Mój największy żywiec i branie suma | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Lenistwo idzie tak wolno, że nędza je dogania. - Benjamin Franklin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty żywe używane żeby złowić suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Mój największy żywiec i branie suma

Jaroslaw Radzki

Offline

Szczerze mówiąc pleciona była jak wcześniej pisałem nawijana z ogromnej szpuli na moją szpulę w sklepie , kołowrotek jaki zastosowałem to Cormoran AKX 6PiF 5500 wędka zaś Esox Taurus 3m 200-400gr
 

Jacek B

Offline

Jarek-R napisał(a):

Szczerze mówiąc pleciona była jak wcześniej pisałem nawijana z ogromnej szpuli na moją szpulę w sklepie , kołowrotek jaki zastosowałem to Cormoran AKX 6PiF 5500 wędka zaś Esox Taurus 3m 200-400gr



Żeby ktoś mógł odpowiedzieć na twoje pytanie musisz napisać jakiej firmy i jakiej grubości była ta plecionka.OczkoTo że była nawijana z dużej szpuli nic nikomu nie mówi.Oczko
Złapać to można chorobę.Ryby się łowi.
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Plecionka wg informacji sklepowej 40 kg a pękła bo pewnie hamulec był zbyt mocno dokręcony do tego jakieś podwodne przeszkody siła ryby mój brak doświadczenia biorąc to wszystko w kupkę i efekt był jaki był hmmm słyszałem też że to dość mała wytrzymałość jak na wyprawy sumowe w metodzie żywcowej (na bojkę)ale to nie miejsce by o plecionkach pisać bo tu temat Największy żywiec i branie sumaOczko ale dziękuję za zainteresowanie
 

Marcin Szajda

Offline

Jarosław, w tym roku postaw mu jeszcze raz żywca, może takiego podobnego lina co miałeś,w to samo miejsce, jak będzie może go skusisz Oczko
Zwróć uwagę na każdy szczegół zestawu, i tak jak wspomniał Robert o hamulcu kołowrotka i amortyzacji samego wędziska, życzę sukcesów Usmiech
 

Piotr K

Offline

Największy postawiony to sandacz 73cm, a zjedzony sandacz 62cm.
 

Daniel Strozyk

Offline

Na żywca stosuje głównie karpie i liny dlatego że są najbardziej wytrzymałe. Jeżeli chodzi o długość to najczęściej od 35 do 45 cm. Zasada jest prosta im większy żywiec tym większa liczba i wielkość haków i kotwic do jego uzbrojenia. Tym bardziej ryba pokroju sandacza czy szczupaka powyżej 60 cm to co najmniej 4 miejsca zbrojenia. Do tego dochodzi budowa ciała. Inna sprawa to dostępność przynęty już dawno przestałem męczyć się z łowieniem żywca typowo na zasiadce z 2 prostych powodów brak czasu i brań konkretnych osobników. Zawsze mam ze sobą 5 sztuk na 2 zestawy. Łowione wcześniej i przywożone w plastikowej beczce z wodą.
 

Jar78

Offline

Dziś był ten, który będę pamiętał na pewno przez całą zimę, ba długo Usmiech
Branie nastąpiło około godz. 9.00, metoda bojka, żywiec - karp 1,73 kg.
Po prawie 30 minutowej walce z rybą z brzegu nastąpiło to co nastąpić nie powinno (spinka)
Choć niedosyt jest ale i ryba musi czasem z nami wygrać.
Ręce mi się jeszcze trzęsą, jak to opisuję Haha
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Cześć Jar78 jaką godzin masz na myśli rano 9 czy 9 wieczór ? jak głębokie łowisko i na jakiej wysokości postawiłeś tego karpia??
 

Hubert Chamczyk

Offline

No no, 30min holu to już diabełek był Usmiech
No Kill
C&R
 

Jar78

Offline

9.00 rano, bojka na głębokości około dwóch metrów, a żywiec zawieszony na 2 metry pod powierzchnią nad dołkiem 6 metrowym Oczko
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.88
51,574,679 unikalne wizyty