Sumowe stopery wędkarskie | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Codziennie rano staraj się czytać listę najbogatszych. Jeśli cię na niej nie ma, idź do pracy. Autor: Robert Orben


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sumowe stopery wędkarskie

Kamil Ungrat

Offline

Panowie w jakiej cenie są te stopery Sangera ?
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

Marcin Szajda

Offline

Kamil Ungrat napisał(a):

Panowie w jakiej cenie są te stopery Sangera ?


Cena za jedno opakowanie (takie jak na zdjęciu) nie przekroczyła u mnie 8 zł.
Zakup zeszłoroczny na jednym z portali aukcyjnych.
 

Kamil Ungrat

Offline

Ooo to malutko Usmiech Dzięki wielkie Usmiech
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

Witold Wujek

Offline

Robert Dubis napisał(a):

forumsumowe.pl/h/fshzw_3097_79962.jpg

Ostatnio kupiłem w Askari.Okok

Stopery sumowe w rozmiarze XL do wykorzystania w różnych zestawach. Opakowanie 10 szt. Wymiary: 10 x 6 mm.

Też takie zamówiłem ale czekam na przesyłkę w przyszłym tygodniu mają być plus trochę innego bałaganu z Askari
Forum Sumowe Puchar
 

Seweryn Urawski

Offline

Na filmie widziałem jak plecionkę przewlekali dwu krotnie przez sylikonową rureczkę. Plecionka sama się kleszczyła i ciężarek/spławik nie jeździł. Przy brani plecionka cięła rureczkę i spławik nie przeszkadzał. Więc nie widzę sensu kupowania, jak prosty patent sprawdza sięOczko
 

Jan Maleta

Offline

A to moje stopery, czarno czerwone firmy Cat Spirit są wielokrotnego użycia, ale trudno przez nie przewlec plecionkę (igła do kulek, szydełko) Pozostałe stopery żółte i czarne firmy Jexon okazyjnie kupione w sklepie wędkarskim (reanimowałem część z nich nawlekając na plecionkę) www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/51c7b6caf2ff0_obraz-013.jpg A tu stopery do zbrojenia żywca Hand Made (wycięte z dętki -rurka zaostrzona itd.) Świetna sprawa do blokowania żywca, zakłada się na wystającą część haka (ostrza) z żywca. Po tym jak paręnaście karasi zwiało mi z haka, zakładam takie stopery i zero ucieczek. www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/51c7b9878f54d_obraz-016.jpg A tu koraliki gumowe (fosforyzujące) firmy Cormoran. Można ich używać, jako stoperów do bardzo grubej plecionki lub do ochrony węzłów. www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/51c7b617dfe97_obraz-012.jpg
Menio55 pozdrawia
 

Dawid Maciejewski

Offline

Ja zacząłem robić z amortyzatorów do bata i amortyzatorów do ołowiu przelotowego.
Troszkę taniej wychodzi, ale ważniejsze jest to, że gumowe się nie przesuwają się z taka łatwością jak te sznurkowe.
Zielony kupny, fioletowy z czarną kulną robiony.

forumsumowe.pl/h/fshzw_2013_06_25_185018_e5f64.jpg
 

Michal Stolarek

Offline

Sam osobiście używam tych stoperów od Cat Spirit i z przełożeniem przez nich plećki 1,00mm nie mam problemów.
 

Jan Maleta

Offline

A jeśli to nie tajemnica to jak to robisz? Cytuje ( Sam osobiście używam tych stoperów od Cat Spirit i z przełożeniem przez nich plećki 1,00mm nie mam problemów ) Hmm - bo albo mówimy o nie tych samych stoperach albo - jestem noga w zakładaniu stoperów. Otwór w tych stoperach to 0, 12 cm na wejściu, a potem rurka zwężająca się w stożek, nacięta do połowy (jak uchwyt wrzeciona w wiertarce) to tak jakby wsunąć wiertło 0, 08cm w zamknięte wrzeciono wiertarki a potem (dokręcić i zablokować)
Menio55 pozdrawia
 

Michal Stolarek

Offline

Jak zauważyłeś sklada się z dwóch części. W część czarną tą ze stożkiem naprawdę nie ma problemu z przełożeniem linki gdyż ta stożkowa końcówka pod plecionka się rozszerza, poźniej wystarczy przelożyć ją przez czerwony korek i zacisnąć dwie częsci. Nic trudnego.
Przypon Sanger Uni Cat 1,00mm przechodzi bez problemu , pod warunkiem, że końcówka linki nie jest rozwarstwiona. Wtedy wystarczy ja naślinić i gra. Oczko

Berkley Wiplash 0,28mm ( wiadomo, że przegrubione) również jest w stanie rozszerzyć stoper, a jest znacznie bardziej miękki niż Sanger.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,645,432 unikalne wizyty