Ile plecionki na kołowrotku? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Prawdziwy sport nie ma nic do czynienia z fair play. Jest pelen nienawisci, zazdrosci, chelpliwosci, obojetnosci wobec kazdej zasady i sadystycznej rozkoszy na widok przemocy: innymi slowami, jest wojna bez strzelaniny


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Ile plecionki na kołowrotku?

Michal Gladysz

Offline

Cześć koledzy, mam pytanie do posiadaczy Warlocka 90, mianowicie ile plecionki 0,40 powinno wejść na szpulę tego kołowrotka? Pozdrawiam
 

Maciek Nawrocki

Offline

Pojemność szpuli kołowrotka według producenta:
160m/0.70 mm
220m/0.60 mm
320m/0.50 mm

Wychodzi na to, że 0.40 to ze 460 m wejdzie Haha.
 

Michal Gladysz

Offline

No tak kolego, ale to jest pojemność szpuli w przypadku nawijania żyłki, a z tego co wyczytałem min. na tym forum, to plecionki wchodzi dużo mniej, więc chciałbym wiedzieć ile tej plecionki mam kupić, pozdrawiam i dzięki za odpowiedź
 

Maciek Nawrocki

Offline

No tak racja... . Z tego co wiem to Longinowi weszło 220m 0.56 +20m podkładu, a Łukaszowi 0.35 weszło całe 270m +duuużo podkładu 0.60. Ja na twoim miejscu wziął bym 300m plecionki, a resztę podkładem zapełnił Usmiech
 

Adam Szeglowski

Offline

U mnie na kołowrotkach wchodzą następujące ilości żyłki/plecionki (obie w grubości 0,35mm)
Daiwa Regal- x 4050 brt żyłki 270m / plecionki 125m
Kingston Pilgrim PM 80 żyłki 420m / plecionki 250m

Niby taka sama grubość ale ilości bardzo różne
Adam Szeglowski
 

Witold Galewski

Offline

Maciek Nawrocki napisał(a):

Pojemność szpuli kołowrotka według producenta:
160m/0.70 mm
220m/0.60 mm
320m/0.50 mm

Wychodzi na to, że 0.40 to ze 460 m wejdzie Haha.


Trudny temat biorąc pod uwagę że wymiary plecionek zasadniczo różnią się od tego co podaje producent.
Każdy ma inny system pomiaru stąd grubości są inne ja biorę kawałek i mierzę mikrometrem wtedy wiem.
Najlepiej znaleźć sklep gdzie nawijają na metry druga opcja mikrometr w kieszenibeka lub nie przejmować się że zostanie 20 m.
 

Lukasz S

Offline

Zależy jaki rodzaj plecionki będziesz chciał nawinąć...
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Plecionki MadCat Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 1 11 maja 2020 18:50
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
ile plecionki na młynek Forum ogólne o sumach 5 02 września 2017 09:58
co myślicie o tym kołowrotku Powitalnia sumowa ;) 4 14 lutego 2017 20:43
co myślicie o tym kołowrotku Powitalnia sumowa ;) 3 12 lutego 2017 21:12
Wygenerowano w sekund: 1.66
51,670,134 unikalne wizyty