Canon G12 - Możliwości. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Codziennie rano staraj się czytać listę najbogatszych. Jeśli cię na niej nie ma, idź do pracy. Autor: Robert Orben


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Canon G12 - Możliwości.

Artur Betcher

Offline

Witam.
Temat ten rozpoczynam gdyż sam chcę się dowiedzieć jak wycisnąć z tego cacka maksimum.
Do teraz robiliśmy na ustawieniach auto lub makro ) Kasia a nie ja bo ja mam co innego na rybach do roboty).
Zależy mi żeby przejść na pełen manual żeby poprawić jakość fotek makro.
Od czego powinienem zacząć?
Jakie stosować ustawienia?
Proszę tak jak do laika Oczko
Pozdrawiam i z góry dziękuje Artur Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Zbyszek Grudner

Offline

Na początku nie przechodziłbym w pełen manual, jest to dość duży hardkorek, spróbuj pobawić się samym priorytetem przysłony (symbol "A&quotOczko. Ustawiasz sobie tym "wielkość otworku" w obiektywie, aparat sam dobiera sobie czas naświetlania i masz tym samym wpływ na ostrość i głębię ostrości fotografowanej sceny i tła.
 

Michal Gorski

Offline

I kolega dobrze napisał Oczko Zostań na razie przy Av albo Tv... Stosuj jak najmniejsze Iso i najniższa przysłonę a wyjdzie Ci fajna nieostrość na drugim planie Usmiech
Catch & Release
Kajtek...
 

Artur Betcher

Offline

A może tak jakiś poradnik wysępię bardziej szczegółowy? Oczko
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Michal Gorski

Offline

Proponuję wziąć aparat, ustawić iso 100, wyjść na powietrze, ustawic funkcje av i zjechać przesłona na minimum, w g12 chyba 2,4...
do tego jak klinkiesz menu na tym trybie powinieneś mieć możliwość edycji ustawień, styl obrazu chyba, wejdź w to i podnieś o 2 kreski ostrość, o 2 kontrast, o 2 nasycenie i o jedną ton koloru Usmiech ja przy takich robie Usmiech
Catch & Release
Kajtek...
 

Zbyszek Grudner

Offline

Jak chcesz bawić się w makro - jak największy otwór przysłony (jak najmniejsza cyferka w trybie "A", np 2,8), wtedy robaczka masz ostrego, a tło rozmyte - mała głębia ostrości ("żyletka/ mydło&quotOczko. Jeśli ustawisz mały otwór przysłony (np. 22, albo w ogóle większy od 5,6) wtedy matryca potrzebuje więcej czasu na naświetlenie- w ten czas tło będzie ostre, ale robaczek, jeśli założymy, że żyje i jakoś tam się porusza, już nie bardzo Oczko P. S. Te kreski i podkręcanie ostrości, kolorów, kontrastu sobie daruj, rób RAWy i je sam wywołuj, podrasowanka tego typu zrobi Ci każdy "Fotoszop" jednym guziczkiem, a szkoda upierniczać jakość na wejściu.
 

Michal Gorski

Offline

hahaha
życzę powodzenia w wywoływaniu rawu... Oczko troszkę Cie Zbyszku poniosło.... Miało być jak dla laika Oczko
Catch & Release
Kajtek...
 

Artur Betcher

Offline

Ja jednak wolę jak najprościej, Kasia już na auto robi ładne jak dla mnie zdjęcia i nie chodzi o pełną profesjonalkę, chodzi tylko o nieznaczne poprawienie jakości zdjęć nie komplikując przy tym życia a potem się zobaczy Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Zbyszek Grudner

Offline

No staram się Oczko A co to za problem poprzestawiać kilka suwaczków ku zadowalającemu efektu i kliknąć "Zapisz jako jpg"? Haha
 

Artur Betcher

Offline

Nie rozumiem tego , w tym problem Usmiech Ja nim nawet nie pstrykam, oglądam go teraz żeby zrozumieć o czym mówicie Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nikon vs Canon Fotografia i wszystko z nią związane 27 11 kwietnia 2016 09:10
Canon 400D Fotografia wędkarska Sprzedam sprzęt wędkarski 1 25 października 2015 11:41
Jaki Canon kupić? Fotografia i wszystko z nią związane 69 01 lipca 2015 17:14
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,579,309 unikalne wizyty