Canon G12 - Możliwości. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Różnica między Polakiem i Francuzem polega na tym, że jeden lubi kobietę rozebraną, a drugi nagą.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Canon G12 - Możliwości.

Michal Gorski

Offline

A np taki że trzeba mieć program żeby to zrobić Oczko Nie chwalmy się tutaj co potrafimy tylko wytłumaczmy i pomóżmy koledze...
Ja robie amatorsko fotki kilka lat i jakoś nie czuję potrzeby zabawy w RAWach... Raz że zajmują 10x tyle miejsca a dwa trzeba je jak sam napisałeś wywołać...
Catch & Release
Kajtek...
 

Zbyszek Grudner

Offline

Hm.. Wybierz tryb "A" (priorytetu przysłony), tam ustaw najniższą liczbę (podejrzewam, że ok. 3,0 ; 2,8), a w menu głównym - jakość zdjęć na "Extra Fine" (albo jakoś podobnie, w moim kompakcie jest akurat to). I więcej z niego nie wyciśniesz, w końcu to tylko kompakt Oczko. Z ISO też bym nie kombinował, niech pozostanie Auto.
 

Michal Gorski

Offline

To chyba kolego mało się orientujesz... Poczytaj o Canonach serii G... Można z niego bardzo dużo osiągnąć i bez wycisknia...
Po mojemu... Jeżeli bedziesz robił fotki ogólne, krajobrazy, zdjecia z wypadów itd to używaj trybu Av, przesłona czyli f ustaw minimalnie (2,4 jeżeli się nie mylę), iso zależnie od ilości światła,czym ciemniej tym wyższe ale nie więcej niż z 800... Szybko załapiesz o co chodzi Usmiech A co do macro ustaw Tv. czas naświetlania ustaw w granicach 100-120... czym krótszy czas tym mniej ruszone będą zdjęcia. Co do przesłony w macro kolega ma rację, czym niższa tym ładniejsza nieostrość dlatego staraj sie krecić czasem wtedy automat będzie zmniejszał wartość przysłony..
Catch & Release
Kajtek...
 

Artur Betcher

Offline

Ten temat założyłem ja ale to Kasia będzie go wałkować więc im więcej informacji dacie tym bardziej załapie o co chodzi. Bardzo bardzo dziękuję za tą pomoc, oczywiście wołam o więcej Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawek Ziolkowski

Offline

No i statyw, może być na jednej nodze. Jak się nastawiasz na makro i chcesz pobawić się czasem.
Z uszanowaniem Sławek.
 

Michal Gorski

Offline

Monopad Oczko ale już lepiej statyw ale jakoś w macro nie widzę dla niego zastosowania Oczko za to nocne plenerki jak najbardziej Oczko
Catch & Release
Kajtek...
 

Artur Betcher

Offline

Problem w tym że ja nie wiem jak to się ustawia nawet po przestawieniu na AV czy TV
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Zbyszek Grudner

Offline

Tomek, wydaje mi się, że aparat manualny ma większy element światłoczuły (czyt. klatka filmu 35 mm), a matryce w aparatach cyfrowych mają malutki element światłoczuły (poza drogimi "pełnymi klatkami&quotOczko, stąd mogą objąć mniejszy obraz.

Michał, faktycznie o Canonach słabo się orientuję, mam lustrzankę Minolty i kompakt Panasonica, pisałem "ogólnikowo" Oczko
Pozdrawiam
 

Michal Gorski

Offline

A więc po kolei Oczko Artur, pokrętło od iso masz pod pokrętłem od zmiany trybu, to to kółko na którym masz napisane wartości 100,200,300...
Co do zmiany czasu w Tv i przesłony w trybie Av spróbuj na tych ustawieniach pokręcić tym kółkiem wokół przycisku FUNC/set. Z tego co widzę na zdjęciu po prawej stronie masz również pokrętełko od poziomu naświetlenia... Jeżeli ustawisz to pokrętło na +2 to aparat zrobi zdjęcie jasne i prawdopodobnie prześwietlone, jeżeli pojedziesz na -2 zdjęcie będzie ciemniejsze... Rób na ustawieniu 0, a jeżeli uważasz ze zdjęcia np są za ciemne przestaw na +1 Usmiech Próbuj, pytaj i poznawaj Oczko Możliwości masz naprawdę masę Oczko

Co do obiektywu...
Jeżeli posiadasz nadmiar kasy albo chcesz robić profesjonalne foty polecam Ci obiektyw Canon EF 50 mm f/1.4 USM, jeżeli jednak nie posiadasz aż tyle kasy kup sobie CANON EF 50mm f/1.8 Usmiech Do portretów i ogólnie zdjęć w ciemniejszych miejscach idealny Oczko
A co do kadru o którym pisałeś... To normalne Oczko Aparat który posiadasz nie ma pełnej klatki a co za tym idzie przelicznik ogniskowej ma x1,6... Rachunek prosty, ogniskowe obiektywu który posiadasz pomnóż na skrajnych przez ta wartość i wyjdzie Ci prawidłowa ogniskowa którą uzyskujesz w tym aparacie na tym szkle Oczko
Catch & Release
Kajtek...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nikon vs Canon Fotografia i wszystko z nią związane 27 11 kwietnia 2016 09:10
Canon 400D Fotografia wędkarska Sprzedam sprzęt wędkarski 1 25 października 2015 11:41
Jaki Canon kupić? Fotografia i wszystko z nią związane 69 01 lipca 2015 17:14
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,749,346 unikalne wizyty