Feeder na rzekę | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza. Albert Einstein


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ MINI DZIAŁ KARPIOWY / Sprzęt karpiowy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Feeder na rzekę

Jaroslaw Gielzak

Offline

Sławek,
obiecuję najpóźniej na przyszły weekend.
Bo jak już pójdę do roboty (właśnie zacząłem)- to wracam po kilku ... dniach.
Yyyyy
cypis44
 

Tomasz Zukowski

Offline

Cieszę się ,że jesteś zadowolony Z kijka.
Powiem szczerze ,że ja lepszego feedera jeszcze w użytku nie miałem ,a przewinęło się ich kilka Usmiech
W marcu mój Speciland popracował sobie na 6 kg sumiku Usmiech
Miałem niezłą frajdę Okok
Uważam ,że ten feeder jest niedoceniany przez wielu wędkarzy i powodem tego jest ciężar wyrzutu 80-230g ale naprawdę jest bardzo elastyczny i zastąpić może z powodzeniem lekkiego feedera i może służyć nawet na suma,bo spokojnie wyciągnąłem w tamtym roku 26 kg 1,70m suma i nawet nie jękną Usmiech Okok
 

Pawel Jurny

Offline

Temat dla mnieUsmiech
Możecie mi powiedzieć jak jest z wyczuwaniem drgań a tym feederku cormorana przy mniejszych rybkach. Też łowie na Wiśle i Wieprzu i tam są naprawde spore uciągi wody więc nawet jak zakładam koszyczek 50gr i do tego zanęta to i tak spływa... a mój obecny feeder czuje że nie dałby rady z wyrzutem koszyczka 100gr+zanęta. Stąd moje pytanie czy Wędka Cormoran Speciland Feeder 420(390)/230g pokaże branie także mniejszych rybek czy jest na tyle sztywna że musi coś naprawdę walną dużego żeby to zobaczyć? Aha i czy gdy wezmę tą wędke na wodę stojącą i założę mniejszy koszyczek powiedzmy 20gr to też spełni swoją rolę jako feeder ?
I co sądzicie nad ewentualną alternatywą Cormorana vs KONGER ARCUS FEEDER HEAVY STRONG 360/210 bo różnica w cenie to jakaś stówa a na to też się patrzy... oczywiście temat kongera dotyczy również wszystkich punktów napisanych wyżej.
Się rozpisałem Oczko czekam na odpowiedzi i podpowiedzi koledzy, i z góry dziękuje.
 

Artur Betcher

Offline

Feedery w standardzie maja kilka końcówek o różnej czułości.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Pawel Jurny

Offline

Hehe wiem ale to jednak 230gr wyrzutu.. dlatego ta najmniej sztywna może być i tak za sztywna .
 

Lukasz Trzpiola

Offline

Paweł, na nurcie pokaże Ci każde branie bo woda naciągnie szczytówkę, na stojącą dajesz zieloną szczytówkę i gitara, jest tak miękka, że nawet małe płoteczki gną ją jak karasie >500g na czerwonej. Używam Kongera Medalist feeder 360/180g i jest rewelacyjny.
Pozdrawiam lukas0055
 

Pawel Jurny

Offline

Łukasz a co sądzisz o jej mocy? Da radę nią walnąć z koszyczkiem 100gr +zanęta i nie boisz się o szczytówke?
 

Lukasz S

Offline

Paweł równie mam identycznego medalista i dla mnie jest rewelacyjny. Koszyk 100 g plus zanęta idzie jak pocisk, ja również łowie na Wiśle trochę poniżej Ciebie. Jeśli chodzi o arcusa to kolega machał 150 gram i leciało że nie wiem. Tylko Arcus jest o wiele sztywniejszy niż Medalist, można powiedzie że aż zbyt sztywny, na czerwonej szczytówce branie drobnicy ciężko zauważyć zaś przy założeniu zielonej pracuje tylko szczytówka. Medalist jest o wiele lepszy. Co do Cormorana to się nie wypowiem, bo nie miałem nawet w ręku, ale na forum też jest chwalony.
 

Pawel Jurny

Offline

Kolejny Łukasz Oczko Dzięki Łukasz za taka odpowiedź, wiesz szukam wędki na duży nurt i chce się na coś zdecydować ale ten sprzęt ma sie również sprawdzić na jeziorku dlatego to taki ciężki wybór....
"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu, myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" - Bruce Lee
 

Lukasz S

Offline

Ciężko o kompromis, ale wiem że jeśli chcesz łowić na stojącej wodzie to najlepiej mieć szczytówkę cienką jak "włos". Zakupiłem tego feedera kiedyś od kolegi jak pozbywał się sprzętu i niestety nie mam do niego żadnej szczytówki na zmianę, tylko czerwoną, na jeziorku drobnica mi obskubywała przynętę a brania nie widziałem, na stałej wodzie ryba o wiele delikatniej bierze i dlatego używam teraz pickera na jeziorkach itd..
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wybór kotwicy na rzekę Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 21 listopada 2019 21:31
Metoda feeder:) Metody połowu karpia 4 30 grudnia 2017 22:41
Konger Impact specjal feeder 390 120g Sprzedam sprzęt wędkarski 3 09 maja 2016 20:20
Żyłka na suma na rzekę Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 93 02 maja 2016 22:43
Kupie feeder Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 07 stycznia 2015 13:12
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,744,368 unikalne wizyty