Sum 206cm na spinning :) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Minister nie powinien żalić się na gazety. Nie powinien ich nawet czytać. Powinien je pisać. Autor: Charles De Gaulle


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sum 206cm na spinning :)

Artur Betcher

Offline

Wyprawa na Suma, Sekwana

www.forumsumowe.pl/images/m_wielki_sum_spin.jpg


Powitać Oczko

Tym razem postanowiliśmy się wybrać na weekend nieco wcześniej i skończyć go nieco szybciej gdyż już od miesięcy przez wędkowanie w poniedziałki nie pracuję ze zmęczenia i czas to zmienić Oczko
Wyruszyliśmy w deszczy wiedząc że czekają nas 2 dni deszczu i burze ale dla wędkarza o wielkiej pasji istnieje tylko dobra pogoda i bardzo dobra pogoda Oczko
Już na starcie okazało się że nie ma co liczyć na brania bo wiatr wprost wginał w pałąk feederki. Dopiero nad ranem udało się nam złapać pierwszego żywca i w dodatku niewielkiego (35cm) tak więc na okazy nie było co liczyć.
Nie przeszkadzało mi to oczywiście w spinningowaniu i w ulewie parłem naprzód w okolice barek restauracyjnych w nadziei na choć niewielkiego sumika Oczko
Niestety nic takiego się nie stało .
Do samego rana czuwałem nad feederkami i po zmianie warty Kasi udało się wyciągnąć przed południem konkretnego leszcza 54cm co dawało nadzieje na ostra jazdę w sobotę rano.
Godzinę potem wpadł Patryk alias Paco z Artkiem i Robertem który to tak nawiasem jest specjalistą od tworzenia kogutów na sandacza i łowienia na nie.
Czekałem na tą wizytę żeby przyjąć od mistrza tego fachu lekcję kogutowania gdyż ostatnio bardzo zainteresował mnie także sandacz.
Ogólnie to wpadli oni w samo południe czyli w chwili kiedy to kładłem się do drzemki żeby wypocząć po nocce ale chęć poznania tajemnic koguta przezwyciężyła.
Poszliśmy więc za zaporę nieco pospinningować. Jako że wszystkie moje wędki nadające się do spina na sandacza uległy destrukcji wziąłem ze sobą Mój spinning na suma Shimano Beast Master BX 240cm 150gr i mój ulubiony jerk

Shimano Beast Master BX:

www.forumsumowe.pl/images/m_zestaw_sumowy_spining.jpg

który to okazał się już kilka razy niezawodnym kilerem na tęgie wąsacze.
Zamiast skupić się na obserwowania mistrza kogutów w akcji zająłem się jak zwykle poławianiem wąsaczy ( to jest silniejsze ode mnie Oczko)
Przy którymś rzucie poczułem nagłe puknięcie a po tym agresywny atak.
W pierwszej chwili zaczynam podciągać i idzie ciężko ale szacuje na 150cm, myliłem się to olbrzymi prąd który jest tuż za zaporą znosił walczące cielsko z nurtem.
Dopiero po 5 minutach widząc że sum nie poddaje się łatwo Artek zaczął kręcić film na IPhonie.

Rekordowy Sum 206cm na spining:

