Mata do ważenia dużych sumów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Jeśli spotkasz śpiącego niewolnika, nie budź go, może śni o wolności." - Władysław Grzeszczyk


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Maty Pokrowce Namioty i sprzęt biwakowy na wyprawy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Mata do ważenia dużych sumów

Lukasz Karlinski

Offline

Właśnie apropo maty ja razem z kolegą mamy zamiar stworzyć własną mate zrobioną z dwóch plandek a miedzy nimi gąbeczka grubości około 1-2cm żeby miał mięciutko i poprzeszywana w poprzek pasami raz ze na wzmocnienie a po drugie z tych pasów będą zrobione uchwyty do przełożenia jakiegoś patyka i zaczepienia do wagi a jak wyjdzie to zobaczycie i ocenicie sami bo na pewno pokażeOczko
 

Artur Betcher

Offline

Pomysł przedni i mam nadzieje że efekty pokażesz w sezonie co niemniej proszę o pomoc w znalezieniu dobrej maty.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz Celt

Offline

Czytając ten temat wyobrażałem sobie jak takie coś powinno wyglądać i miałem wizje hehe.
W mojej wizji widziałem nosze.

www.forumsumowe.pl/images/d_projekt_maty.jpg

Siatka była by z pasków 2 cm szerokości.
Składane na środku, po złożeniu miało by jakieś 115cm może więcej, siatka skręcona na rurkach do transportu.
Przy ważeniu nie miał by prawa się wysunąć gdyż całość tworzy oplot unieruchamiając suma.
Na bank nie uszkadzało by to jego kręgów!!!
Kiedyś na pewno coś takiego sobie zrobię, a teraz dzwonie do Black Cata sprzedać im pomysłHaha
 

Artur Betcher

Offline

Ważenie dużych sumów nadal spędza mi sen z powiek i nadal czegoś do tego szukam. Trzeba pamiętać że środek ciężkości nie jest na środku takich noszy w przypadku suma choć pomysł wart rozpatrzenia Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukasz Celt

Offline

Paski były by bardziej rozszerzone, z jednej strony mogły by być krótsze o 10 może 15 cm to załatwiło by sprawę równowagi.
 

Artur Betcher

Offline

A z fabrycznych mat do ważenia dużych sumów co istnieje i u kogo w ofercie w jakiś rozsądnych pieniądzach?
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawomir T

Offline

W dawnych czasach żeby ważyć duże ciężary używano wag ramieniowych ,prosta konstrukcja tylko podporę do ziemi trzeba mieć.Na jednym krótkim końcu dźwigni sum ,na dłuższym końcu odważnik lub waga wędkarska podpora trójnóg po środku.Z uszanowaniem TS
 

Robert Fitzner

Offline

Witam, co do maty w tamtym roku zrobiłem sobie i jestem zadowolony jeśli jutro czas pozwoli wstawię foto .
Materiał który użyłem do maty to folia kolory niebieskiego wzmacniana , używa się jej do wykładania basenów jest bardzo mocna.
Pozdrawiam Fikaj Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Jak ktoś znajdzie taką do ważenia dużych sumów w sklepie jakimś to proszę o kontakt, chętnie kupię.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Radekm

Offline

A masz gdzieś jakieś foto lub wymiary maty? Coś co pozwoli wyobrazić sobie to "urządzenie"?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czy juz czas na łowienie sumów Powitalnia sumowa ;) 6 05 maja 2019 21:48
Witam Wszystkich łowców sumów. Powitalnia sumowa ;) 2 06 lipca 2018 12:34
Czynne łowienie sumów Forum ogólne o sumach 2 06 lipca 2017 00:41
Sum Europejski - świat młodych sumów Nasze filmy o sumach 7 17 listopada 2016 21:26
Sprzedam matę do ważenia sumów firmy MORITZ Sprzedam sprzęt wędkarski 1 01 lipca 2016 11:19
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,596,118 unikalne wizyty