Francja-Tarn et Garonne 2012 (Sum 200cm) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Czym jest człowiek, jeśli dlań dobrem i wartością czasu jest sen i pokarm? Bydlęciem — i tyle. Autor: William Shakespeare


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Relacje z wypraw na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Francja-Tarn et Garonne 2012 (Sum 200cm)

Mateusz Harezlak

Offline

Witam.

Postaram się streścić mój pobyt we francuskim departamencie 82 - Tarn et Garonne, podczas którego prawie każdą wolną chwilę spędzałem nad pobliską rzeką Garonną.

forumsumowe.pl/h/fshzw_20100824007_de881.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_20100824008_33476.jpg

Od lipca do września byłem na kilkudziesięciu zasiadkach z czego kilka odbyło się na rzece Tarn, a zdecydowana większość na Garonnie.
Nie będę zanudzał opisywaniem każdego połowu suma średniej wielkości. Zamiast tego opiszę w skrócie dwie zasiadki na których udało mi się złowić największe w tym roku sumy.


4 lipiec (Garonna)
Nad rzekę tego dnia wybrałem się w samo południe. Kilka godzin bez brań na spinning oraz grunt nie zniechęciło mnie żeby poczekać do wieczora.
Około godziny 20.00 gwałtowny odjazd suma zerwał mnie na równe nogi, po czym natychmiast zaciąłem pierwszego w tym roku suma...
Ryba podczas holu stawiała duży opór, większy niż każdy mój poprzedni sum.
Gdy tylko pokazał się parę metrów od brzegu wiedziałem już że będzie to największy złowiony do tej pory przeze mnie okaz.
Kilka minut siłowego holu i udało mi się wyjąć rybę na brzeg.
Po dokładnym zmierzeniu i zważeniu okazało się, że sum miał 200 cm długości i ważył (tylko) 44 kilogramy, chyba był trochę niedożywiony Usmiech

forumsumowe.pl/h/fshzw_1jpg_a151c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_5jpg_8d443.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_8jpg_e48cb.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_12jpg_81fcc.jpg

Tego dnia było to jedyne branie, ale radość z pierwszego w sezonie suma była podwójna bo cieszyłem się również nowym rekordem Puchar


18 sierpień (Garonna)
Na miejsce dotarłem około 14.00 wraz z moją dziewczyną i dwoma kolegami.
Po godzinie czasu miałem już pierwsze branie, którego wynikiem był ładny sum mierzący 195 cm i ważący 43 kilogramy.
Kolejne godziny mijały bez brań, a upał tego dnia był tak okropny, że postanowiłem schłodzić się w wodzie, robiąc przy tym sobie małą sesję zdjęciową z sumem Haha

forumsumowe.pl/h/fshzw_3_78a20.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_2_fa50d.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_5_995ab.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_6_fa908.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_7_933e4.jpg

Kolejne dwa brania nastąpiły dopiero po zmroku...
0Około 22.00 wyholowałem suma 188 cm, a pół godziny później kolega wyholował sumka 135 cm.
Na koniec połowu postanowiliśmy uwiecznić wszystkie złowione okazy na zdjęciu. Niestety aparat w telefonie nie radził już sobie w nocy Foto

forumsumowe.pl/h/fshzw_8_e5526.jpg


Przynęty:

1-Flaki (jelita) drobiowe
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04287jpg_bcd34.jpg

2-Żywiec 40cm lub większy
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04281jpg_d601a.jpg


Sprzęt:

*Mikado Cat Fish 300cm / CW: do 300g
*Daiwa Opus Bull 5500
*Plecionka o wytrzymałości 59 kg

*Cormoran Bull Fighter X 320cm / CW: 80-350g
*Sanger Uni Cat Warlock 90
*Plecionka o wytrzymałości 64 kg


Podsumowując sezon mogę napisać, że przez ponad dwa miesiące miałem dość dużo brań, lecz najczęściej brały sumy średniej wielkości (150-180cm).

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc04261jpg_4f565.jpg

W przyszłym sezonie chciałbym więcej czasu spędzić nad bardziej oddaloną rzeką Tarn, gdzie w porównaniu do Garonny według miejscowych wędkarzy częściej poławia się sumy powyżej 2 metrów, czego sobie i Wam życzę Oczko
 

Artur Betcher

Offline

Bardzo ładnie połowiłeś, 82 to taka ikona ale faktycznie Tarn lepszy a już najlepszy to Rodan.
Tutaj miejscowi co sobie rady na Sekwanie nie dają a do Rodanu mają za daleko właśnie na Tarn jeżdżą( Polacy też). Piękna dzika rzeka, sumy piękne tam pływają ale też trzeba wiedzieć gdzie. Jak będziesz miał wsparcie to nigdy o kiju nie wrócisz i w przyszłym roku będziemy ci zdrowo co tydzień zazdrościć Usmiech
Na Tarn chciałbym pojechać bo tam nie ma betonu, jest dziko i bardzo bym chciał łowić w takich warunkach.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mateusz Harezlak

Offline

Tarn jest piękną rzeką i bardzo się różni od Garonny. Dziki ale dobrze dostępny brzeg, woda praktycznie stojąca, a głębokość prawie w każdym miejscu minimum kilka metrów. Zdecydowanie przyjemniej się tam łowi niż nad Garonną, tylko że nie zawsze jest czas po pracy żeby jeździć 30 kilometrów dalej.
 

Marcin Szajda

Offline

Mateusz bardzo ładne efekty, tylko pozazdrościć Okok
Gratulacje za pobicie własnego rekordu, życzę Tobie w następnym sezonie kolejnego większego własnego rekordu Usmiech
Pozdrawiam
 

Robert Dubis

Offline

Gratuluję ,pięknie połowiłeś ,życzę dalszych sukcesów w łowieniu króla.Okok
 

Przemek Sek

Offline

Piękne rybki i piękna woda. Może kiedyś nasze dzieci ( wnuczkowie ) w Polsce doczekają się takich warunków wędkarskich w szczególności chodzi o populację tej ryby w naszych wodach.
 

Wojtek Hanaczewski

Offline

Gratuluję pięknych ryb oby więcej takich sukcesów.
 

Grzegorz Petryna

Offline

Piękne połowy, tylko patrzeć i zazdrościć.
 

Piotr Bednarek

Offline

Gratuluje wyprawyHaha
Siemka jestem Piotrek, interesuje się łowieniem sumów narazie jeszcze dużo ich nie złowiłem ledwie kilka ale ten ostatni rekordowy miał 38 kg po zważeniu wrócił do wody ;-)
 

Dawidp

Offline

Gratuluję połowu piękny sum.Okok
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Katalog Shimano 2012 Znalezione w sieci 6 21 lutego 2016 16:48
Black cat vertical ls 200cm. Sprzedam sprzęt wędkarski 4 26 grudnia 2015 14:14
Ponton do wywózki - ok 200cm Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 29 czerwca 2015 15:18
I Zlot FS Bug 2012 7-8 lipiec 2012 Popowo-Parcele Zloty i forumowe imprezy 543 15 marca 2014 08:56
World Catfish Classic 2012 - Parada - Filmy o sumach znalezione w sieci 18 25 września 2013 07:59
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,578,027 unikalne wizyty