Wypad na pstrąga- żyłka | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wypad na pstrąga- żyłka

mr jointex

Offline

Witam
Jadę za niedługo na rzekę chcę udać się za pstrągiem. I tu mam pytanie czy żyłka 0.25 nie będzie za gruba ponieważ zapomniałem zakupić cieńszej chyba że jeszcze 0.12 ale to chyba samobójstwo. Będę łowił na wobki od 3cm do 8cm.
Prosił bym na szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję.
Chodzę na ryby, nie po ryby.
C&R
 

mr jointex

Offline

Dodam że ta 0.12 ma 2,5kg wytrzymałości a 0.25 prawie 10 (sugerowane przez producenta)
Chodzę na ryby, nie po ryby.
C&R
 

Artur Betcher

Offline

Przeniosłem do działu żywiec bo to jednak forum sumowe. Pstrąg kiepskim żywcem, kiedyś złowiłem bodajże 21szt i używałem na żywca. Szybko padały i zero brań bo suma go nie znał Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mr jointex

Offline

Ja bym się z 1 cieszył a z 2 to już marzenieUsmiech
Chodzę na ryby, nie po ryby.
C&R
 

mr jointex

Offline

Artur a jak ty myślisz ? Co do żyłki oczywiście
Chodzę na ryby, nie po ryby.
C&R
 

Artur Betcher

Offline

Nic nie myślę, nie znam się absolutnie na pstrągach i ich nie łowię (tamte wcześniejsze to dawna historia) ale na pewno znajdzie się ktoś kto pomoże.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

mr jointex

Offline

Oby bo za godzinę jadę.
Chodzę na ryby, nie po ryby.
C&R
 

Wojciech Turowski

Offline

Jezeli mnie pamiec nie myli, a watpie, zeby w tym przypadku mnie mylila ojciec moj nigdy cienszej zylki nie zakladal a pstragi czasami lapal... jednakrze ja 20-22 uzywalem i wiecej uderzen mialem, lecz nie wiem czy przyczyna w prowadzeniu, badz doborze przynet nie bala. Sprbowac zawsze mozna, a poza tym to o tej porze juz jakis sklep wedkarski powinen byc otwarty, jezeli jednak dojdziesz do wniosku, zeby zakupic ciensze polonczenia kija z przynetaUsmiech ( przy tych najmniejszych przynetach grubosc zylki ma znaczenie )
Im większy żywiec tym... dłużej wisiUsmiech
 

Jacek Gebala

Offline

Im cieńszą żyłkę weżniesz tym dalej zarzucisz małym(3cm) woblerkiem(1-3 gram) i ten lepiej będzie "chodził" w nurcie. Natomiast taki 8 cm to już kilka gramów więcej i żyłka odpowiednia do trzy centymetrowego(0.16/0.18) może być za cienka/słaba. Proponowałbym żyłkę 0.18-0.20 i przypon z fluorocarbonu odpowiednio 0.20 i 0.22. Sam tak łowię. Na dodatek jeśli łowisz tam gdzie rybę trzeba szybko zatrzymać bo wejdzie w zaczep to weź raczej 0.20/0.22. Sam takich używam(Stroft GTM ) na klenie i pstrągi.
 

mr jointex

Offline

Dzięki wszystkim za odpowiedź. Nie ryzykowałem z tą 0.12 i w sumie dobrze bo ładny tęczak mi się trafił troszkę ponad 30 Usmiech
Chodzę na ryby, nie po ryby.
C&R
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wspólny wypad na suma z łódki do 150 km od Piotrkowa Trybunalskiego. Umawialnia informator dot. imprez 1 23 maja 2018 08:20
Żyłka 0,50mm a jaka plecionka przyponowa? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 4 04 sierpnia 2017 11:24
Tarnów - wspólny wypad Umawialnia informator dot. imprez 33 24 sierpnia 2016 09:55
Wspólny wypad. Wisła okolice Połańca Umawialnia informator dot. imprez 8 28 lipca 2016 14:47
Żyłka na suma na rzekę Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 93 02 maja 2016 22:43
Wygenerowano w sekund: 1.77
51,608,086 unikalne wizyty