Planner lub pies | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Każdy człowiek jest jak Księżyc. Ma swoją drugą stronę, której nie pokazuje nikomu. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Planner lub pies

Jacek Gebala

Offline

Cezary Wilk napisał(a):

Jestem już po pierwszych próbach z plannerem i powiem szczerze, że wygląda to obiecująco, choć obyło się bez ryby. Natomiast bardzo mi się podobało, że dało się ustawić zestaw praktycznie w każdym miejscu rzeki, gdzie był jakikolwiek przepływ. Wystarczyło regulować ilość linki i ustawić kij w odpowiednim miejscu. Linka cały czas jest napięta i nie wchodzi do wody. Najbardziej przeszkadzał mi killwater, ale może wystarczy zwiększyć odległość plannera od przyponu. A może wprost odwrotnie, może to kusi suma? Co powiecie?


Na forum znajdziesz tez coś takiego:

http://www.forumsumowe.pl/forum/viewthread.php?thread_id=624&pid=48804#post_48804

Ja używam(próbuję) -jak na razie - A.S.O Ghost Sideplaner - tutaj go można obejrzeć :
YouTube Video


a drugi to "Jenzi TRAP Planer BOARD".

Na końcu chciałbym jedna rzecz sprostować - na jeziorze i bez łódki tez jest możliwe wywiezienie zestawu z plannerem w odpowiednie miejsce - trzeba tylko trochę wprawy i duuuuuuuużo miejsca. Po prostu ustawiamy na plannerze kąt do plecionki, wkładamy cały zestaw do wody,otwieramy kabłąk, idziemy kilkadziesiąt metrów brzegiem, zamykamy kabłąk i zwijając plecionkę ciągniemy zestaw do nas, a planner wywozi nam wszystko na miejscówkę. Używając dwóch wędek możemy nawet wywieźć zestaw, odczepić go na pożądanym miejscu i ściągnąć planner do brzegu. Chyba najlepiej robić to we dwójkę i z lekkim plannerem. Moje ostatnie próby były tutaj opłakane Placze
 

Longin B

Offline

Nie używałem. Ale myślę, że Jacek ma rację w sprawie regulacji kąta. Te drugie maja dwa klipsy i pewnie długością linki miedzy nimi można regulować kąt ustawienia planera. Co do antenki nie wypowiadam się bo tak jak pisałem nie używałem.
Natomiast w tańszym linkę czepiamy miedzy klipsem a agrafką i tu możliwości tej długości nie ma.
Pozostaje kwestia użytkowania tego. Pytanie brzmi. Z łódki czy z brzegu? W przypadku tego z dwoma klipsami mamy jeszcze jedno (lewy i prawy) i tu powinniśmy mieć oba (a są droższe). Chyba, że zawsze łowimy z tego samego brzegu.
No cóż to tylko moje teoretyczne rozważania ale wydaje mi się, że w przypadku trola powinniśmy mieć te droższe (lewy, prawy) bo możemy dość dokładnie ustawić odległość między ciągnionymi przynętami.
W przypadku łowienia z brzegu na nurcie, gdzie zależy nam tylko na odjechaniu z przynęta w kierunku środka rzeki wystarczy ten tańszy (tym bardziej że nie trzeba mieć P i L. Może dlatego właśnie ten tańszy nie ma antenki bo tez musiała by być przekładana w zależności od brzegu na którym czai się wędkarz.
 

Jacek Gebala

Offline

Większość plannerów wykonywanych jest albo na lewą , albo na prawą stronę. Są tez uniwersalne(tak jak wyżej wymieniony Jenzi) - po małej przebudowie nadają się na drugą stronę !
 

Cezary Wilk

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

Na forum znajdziesz tez coś takiego:

http://www.forumsumowe.pl/forum/viewthread.php?thread_id=624&pid=48804#post_48804

Ja używam(próbuję) -jak na razie - A.S.O Ghost Sideplaner - tutaj go można obejrzeć :

a drugi to "Jenzi TRAP Planer BOARD".



