Oczka wodne | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Oczka wodne

daddax

Offline

No to fajnieZmeczony Czyli tak: 100 godz. x 250 zł. = 25000. Do tego myślę, dwa potężne ciągniki z przyczepami wywrotkami, bo teren nie łatwy, żeby przemieścić ziemię, a koparka nie czekała. Zaś pewnie ok. 25000 tj. razem ok. 50 tysi no i plus jeszcze zawsze coś tam wypadnie i całe zagospodarowanie; to żeś mnie Marcin pocieszył. Za taką kasę to można kupić już jakąś tam śmieszną kopareczkę razem z traktorkiem i przynajmniej to zostanie i może się do czegoś jeszcze przyda.Yyyyy
 

Lukaszb

Offline

Ale przez 100h ile spali ropuchy... Haha Zawsze możesz mniejszy staw wykopać a potem ew go w przyszłości powiększyć Usmiech
 

Piotr Traba

Offline

Koszta niezłe - ciekawe czy nie taniej by wyszła dzierżawa jak byś znalazł coś w niedużej odległości od siebie Haha
 

Marcin Skawinski

Offline

Mi chodziło o to że w tych 100 godzinach obrobisz się ze wszystkim (wywóz ziemi i porządki) pracując jedną koparką!!.
Fajnie by było żebyś napisał coś o działce (położenie , ukształtowanie terenu , jak daleko leży od drogi i skąd będzie zasilenie wody). Część ziemi musisz wykorzystać na groble (koniecznie!!!!) , resztę ziemi jeśli masz miejsce usyp w wał(ziemie z czasem ktoś zabierze) , jeżeli nie masz gdzie składować ziemi zrób taki myk , że daj ogłoszenie że kopiesz staw i pozbędziesz się ziemi za free na pewno ktoś ją łyknie (jeśli będzie to wartościowy torf to jeszcze przytulisz parę groszy). Myślę że jeśli poszedł byś tym tropem to spokojnie wyrobisz się w 12-15 tyś (może jeszcze jakiś rabat wyrwiesz). W moich stronach jest mało firm zajmujących się takimi rzeczami więc ceny za bardzo nie dało się negocjować , a zawsze możesz pogadać z wykonawcą czy nie chciał by on zabrać ziemi i zejść z ceny !!Haha Mam kolegę któremu wykopali staw za samą ziemię , tylko to był piękny czarnoziem .
Ale NAJWAŻNIEJSZE to uzyskać pozwolenie , bo może byś tak że nie uzyskasz zgody na budowę .
Więc jak coś to pytaj w tym temacie lub na priv jak wolisz chętnie pomogę , ale opisać wszystko na raz to nierealne , ja nad swoim oczkiem z bardzo dużą pomocą brata (pozałatwiał mi większość papierkowej roboty) latałem około 2 lat.Okok
Rybki
 

Piotr Traba

Offline

No tak - biurokracja potrafi zabić skutecznie wszystkie marzenia Usmiech Gratuluję wytrwałości.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mam zamiar na ogrodzie zrobić sobie oczko wodne, sprawy urzędowe związane z zezwoleniem zakończoneOkok
i w związku z tym mam pytanie czy ktoś takie już robił? bo chodzi mi o to że mogę dać specjalną folię co by było łatwe ale podobno korzenie pobliskich drzew mogą ją przebić , lub mogę zrobić siatkobeton, ale może on pękać sam nie bardzo wiem jaką opcję mam wybrać dlatego proszę o radę oczko ma mieć 25 metrów kwadratowaych i 1,5 metra głębokości
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Jaroslaw Radzki

Offline

To do wykonania oczka w ogrodzie trzeba pozwolenie jakieś????? wydaje mi się że na dnie powinieneś jakąś matę położyć przed położeniem folii, ogólnie można by użyć specjalnej folii stosowanej do basenów ona jest znacznie grubsza i wytrzymalsza , zależy jakie koszta chcesz ponieść Darku.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Zgadza się pod folie daje się geowłókninę a na to specjalna folia PVC 1,1 mm tylko czy korzenie i rośliny wodne tego nie podziurawiąSmutny
a zezwolenie trzeba a raczej robi sie zgłoszenie w starostwie , trzeba pobrać mapkę geodezyjną wyznaczyć oczko opisać zasilanie odpływ wypełnić kilka wniosków odczekać miesiąc i jak nie będzie sprzeciwu mamy domniemaną zgodęOkok ot krajwysmiewacz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Janusz Golebiewski

Offline

Mój znajomek zrobił tak: wykopał dół i go zagęścił zagęszczarką. Potem nasypał piachu na boki i na dno (na dno więcej piachu ok 30cm) i to zagęścił ponownie. Na to wszystko dał folię do oczek, 2 warstwy. Zalał lekko wodą i uformował folię układając na niej otoczaki (mogą być inne kamienie ale koniecznie bez ostrych krawędzi). Gdzieś na dnie dał pompę do filtra. Na koniec na dno nasypał trochę grubszego żwiru rzecznego. Oczko ma ok 10m2 i głębokie na ok 1,8m
 

Marcin Skawinski

Offline

Darku na trzeciej stronie masz zdjęcia dobrej folii do oczek , a z roślin to unikaj pałki wodnej chociaż nie sądzę żeby tej macie coś zrobiła (Damian pisał nawet że szpadlem próbował odciąć kawałek i nie dał rady). Z przepisami to coś się musiało po zmieniać bo jak ja kopałem u siebie to do 30 m2 można było kopać bez żadnego pozwolenia trzeba było tylko zgłosić podobnie jak przy budowie altanki.
Rybki
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Mapy batymetryczne, monitor poziomu wody, hydrologia, żegluga - wymiana - rzeki i zbiorniki wodne. Spinning, Trolling za sumem 15 02 października 2016 18:03
Patenty wodne ( sternika ) Hyde Park 19 17 maja 2014 10:07
Oczka w woblerach: wkręcane / wklejane Spinning, Trolling za sumem 9 20 czerwca 2013 20:52
Polowanie na wodne potwory. Sum ludojad. Filmy o sumach znalezione w sieci 19 01 czerwca 2013 23:37
"Polowanie na wodne potwory" Filmy o sumach znalezione w sieci 4 21 stycznia 2012 16:03
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,589,767 unikalne wizyty