Turkuć Podjadek | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Tylko szczęśliwy człowiek może innych obdarzyć szczęściem. -Phil Bosman


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty żywe używane żeby złowić suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Turkuć Podjadek

Jacek Gebala

Offline

Na rosyjskim filmie o przynętach do łowienia suma widziałem jak takie turkucie pakowano po jednym do małego pudelka bo by się pozagryzały. Po nabiciu na hak powłokę/pancerz przypalano dodatkowo plamieniem zapalniczki twierdząc że takiemu "aromatowi" żaden sum się nie oprze.

To tutaj po 1 godzinie 14 minutach jest to pokazane:

YouTube Video
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Lukaszb

Offline

Rosja to nie kraj, Rosja to stan umysłu Haha
chociaż od wschodnich sąsiadów możemy się uczyć łapania dużych sumów Usmiech
 

Mariusz Kowalski

Offline

I pomyśleć że parę lat temu znalazłem nad wodą gdy byłem na rybach takiego potwora i z dziadkiem zastanawialiśmy się co to za brzydactwo,w rękę baliśmy się tego wziąść beka
 

19kamil89

Offline

Ja z teściem łapiemy na turkucia od dwóch lat i najczęstsze brania mieliśmy właśnie na niego nie raz teściu miał 6 sztuk na godzinie tylko to były maluszki od 70 cm w dół ale też trafiały si pako kilogramowe sztuki . A jeśli chodzi o to czy sum bierze na zapach czy na jego odgłos to na 100% sum idzie na zapach bo jak nabijam turkucia całego od odwłoku do same głowy to od razu pada i nawet nie ma siły pisnąć . Więc polecam a odnośnie tego jak go się łapie to na początku kopaliśmy je tam gdzie miały swoje nory a teraz zalewamy je wodą z ludwikiem (płyn do mycia naczyń) , leje si do wiadra wodę i jak już wiadro jest w 3/4 wody to dolewam jakiś kieliszek płynu i od razu się miesza i pieni , w tedy zalewamy miejsce w którym są nory robali i po pewnej chwili wychodzi bestia czasami trzeba troszkę poczekać jakąś minutkę ale w tedy turkuć musi pobyć jakieś parę dni w piachu żeby się pozbyć zapachu płynu do naczyń bo inaczej sum tego nie ruszy wiem z doświadczenia Usmiech Powodzenia
 

Kazimierzp

Offline

Turkucia oprócz nabijania można uwiązać ze dwie sztuki do haka i w wodzie sobie wtedy trochę pływa.
 

Jaroslaw Radzki

Offline

19kamil89 napisał(a):

Ja z teściem łapiemy na turkucia od dwóch lat i najczęstsze brania mieliśmy właśnie na niego nie raz teściu miał 6 sztuk na godzinie tylko to były maluszki od 70 cm w dół ale też trafiały si pako kilogramowe sztuki . A jeśli chodzi o to czy sum bierze na zapach czy na jego odgłos to na 100% sum idzie na zapach bo jak nabijam turkucia całego od odwłoku do same głowy to od razu pada i nawet nie ma siły pisnąć . Więc polecam a odnośnie tego jak go się łapie to na początku kopaliśmy je tam gdzie miały swoje nory a teraz zalewamy je wodą z ludwikiem (płyn do mycia naczyń) , leje si do wiadra wodę i jak już wiadro jest w 3/4 wody to dolewam jakiś kieliszek płynu i od razu się miesza i pieni , w tedy zalewamy miejsce w którym są nory robali i po pewnej chwili wychodzi bestia czasami trzeba troszkę poczekać jakąś minutkę ale w tedy turkuć musi pobyć jakieś parę dni w piachu żeby się pozbyć zapachu płynu do naczyń bo inaczej sum tego nie ruszy wiem z doświadczenia Usmiech Powodzenia


Witam to skoro wiecie już że biorą na robalka maluchy to czy jest sens dalszych łowów na niego nie szkoda czasu???
 

19kamil89

Offline

Dla mnie tak to strata czasu , ale teściu lubi taką zabawę i mu nie zabronię Usmiech . A na wiązane robaki nawet nie próbowałem bo poco zmieniać to co działa
 

Jakubt

Offline

Witam,
Mam pytanie - do kogoś kto posiada hodowlę turkuci albo wiedzę na ten temat.
Otóż założyłem mini hodowlę turkuci 4 tygodnie temu.
W dużym pojemniku mam ok 10 osobników.
Zgodnie z informacjami z forum, wrzucam im startą marchew, seler i zraszam ziemię wodą.
I tu pytanie: czy to wystarczy? Co można dawać im jeszcze do jedzenia? Hodowlę mam w piwnicy, trochę tam ciemno, więc ew. posadzenie rzodkiewki czy czegoś w ten deseń w pojemniku odpada z racji braku światła....
2 pytanie: wyczytałem, że turkucie rozmnażają się w maju.
Czy jest szansa, że jeśli wśród mojej gromady są osobniki męskie i żeńskie, to rozmnożą się w niewoli? Usmiech
z góry dzięki za poradę.
Pozdrawiam
PS.: jeszcze ok 124 godziny i sezon na wąsala w Pl rozpoczęty! Usmiech
 

Jacek Gebala

Offline

Tito1984 napisał(a):

Witam,
Mam pytanie - do kogoś kto posiada hodowlę turkuci albo wiedzę na ten temat.
Otóż założyłem mini hodowlę turkuci 4 tygodnie temu.
W dużym pojemniku mam ok 10 osobników.
Zgodnie z informacjami z forum, wrzucam im startą marchew, seler i zraszam ziemię wodą.
I tu pytanie: czy to wystarczy? Co można dawać im jeszcze do jedzenia? Hodowlę mam w piwnicy, trochę tam ciemno, więc ew. posadzenie rzodkiewki czy czegoś w ten deseń w pojemniku odpada z racji braku światła....
2 pytanie: wyczytałem, że turkucie rozmnażają się w maju.
Czy jest szansa, że jeśli wśród mojej gromady są osobniki męskie i żeńskie, to rozmnożą się w niewoli? Usmiech
z góry dzięki za poradę.
Pozdrawiam
PS.: jeszcze ok 124 godziny i sezon na wąsala w Pl rozpoczęty! Usmiech


A nie pozagryzają ci się wzajemnie ? Nono
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

Jakubt

Offline

hmm.. mam nadzieje, że nie
Czytałem, że przy odpowiedniej powierzchni i ilości ziemi nie zagryzają się. Pojemnik mam dosyć spory.
Pewności nie mam - zobaczymy Usmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 1.59
51,564,032 unikalne wizyty