zbiera nieszczęście. -Salomon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sposoby łączenia plecionek

Witold Galewski

Offline

Witam chciałbym założyć temat odnośnie technik łączenia plecionek.
Z mojego dotychczasowego doświadczenia wynika, że łączenie plecionki z plecionką czy wiązanie jej do kółek łącznikowych traci średnio 50% swojej katalogowej wytrzymałości. To co podaje producent to niestety wyniki testu z laboratorium gdzie na specjalnych bębnach mierzona jest jej wytrzymałość liniowa a nas interesuje to co się dzieje na węźle.

Ostatnio w necie znalazłem coś takiego, nazywa się to coś łącznik bezwęzłowy z moich prób wyszło że wytrzymałość plecionki wzrasta o około 25 %


forumsumowe.pl/h/fshzw_img_2540_9edf9.jpg
 

Piotr Czaja

Offline

Witold Galewski napisał(a):

Ostatnio w necie znalazłem coś takiego, nazywa się to coś łącznik bezwęzłowy z moich prób wyszło że wytrzymałość plecionki wzrasta o około 25 %


forumsumowe.pl/h/fshzw_img_2540_9edf9.jpg


Mam takie same doświadczenia z poprzedniego sezonu.
Używałem do spina na plecionce Daiwa Turnament 0,16. Fajna sprawa Usmiech
Pitex
 

Marek Faron

Offline

Co to jest i co się z tym robi???
Żadna godzina życia nie została zmarnowana, gdy się ją spędziło w siodle" W.Churchill
 

Witold Galewski

Offline

Wiąże się plecionkę w sposób bezwęzłowy
 

daddax

Offline

Przepraszam, czy to jest urządzonko do wiazania pletki ,czy raczej forma łącznika np. z przyponem?
 

Witold Galewski

Offline

Plecionki szukaj jako łącznik bezwęzłowy
 

Jarek Buchalski

Offline

Taki filmik znalazłem , chyba o to chodzi.

YouTube Video
Pozdrawiam OKO
 

Longin B

Offline

Wg. mnie jest to element do łączenia np. plecionki z przyponem (nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak tym można połączyć plecionkę bez węzła). Bo z jednej strony i tak musielibyśmy wiązać a ponadto jak by to się miało układać na szpuli kołowrotka. Łącznik ten natomiast może nadawać się do czepiania sztucznych przynęt na zastosowanej do niego agrafce.
Swoją drogą takie łączniki od lat produkowała firma Kostal ze Świdnicy tylko były bez krętlika i agrafki.
 

Witold Galewski

Offline

Tak masz rację znajdź na you tube jak to się robi.
 

daddax

Offline

To widocznie chodzi o to, żeby na zestawi końcowym nie osłabiać plecionki na węźle...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Przyżąd do mierzenie wytrzymałości plecionek Sprzedam sprzęt wędkarski 4 21 września 2018 16:10
Testy plecionek i krętlików Testy sprzętu wędkarskiego 196 02 kwietnia 2018 08:12
Boja - sposoby mocowania zrywki Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 85 24 stycznia 2018 17:27
Testy plecionek na suma Testy sprzętu wędkarskiego 363 30 grudnia 2017 22:50
Łączenia składów wędki Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 3 10 czerwca 2016 10:58
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,583,708 unikalne wizyty