Nęcenie Suma. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Czlowiek tylko dlatego jest nieszczesliwy gdyz nie wie, ze jest szczesliwy. I to wszystko, nic wiecej! Kto to zrozumie bedzie czuc sie szczesliwym w kazdej chwili


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Nęcenie suma, Wabienie sumów.
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Nęcenie Suma.

Seweryn Urawski

Offline

Z tą kurą to myślałem że padnę ze śmiechu jak przeczytałemgrin. Maciek dobrze prawiOkok z resztą mamy tych samych "miejscowych" a oni znają się na rzeczybeka
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Witam, co do nęcenia suma i jego połowów nie mam jeszcze doświ adczenia ,z tego co da się w sieci wyszukać na temat peletu i nęcenia hmmm jak trafi sum na takie żerowisko gdzie dużo ma peletu lub innych smakujących mu rzeczy to z pewnością tam też będzie bywał na posiłki,stąd staje się on przyłowem karpiarzy bo oni sporo sypią,tam się najada nie tracąc energii a traci jej sporo uganiając się za rybami,i choć może nie jest to regułą to napewno coś w tym jest, przed zimą musi gromadzić zapasy energi a nie tracić ją . Stąd uważam że jeżeli ktoś ma środki by systematycznie przez dłuższy czas np.nęcić peletem bądź czymś innym napewno warto wypróbować.
 

Robert Dubis

Offline

sew napisał(a):

Z tą kurą to myślałem że padnę ze śmiechu jak przeczytałemgrin. Maciek dobrze prawiOkok z resztą mamy tych samych "miejscowych" a oni znają się na rzeczybeka


Dobre, ale na sumy za mało jedna kura co innego świnia , krowa wysmiewacz
Pozdrawiam Robert
 

Jaroslaw Radzki

Offline

hmmmm co do kury to może lepiej żywą uzbroić i puścić na wodę skoro tak sumy lubią to ptactwo Oczko
 

Seweryn Urawski

Offline

Co do nęcenia i świńgrin Raz nad Wisła widziałem jak się woda gotowała od drobnicy i boleni. Podpłynąłem żeby sprawdzić a tam świnia na krzakach się zatrzymała i wysypujące się z niej białe robakigrin Środek lata fetor jak diabli... Teraz żałuję że nie wróciłem późnym wieczorem posłuchać w nocy co się działo z tą drobnicąHaha
 

Filipka

Offline

haha Ja też proponuje półtuszę wieprzową na sznurku haha
W tamtym roku byłem na Zatorze (Wisła) i też miejscowi siedzieli obok Nas na...ponoć na drobnice. Ale jak nęcili to leciało mięso do wody i to kilka rzutów po ok. 1,5 kilo. Widziałem ,że mieli porcje rosołowe z kurczaka w workach. Ale co jeszcze to nie wiem. Wiem tylko , że na mojego przypadkowe suma w nocy o 2 godz. na mady od nich dzwonki dzwoniły od 1 do 5 ciągle. Nie chciałem tam nawet podchodzić rano i zagadywać co wyciągnęli bo jak wiadomo usłyszał bym "panowie wracajcie tu nie ma ryb"

W nocy słyszeliśmy kilka chlupnięć ... Najpierw myślałem , że ktoś do wody wpadł...za trzecim razem dopiero z latarkami widzieliśmy chowający się sumi ogon. Ale oczywiście "panowie tutaj nie ma ryb" Usmiech
 

Robert Dubis

Offline

Jaroslaw Radzki napisał(a):

hmmmm co do kury to może lepiej żywą uzbroić i puścić na wodę skoro tak sumy lubią to ptactwo Oczko


Temat ptactwa jest na forum , nie zaczynajcie od nowa.zly
Pozdrawiam Robert
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Przepraszam Robert ze napisalem coś co jest nie mile widziane odnośnie ptactwa, napisz(wytłumacz mi) co z tym jest nie tak a więcej nie będe tak pisał, sory
 

Robert Dubis

Offline

Jaroslaw Radzki napisał(a):

Przepraszam Robert ze napisalem coś co jest nie mile widziane odnośnie ptactwa, napisz(wytłumacz mi) co z tym jest nie tak a więcej nie będe tak pisał, sory


http://www.forumsumowe.pl/t-kaczka.html
Pozdrawiam Robert
 

arek w

Offline

cześć Robert łowileś na Pilicy sumy?Ja łowiłem i powiem tak odnośnie suma.Nęcenie jest ok ale pomyślmy co sum ma do zjedzenia w wodzie i moim zdaniem z tego powinna się składać zanęta.Łowiłem na rosówki ,wątrobe ,ale brały takie do10kg(a łowił będe już 4 sezon)największego złowiłem 40kg na flaki z jazia 2kg Usmiech,takie od 13kg w góre już na żywca lub trupa i to różnych rozmiarów,a raz zdażyło mi się mieć dużego suma około 30kg na płotke 3,5 cm ale go nie wyjołem w 7 się patrzyło i lipa.Pomagierów miałem do bani.Awięc zanęta powinna składać się z płotek ,bieli,okoni(wymiarowych)leszczy,i krąp oraz flaki z duzych ryb pokrojone i zalać można to krwią dla zapachu.Dobra opcja jest z zamrożeniem tego i to wypróbuje w tym sezonie chociaż jeszcze tego nie robiłem mam na końcie 21 sumów,od 3,5 kg do 40 kg.Pozdro.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,571,943 unikalne wizyty