Lowrance HDS-5 GEN2 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ten, który kocha staje się zaślepiony wobec przedmiotu swojej miłości. -Platon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Lowrance HDS-5 GEN2

ZbigniewZgliniecki

Offline

Lowrance HDS-5 GEN2

Witam. W jakiej odległości od siebie zamontować przetwornik WWB83/200KHZ ,zestaw Strukture Scan LSS-1 który ma być wyżej ?Proszę o sugestie.
 

Robert Pytka

Offline

Witam kolegę zbigzgli, mam nadzieję że się nie obrazi jak się podłączę do tematu . Obecnie jestem posiadaczem HDS-5 GEN 2 i chciałbym się podzielic swoimi spostrzeżeniami odnośnie tego urządzenia . Mam nadzieję że moje uwagi komuś pomogą , a i sam wierzę że koledzy z forum przedstawią kilka fajnych alternatyw.
1. Podpinając się, brzydko było by nie odpowiedzieć na pytanie kolegi , niestety osobiście jestem o kroczek za nim, ale moja wiedza na ten temat to www.lowrance.com/Products/Marine/StructureScan-HD/Downloads/Transom Installation Manual- Englisch / Download ( 30 cm ) , ja będę robił to zupełnie inaczej . Na razie nie przetestowanych metod nie przedstawiam .
2. Przestrzegam posiadaczy HDS 5GEN 2 przed aktualizacją wersji , sciągając po najnowszą wersję z strony lowranca ( wersja Gen2 -1.1-39-38) musimy się liczyć z utratą Polskiego menu . Radzę skontaktować się z sprzedawcą i uzyskać informacje jat to robić . Samemu nie !!!
3. Podłączając LSS HD do HDS 5 GEN2 pamiętamy o tym, że żółty przewód zasilający LSS należy podpiąć pod +, inaczej LSS nam nie odpali .
Pozdrawiam.
 

ZbigniewZgliniecki

Offline

ZmeczonyZmeczonyWitam, dzięki za wiadomość. Miałem podobny problem.Przy zakupie przez internet miał być język polski nie było.Wysyłka do PARKER przedstawiciel na Polskę.Po wgraniu oprogramowania jest OK.Ale na stronie producenta znalazłem nową aktualizację po ściągnięciu i wgraniu ,brak język polskiego.Ponownie wysyłka do przedstawiciela,i wgrywanie oprogramowania.Otrzymałem odpowiedż Aktualizacje dostępne na stronie producenta niestety nie oferują wsparcia z polskim pakietem językowym do urządzeń z seri HDS Gen-2 Jednocześnie informujemy,że dostępne aktualizacje nie są aktualizacjami krytycznymi i nie są nie zbędne do prawidłowego funkcjonowania sprzętu.w okresie trwania gwarancji, bieżące aktualizacje oprogramowania zawierające polski pakiet językowy(jeśli tylko będą opracowane przez producenta) będą dostępne bezpłatnie dla klientów posiadających urządzenia z polskiej sieci sprzedaży. TO Tyle aż TYLE na tema LOWRANSE
 

Robert Pytka

Offline

Witam . Aktualizacja szybko , sprawnie i bez problemu (Yyyyy ?) - a szkoda. Mi powiedzieli to samo.Zbigzgli nie pomyśl sobie niczego złego na mój temat , ale jak coś nie tak to pisz, to może ktoś z tego skorzysta.
 

Artur Betcher

Offline

zbigzgli napisał(a):

ZmeczonyZmeczonyWitam, dzięki za wiadomość. Miałem podobny problem.Przy zakupie przez internet miał być język polski nie było.Wysyłka do PARKER przedstawiciel na Polskę.Po wgraniu oprogramowania jest OK.Ale na stronie producenta znalazłem nową aktualizację po ściągnięciu i wgraniu ,brak język polskiego.Ponownie wysyłka do przedstawiciela,i wgrywanie oprogramowania.Otrzymałem odpowiedż Aktualizacje dostępne na stronie producenta niestety nie oferują wsparcia z polskim pakietem językowym do urządzeń z seri HDS Gen-2 Jednocześnie informujemy,że dostępne aktualizacje nie są aktualizacjami krytycznymi i nie są nie zbędne do prawidłowego funkcjonowania sprzętu.w okresie trwania gwarancji, bieżące aktualizacje oprogramowania zawierające polski pakiet językowy(jeśli tylko będą opracowane przez producenta) będą dostępne bezpłatnie dla klientów posiadających urządzenia z polskiej sieci sprzedaży. TO Tyle aż TYLE na tema LOWRANSE


Z tego co wiem w obie strony przesyłkę opłacał Parker więc nie jest źle ale faktycznie dał plamę Lowrance ( nie Parker ani sklep) z tym że po wgraniu oprogramowania znika polski. Wiem też że sprawa ta będzie wyjaśniana żeby w przyszłości proces usprawnić.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

ZbigniewZgliniecki

Offline

neor napisał(a):

Witam . Aktualizacja szybko , sprawnie i bez problemu (Yyyyy ?) - a szkoda. Mi powiedzieli to samo.Zbigzgli nie pomyśl sobie niczego złego na mój temat , ale jak coś nie tak to pisz, to może ktoś z tego skorzysta.
 

