Sumowe stopery wędkarskie | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Głównym urokiem żon jest to, że z biegiem czasu zaczynają nam przypominać nasze matki. Autor: Jane Fonda.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sumowe stopery wędkarskie

Norbert Jeziorek

Offline

Stopery wędkarskie

Witam. Mam takie pytanko , jakie stosujecie stopery na plecionki tak o przekroju 0,40-0,46 mm ? Mam teraz dylemat jakie kupić , żeby nie kupić zbyt dużych ( nie za luźne ) , ani zbyt małych bo nie będą się przesuwały. Doradzicie coś w tych sprawach?
Pozdrawiam ! Usmiech
 

Norbert Jeziorek

Offline

Odświeżam Usmiech
 

Jacek Gebala

Offline

Stopery ..... !? Nie używam(kupnych) Nono na sumowe plecionki. Zawsze się przesuwają...Robię omotki plus gumowy ochraniacz tak jak tutaj
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/4f359b17da6ac.jpg:
Lub jak ma być szybko biorę kawałek grubej koszulki gumowej(takiej od proc zanętowych) i dwa razy przeciągam przez nią plecionkę. Jak plecionka jest naprężona to można taka gumę alias stoper przesunąć po plecionce tam i z powrotem. Jak plecionkę nie jest mocno naciągnięta to guma wraca do swojego kształtu i się nie przesuwaOkok. Kiedyś używałem też koszulki igelitowej przez którą przeciągałem plecionkę i gumkę (taka od recepturki) tak ze na obydwu końcach trochę wystawało . Wyglądało to jak taka mini kiełbaska/parówka . Przestałem bo za dużo "picu"Zmeczony przy tym było i kilka razy plecionka przetarła się o krawędź rurki igelitowej.
 

Norbert Jeziorek

Offline

Bardzo dziękuję za odpowiedź !
Widać ,że na najprostsze pomysły najtrudniej wpaść Haha
Jeszcze raz dziękuję !
PS. Piękne przypony Usmiech
 

Jacek Gebala

Offline

Proszę - nie ma za co...
Niestety każde "moje" rozwiązanie ma swoje minusy. Przy tym z gumą plecionka w końcu ja przetnie i trzeba założyć nową - chyba ze za każdym razem robisz nowe przypony. Na omotkę bierze się grubsza plecionkę, jak weżniesz za cienka to może ci przeciąć/poharatać główną plecionkę i ogólnie taki stoper ciężko się przesuwa. Po pewnym czasie się rozluźni i trzeba go "dociągnąć" - zostawiam około 10-15 mm wąsy z pętelką na końcu i to wystarcza na dociśnięcie.
 

Albert Kus

Offline

Ja zakładam stopery Cormorana i jest git nic się nie przesuwaOkok
 

Jacek Gebala

Offline

Albert Kus napisał(a):

Ja zakładam stopery Cormorana i jest git nic się nie przesuwaOkok


To dobrze - podaj szczegóły i może jakąś fotkę, też chętnie je wypróbuję Okok
 

Albert Kus

Offline

Stopery Cormoran zgubiłem etykietkę od nich ,ale na pletkę 046 są dobre stosuję do blokowania spławików podwodnych i jest dobrze.Okokwww.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/sum_siluro_sumy_catfish_silure_500d1330ddf4c_forumsumowe.jpg
 

Jacek Gebala

Offline

Okok Dziękuje za zdjęcie - stoperki wyglądają na silikonowe - mam opakowanie podobnych(Balzer), których już nie używam. Niestety stosuje plecionkę 0.60 a na przyponie to i grubszą Smutny. Może Cormoran ma też coś na grubsze plecionki ...Nono Ja próbowałem/testowałem "moje" stoperki blokując nimi ciężarki/spławiki sumowe - no i się przesuwałyzly, nawet jak zakładałem po dwa naraz...
 

Albert Kus

Offline

Sorry Jacek faktycznie się pomyliłem na przyponie mam pletkę 1,0 przyponówkę nie wiem czemu wpisałem 0,46 (to moja główna) sorkiPlacze
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Plecionki sumowe (opinie) Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 373 05 lutego 2019 21:51
Wygenerowano w sekund: 1.53
51,552,860 unikalne wizyty