Tak, widziałem już ten temat zanim założyłem własny, jednak tam była mowa o troszkę innym wynalazku. Ten film tylko nie jest widoczny na forum.
Swój planner też wypuszczałem w ten sposób, że najpierw wkładałem cały zestaw do wody przy brzegu, odwijałem kilka metrów linki i przez pociągnięcie planner zaczynał odchodzić do środka rzeki, później wystarczyło sukcesywnie popuszczać linkę z kołowrotka.
Taki planner można nawet zbudować samemu. Schemat jest pokazany w lipcowym numerze "Wiadomości Wędkarskich" na 38 stronie Usmiech
Carpe Diem - chwytaj karpia! Oczko
 

Longin B

Offline

Jacku, coś nie bardzo wyszło z wklejeniem filmiku.
Ja zanim się połapałem tez tak miałem. Spróbuj zamiast całego adresu skopiować tylko część od znaku =

http://www.youtube.com/watch?v=scDdiHIP4ag&feature=player_embedded

kopiuj tylko tą część pogrubioną.

A ten A.S.O Ghost Sideplaner rzeczywiście jest ciekawy. W trzech rozmiarach i chyba z peksi. U nas nigdy czegoś takiego nie widziałem (wszystko te żółtki)
 

Cezary Wilk

Offline

A tu ciekawy filmik, jak to na rzece wygląda:
YouTube Video
Carpe Diem - chwytaj karpia! Oczko
 

Jacek Gebala

Offline

Longin Bojanowski napisał(a):

Jacku, coś nie bardzo wyszło z wklejeniem filmiku.
Ja zanim się połapałem tez tak miałem. Spróbuj zamiast całego adresu skopiować tylko część od znaku =

http://www.youtube.com/watch?v=scDdiHIP4ag&feature=player_embedded

kopiuj tylko tą część pogrubioną.

A ten A.S.O Ghost Sideplaner rzeczywiście jest ciekawy. W trzech rozmiarach i chyba z peksi. U nas nigdy czegoś takiego nie widziałem (wszystko te żółtki)


Dziękuję za korekcje Okok - rzeczywiście coś nie chodziło a ja zapomniałem zly jak to się robi.. A.S.O Planer jest wykonany tak jak zauważyłeś z przezroczystej pleksi. Ma prostą Okok do skopiowania konstrukcje. Są wersje uniwersalne(jednocześnie lewa i prawa strona) - ja mam takie na jedną albo drugą stronę.
 

Jacek Gebala

Offline

Przy uniwersalnych plannerach wykonywanych na obydwie strony odwracamy deseczkę do góry nogami(skos pokazuje na druga stronę), przekładamy ramie mocujące z klipsem na druga stronę i już z prawego mamy lewy i odwrotnie. Drugi klips/karabińczyk mocowany jest z tylu deseczki i służy właściwie tylko to prowadzenia linki i zabezpieczenia plannera żeby nie odpłynął po zacięciu/braniu które wyrywa plecionkę z pierwszego klipsa na ramieniu. Antenkę - jeśli jest - wyjmujemy i wtykamy na górze deseczki!
 

Michal Gorski

Offline

Dostałem jeden Black Cata od Tomka na zlocie w dzierżawę. Muszę go wypróbować zanim mu oddam... Strasznie mnie to ciekawi bo chyba może to być dobra alternatywa dla bojki... Chyba że się mylę :/
Catch & Release
Kajtek...
 

Tomek Sztanka

Offline

Są zbiorniki wodne, na których nie wolno robić wywózki lub drapieżniki chodzą 180m. od brzegu w rynnach na wodzie płynącej zadziała planner! Trzeba poćwiczyć.
T.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pies wędkarski :) Forum ogólne o sumach 30 11 czerwca 2012 09:59
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,606,507 unikalne wizyty