ZbigniewZgliniecki

Offline

Witam, nie było tak słodko z aktualizacją.Przed wgraniem do urządzenia zadzwoniłem do Parkera i powiedziano mi< tak można wgrać>efekt wiadomy.Tylko nie było winowajcy. Następna niewiadoma co dalej po skończeniu rękojmi?? Malo tego przy nastęnych problemach z urządzeniem wysyłka w jedną stronę płatna.W internecie znalazlem gościa z dużą wiedzą na temat Lowranse.Nie chce robić reklamy,sprzedaje w necie echosondy ze Stanów.-Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Echosondy ze Stanów a konkretnie HDS posiadają blokadę. Gość zdejmuje blokadę i aktualizuje do najnowszego oprogramowania i tu jest cacy bo za 3000 można kupić HDSa. Problem pojawia się wtedy kiedy coś nam wysiądzie a w zeszłym roku i Zbinovskiemu padł HDS na Solinie. Nie ma rzeczy 100% niezawodnych niestety. W takim przypadku naszą gwarancja możemy wytrzeć sobie..... i pluć w brodę że nie kupiliśmy gdzieś w Polsce bo zaoszczędzone pieniądze w niczym nam nie pomogą w przypadku tak drogich sprzętów. Każda ingerencja w zdejmowanie jakichkolwiek blokad zostawia ślad a źle przeprowadzona może uszkodzić sprzęt. Przerabiałem ten temat bo też szukam oszczędności przy zakupie HDSa i ostatecznie zdecydowaliśmy się na Polski sklep oferujący najlepsze wsparcie techniczne do HDSa którego właściciel według wielu jest najtęższą głową w tym temacie w Polsce a do tego jest twórcą polskiego menu do HDSa. Wsparcie techniczne to jedno a seria poradników na temat elektroniki wędkarskiej jego autorstwa publikowanych w gazetach wędkarskich a także dostępna za darmo na jego stronie to drugie i to tez niespotykane żeby ktoś kto prowadzi biznes za darmo udostępniał coś takiego dla ogółu. Bardzo mi się taka postawa podoba bo nie sztuka robić kasę, sztuka to pomyśleć o innych bezinteresownie. Te fakty są na tyle ciekawe że choć forum ma niekomercyjny charakter to myślę nawet nad zaproponowaniem mu współpracy w formie reklam w zamian za zniżki dla stałych użytkowników portalu ale to temat na inną okazję.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

ZbigniewZgliniecki

Offline

zbigzgli napisał(a):

Artur Betcher napisał(a):

Echosondy ze Stanów a konkretnie HDS posiadają blokadę. Gość zdejmuje blokadę i aktualizuje do najnowszego oprogramowania i tu jest cacy bo za 3000 można kupić HDSa. Problem pojawia się wtedy kiedy coś nam wysiądzie a w zeszłym roku i Zbinovskiemu padł HDS na Solinie. Nie ma rzeczy 100% niezawodnych niestety. W takim przypadku naszą gwarancja możemy wytrzeć sobie..... i pluć w brodę że nie kupiliśmy gdzieś w Polsce bo zaoszczędzone pieniądze w niczym nam nie pomogą w przypadku tak drogich sprzętów. Każda ingerencja w zdejmowanie jakichkolwiek blokad zostawia ślad a źle przeprowadzona może uszkodzić sprzęt. Przerabiałem ten temat bo też szukam oszczędności przy zakupie HDSa i ostatecznie zdecydowaliśmy się na Polski sklep oferujący najlepsze wsparcie techniczne do HDSa którego właściciel według wielu jest najtęższą głową w tym temacie w Polsce a do tego jest twórcą polskiego menu do HDSa. Wsparcie techniczne to jedno a seria poradników na temat elektroniki wędkarskiej jego autorstwa publikowanych w gazetach wędkarskich a także dostępna za darmo na jego stronie to drugie i to tez niespotykane żeby ktoś kto prowadzi biznes za darmo udostępniał coś takiego dla ogółu. Bardzo mi się taka postawa podoba bo nie sztuka robić kasę, sztuka to pomyśleć o innych bezinteresownie. Te fakty są na tyle ciekawe że choć forum ma niekomercyjny charakter to myślę nawet nad zaproponowaniem mu współpracy w formie reklam w zamian za zniżki dla stałych użytkowników portalu ale to temat na inną okazję.


Zgadzam się z tym,pozorne oszczędności.Potem problem.Jak znależć link do autora wiadomości na temat elektroniki HDS ? Nie jest to czasem autor kolorowego tłumaczenia instrukcji obsługi HDS-5do 10?
 

Artur Betcher

Offline

Autorem jest Cezary Karpiński.
Póki współpracy żadnej nie ma linków do strony nie zamieszczam żeby było zgodnie z regulaminem. Jak wpiszesz w necie to nazwisko to znajdziesz źródło.
Pozorne oszczędności to prawda ale na przykład woblery opłaca się ściągać ze Stanów.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam Echosondę Lowrance Mark 5X-Pro oraz Silnik elektryczny Haswing Osapian Slim 45/50 lbs Sprzedam sprzęt wędkarski 5 27 sierpnia 2018 17:53
Lowrance FishHunter 3D pytanie na temat echosondy czy nadaje się do Sondowania na suma Forum ogólne o sumach 1 15 czerwca 2018 13:15
Echosonda Garminn 350c czy lowrance Hook 4x chirp Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 3 21 stycznia 2018 22:51
Lowrance mark 5 pro Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 12 11 marca 2017 19:01
Echosonda Lowrance Mark 4 Sprzedam sprzęt wędkarski 4 18 lutego 2017 20:56
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,553,208 unikalne wizyty