Etyka wędkarska | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Politycy wszędzie są tacy sami. Obiecują zbudować most nawet tam, gdzie nie ma rzeki. Nikita Chruszczow


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Etyka wędkarska

wojtek zdunik

Offline

Właśnie o to mi chodzi, lepiej dać zdjęcie jak się łapie i jak wypuszcza i namawiać innych że to fajne, niż pisać że złe jest niewypuszczanie, bez żadnej pomocy.
Kogo posłuchasz ? Takiego co coś podpowie i zachęci do wypuszczenia czy takiego co powie - nie powiem bo pewnie złapiesz i zjesz.
 

Artur Betcher

Offline

Posty na temat konkretnych osób usuwam. Tu niema VIPów na temat których warto się rozwodzić. Trzymać się etyki a jak ktoś chce robić za adwokata to niech aplikacje zrobi.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Dobromir Jedrzejak

Offline

Przeczytałem dziś cały temat od dechy do dechy i głowa mi pęka Usmiech .Napisze tylko tyle to takie osobiste moje zdanie na temat "etyki wędkarskiej" . Łowiąc każdy wędkarz ma swoje zasady jeśli chce wypuścić rybę to to zrobi jeśli czasem zabierze czasem coś do domu (oczywiście w limitach ilościowych ) to też tak na prawdę nie można na nim psów wieszać , tylko tak jak wcześniej Artur napisał edukować dając przykład sobą . Mi sprawia przyjemność wypuszczenie ryby złowionej bo ja łowie dlatego ,że to moje hobby a ryba walczy o życie wiec czasem warto o tym pomyśleć i darować jej wolność a jeśli ja zabieramy to zabijmy humanitarnie aby oszczędzić cierpień .Usmiech
 

aseba

Offline

bo ja łowie dlatego ,że to moje hobby a ryba walczy o życie wiec

Więc co??? Rajcuje Cie gdy ryba walczy o życie po to aby ją później wypuścić! Stary nie wiem o czym Ty w ogóle gadasz??? ...to ma być 'etyka wędkarska'???
sport można obejrzeć w TV,albo zagrać w piłkę z kolegami... nad wodą wystarczy mi tylko wędka...
 

Artur Betcher

Offline

Wypuszczanie ryb nie ma nic wspólnego z etyką. Męczenie ryby tylko dla osiągnięcia przyjemności to bestialstwo a mimo to na forum edukujemy ludzi żeby sumy wypuszczali.
Wypuszczamy je żeby zadbać o nasze własne wody. Wypuszczamy je żeby tej ryby w wodzie było jak najwięcej ale nigdy nie twierdziłem że to jest etyczne a Ci co tak twierdzą zapominają właśnie o fakcie bestialstwa.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

aseba

Offline

To,że ten gość 'na de mną ' to bestia to wiem! Pomimo to: że nie traktuje wędkarstwa jako sport to parę razy zdarzyło mi się tak postępować! Od początku czułem,że to nie fair... i zaprzestałem tej bestialskiej dyscypliny...
sport można obejrzeć w TV,albo zagrać w piłkę z kolegami... nad wodą wystarczy mi tylko wędka...
 

Artur Betcher

Offline

Ja Aseba szanuje Twoje przekonania i uważam że jesteś bardziej etyczny niż ja sam ale tez zawsze będę ryby wypuszczał.
Raz że naprawdę zależy mi na tym żeby tej ryby najwięcej i w jak największych rozmiarach w moich wodach.
Dwa że ryb nie jemy bo tak naprawdę nawet rzadko fileta się nam zdarza w rodzinie jeść.
Trzy że żyję w kraju gdzie będąc biednym człowiekiem nie muszę jednak ryby traktować jako pożywienia i mało kto tutaj rybę właśnie jako pożywienie traktuje.
Skoro ja szanuję Twoje przekonania uszanuj i Ty odmienne.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

aseba

Offline

Chyba każdy zgodzi się z tym,ale co z tym hasłem w wędkarstwie? Jeden pseudo-wędkarz-sportowiec napisał mi,że takie wędkarstwo to nie tylko sport i wędkowanie,ale spotkania z przyjaciółmi itpee...ble.. ble.. blee.. Drugiego to rajcuje. Sory chłopaki,ale wasze łapanie dla własnej satysfakcji jest dla mnie nie zrozumiałe,a stworzenie i umacnianie ideologi c&r tym bardziej! Temat kieruje do prawdziwych wędkarzy Okok
sport można obejrzeć w TV,albo zagrać w piłkę z kolegami... nad wodą wystarczy mi tylko wędka...
 

aseba

Offline

Szanuje Artur i takich jak Ty będę szanował,ale nie za wypuszczanie ryb tylko za zrozumienie... Wiem,że poruszyłem temat,ale tak jak mi powiedziano na forum,że świata nie zmienię,tak więc pozostaje mi tylko wypowiedź! Następnym tematem dość agresywnie prze ze mnie poruszanym będzie 'śmietnisko zamiast łowiska' dedykowany debilom zaśmiecającym łowiska na Odrze na wysokości miejscowości Krajnik-Marwice (ZachodnioPomorskie) Jak któregoś zobaczę,będę tłukł szyby w waszych autach! Ostatnio poznałem kolegę z Polski to mi powiedział,że takiego bajzlu to jeszcze nie widział w kraju,a kanał Ciepły DO to istne wysypisko! ...dlatego tam nie wędkuje!
sport można obejrzeć w TV,albo zagrać w piłkę z kolegami... nad wodą wystarczy mi tylko wędka...
 

Artur Betcher

Offline

Aseba ja Cię rozumiem i popieram gdyż jak widzę co tu nad wodą niektórzy zostawiają to mnie się scyzoryk w kieszeni otwiera. To też temat dotyczący naszej etyki.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Hiszpania, baza wędkarska, zakup terenu Hyde Park 2 10 maja 2018 22:23
Polska baza wędkarska nad rzeką Ebro Forum ogólne o sumach 33 15 listopada 2016 17:27
Canon 400D Fotografia wędkarska Sprzedam sprzęt wędkarski 1 25 października 2015 11:41
Sekwańskie sumy - moje początki i ewolucja wędkarska. Relacje z wypraw na suma 22 10 czerwca 2015 17:09
Wędkarska Krew - 30 lat w pigułce. Opowiadania wędkarskie 12 29 stycznia 2015 16:49
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,563,870 unikalne wizyty