Trolling - kilka pytań | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Oprócz optymistów i pesymistów istnieje jeszcze trzeci gatunek - przewidujący. -Magdalena Samozwaniec


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Trolling - kilka pytań

Surowiec Grzegorz

Offline

Trolling - kilka pytań

Witam mam kilka pytań odnośnie trollingu w rzece:
1. Jakich wobków używać do połowu z prądem a jakich pod prąd?
2. Metodę prowadzenia ewentualne prowokacje suma?
3. Na koniec, może modele jakie się do tego nadają najlepiej?
Z racji tego, że sezon sumowy na Wiśle się już skończył, chciałbym nabrać trochę wiedzy i sprzętu przed kolejnym.
 

Surowiec Grzegorz

Offline

Ok dzięki ,a czy mógłbyś mi dać jakąś rade może na temat jak takie woblery prowadzić.
Ogólnie to dopiero zaczynam a mianowicie będe zaczynał takie wędkowanie i będe wdzięczny za każdą podpowiedź.
 

Konrad Bartosik

Offline

Kolega mkmany się bardzo pomylił, gdyż płynąc pod prąd skracamy linke, sugestia kolegi 5m a z prądem płynąc puszczamy np. 20 metrów za łódkę. Pod prąd płynąc płynie na wolniejszym biegu z prądem na szybszym. pozdrawiam
 

sadam

Offline

Po pierwsze musisz dobrać wobler do głębokości łowiska.Sonda bardzo się przyda.Na pudełku masz podane przedziały na jaką orientacyjną głębokość schodzi wabik(pierwsza cyfra spinning,druga trolling)znaczenie ma też grubość linki,szybkość płynięcia łódki,czy z prądem czy pod prąd,odległość na jakiej prowadzisz wabik.
Jak założysz deeprunera na łowisku gdzie jest 2metry wody to i 5metów od łódki możesz prowadzić a pewnie będzie szurał o dno.....pfft i to bez znaczenia czy z prądem czy pod prąd.
 

Surowiec Grzegorz

Offline

OK dzięki woblery jakimi zamierzam łowić to przede wszystkim Rapale DT i Storm Wiggly Wart.Myśle ,że wybór dobry?Chyba że macie jakieś inne równie dobre modele.Alaska Dorado chyba też sie sprawdza z tego co słyszałem i co czytałem.
 

Konrad Bartosik

Offline

Kolego, szperaj szperaj po internecie do otwarcia sezonu możesz niezły arsenał uzbierać, najlepiej zimą się zaopatrzyć, na spokojnie, a latem tylko testy, ja ci nie pomoge, bo zacząłem od robienia własnych wobków, tak trochę odwrotnie, nie miałem rewelacyjnych wyników, zamierzam w przyszłym sezonie trochę potestować kupnych.
Acha polecam książkę Zbyszka Wąchały.
 

Surowiec Grzegorz

Offline

Dzięki na pewno zaglądne coś do prasy.Do sezonu faktycznie daleko i dlatego chce coś nabyć wiedzy i porad od forumowiczów.
 

Surowiec Grzegorz

Offline

Tylko,że widzę albo mało ludzi łowi na trolla albo mało chce się wiedzą podzielićYyyyy
 

sadam

Offline

mkmany napisał(a):
Nie wiem czemu tak się dzieje ale właśnie tak jest.

Linka sama w sobie stawia opór a pod prąd jeszcze większy,nurt wypycha ją do góry a ten dzielny woblerek się nie daje lince.
Trollując z prądem nurt dociska linkę ułatwiając zadanie woblerkowi.To samo w spinningu,żadna filozofia. To tak w największym skrócie. Usmiech
 

phil-wroclaw

Offline

Generalnie zasada jest taka że im wolniej tym lepiej choć czasem lepsze efekty przynosi szybsze przeprowadzenie przynęty. Pod prąd 2-3 km/h względem brzegu a z prądem nico szybciej niż prąd wody tak żeby przynęta pracowała u mnie jest to 4-6 km/h.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wrocław - trolling Umawialnia informator dot. imprez 2 12 sierpnia 2018 11:23
Spining kilka pytań,rad !!! Spinning, Trolling za sumem 12 26 lipca 2017 22:34
Pytanie odnosnie żyłki sea master trolling? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 1 24 czerwca 2017 13:33
Zawody trollingowe ''Sum Warty'' Yamaha Trolling Chalenge w Gorzowie wlkp. Umawialnia informator dot. imprez 2 03 lipca 2016 22:27
Trolling POLSKA Spinning, Trolling za sumem 10 05 stycznia 2016 17:55
Wygenerowano w sekund: 1.66
51,574,888 unikalne wizyty