www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowy_sum_spining.jpg

W którymś momencie sum pomimo nurtu ostro zamurował do dna i stał się nie do ruszenia. Wyginając już na maxa kij udało mi się go oderwać od tej ostoi.
Kiedy po 15 minutach holu zobaczyłem co ciągnę na kiju mordeczka mi się roześmiała od ucha do ucha.
Pozostało pytanie jak go podebrać skoro nikt nie pomyślał o rękawicach (małe owszem można bez rękawic natomiast podbieranie 2m potwora bez może nie być przyjemne. Musiałem się poświęcić i do ochrony rąk użyłem nowej koszulki z forum Volvo.
Po wyciągnięciu szybka kalkulacja ile może mieć ale widać że piękny i bardzo gruby kaban.
Bardzo mi zależało żeby moje dzieciaki zobaczyły potworka gdyż one bardzo lubią zdjęcia z sumami i uwiązaliśmy suma przy brzegu.
Patryk z Artkiem i Robertem pomogli nam i poszli popilnować naszego dobytku a w tym czasie Kasia z dzieciakami przyszła za zaporę.
Do mierzenia trzeba było wynieść suma kilkanaście schodów w górę na trawę i udało się nam tylko dzięki pomocy 2 znajomych spinningistów.
Kiedy Kasia oznajmiła 206cm ze szczęścia zawyłem jak wilk. Pobiłem swój rekord o kolejne kilka centymetrów co na Sekwanie nie zdarza się często gdyż niestety jest ona najuboższa w okazy z francuskich rzek. Swój życiowy rekord pobiłem o 6cm i około 10kg a rekord na spinning o 39cm i ok 24kg.

www.forumsumowe.pl/images/m_ogromny_sum_spin.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_ogon_suma.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_tarka_suma.jpg


Ci co wiedzą jaki tam jest prąd (bobo160 czy su_mik) mogą sobie wyobrazić jakie to szczęście wytargać 60kg potwora z tej kipieli na spinning bez użycia łódki.
Obie kotwice były rozgięte i to wielkie szczęście że w ogóle udało się go wyciągnąć.

www.forumsumowe.pl/images/m_kotwice_sumowe.jpg

Po sesji foto nakręciliśmy jeszcze filmik z wypuszczania suma bo ten okaz zasługiwał na coś więcej niż tylko zdjęcie.

www.forumsumowe.pl/images/m_wypuszczanie_suma.jpg

YouTube Video


http://www.youtub...6vwcS7iRIs

Film z holu wstawię jak tylko do mnie dotrze.

Film z holu YouTube Video


Jako że norma a nawet i ponad nią zostało wyrobione zwinęliśmy się do domu nie czekając do soboty.
Cel następny 222cm na spinning Oczko

www.forumsumowe.pl/images/m_mierzenie_rekordowy_sum.jpg


Pozdrawiam wszystkich i połamania kija na wąsaczach.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mikolaj Wegnerowicz

Offline

Jesteś Wielki Gratulacje
 

Martin94

Offline

Pięknie, oby tak dalej Oczko
 

bosman1273

Offline

Gratulacje
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Ładna sztuka, Gratulacje Artur.

Na tym foto wygląda na więcej niż 60kg

www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowy_sum_spining.jpg
 

Marcin Dutkiewicz

Offline

Ty to chłopaku masz farta Haha gratulacje
 

Artur Betcher

Offline

Max napisał/a:
Ładna sztuka, Gratulacje Artur.

Na tym foto wygląda na więcej niż 60kg
www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowy_sum_spining.jpg


Nie wiemy ile miał bo Łukasz ma wagę w Pl.
Daje 60 bo strasznie spasiony i dużo cięższy niż ten 50 z poprzedniego rekordu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

gaca

Offline

Pięknie Avallone !!!!!!pięknie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Artur spin górą nad bojką hehe, masz lepszy rekord na spinning niż na żywca.
 

Lukasz Polecki

Offline

Piękny wąsacz.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Spinning na suma (wędzisko) dla początkującego do 200zł Wędziska spinningowe na suma 195 06 czerwca 2017 00:28
Odra na odcinku PZW Katowice - wspólny spinning Umawialnia informator dot. imprez 1 25 maja 2017 18:59
Pierwszy spinning. Prośba o poradę. Wędziska spinningowe na suma 2 22 lutego 2017 23:48
Plecionka Spinning Brzeg Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 14 29 listopada 2016 11:52
Spinning (wędka) na suma od 200 do 500zł Wędziska spinningowe na suma 157 28 listopada 2016 12:36
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,543,824 unikalne wizyty