Sygnalizatory - dzwonki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób. Hipokrates


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Sygnalizatory - dzwonki

Robert Fitzner

Offline

NorimK wielki szacun za wypowiedź ja ich też nie trawię . Działają mi na nerwy ale jak wspomniałeś nie są zakazane, dlatego na rybach jestem samotnikiemHaha
 

Grzegorz Petryna

Offline

Istnieją dzwonki takie z klipsem jak na pranie, które możesz sobie przyczepić do szczytówki i nie masz wtedy problemu z jej grubością. Sam mam takie ze dwa, ale naprawdę rzadko używam, gdyż tak jak piszecie dźwięk nie należy do najprzyjemniejszych.
 

Zbyszek Grudner

Offline

A ja lubię dźwięk dzwoneczka, ma swój niepowtarzalny klimat. Używam tych z klipsem, zakładam po zarzuceniu i zdejmuję po braniu, pełna wygoda. Mnie z kolei denerwuje na nockach nieustanne pipipipipi!!! z elektronicznych sygnalizatorów, dochodzące z każdej strony łowiska. Choć to też ma pewien niewątpliwy urok, używane z głową. A zwłaszcza w czasie brania Usmiech
 

Andrzej Kossakowski

Offline

Okok I ja też. I dlatego kończę montowanie elektronicznego z czujnikiem wstrząsu już 12sty miesiąc..... beka
 

Tomek Woloszyn

Offline

U mnie w okolicy jest taki wędkarz "DZIADEK ROMEK" - gigant ma dzwonki przyklejone taśmą izolacyjną na stałe - rzuca dzwoni - ściąga dzwoni - masakra mówię WamUsmiech
 

Longin B

Offline

Andrzej Kossakowski napisał(a):

Okok I ja też. I dlatego kończę montowanie elektronicznego z czujnikiem wstrząsu już 12sty miesiąc..... beka


Andrzej, jaki czujnik zastosowałeś?
 

Andrzej Kossakowski

Offline

Wymontowany z "anioła stróża kierowców" . Rtęciowy , przechyłowy. Jest na moim blogu pokazane działanie. Działa to bardzo fajnie i bardzo głośno. Musiałem jedynie wlutować w inny prosty sygnalizator dzwiękowy.
 

Longin B

Offline

Podejrzałem, te drugie to mam tylko tych z "anioła stróża kierowców" brak. Muszę pomyśleć nad czymś innym bo z rtęciowymi będzie chyba krucho.
 

Longin B

Offline

No to teraz opisze co wymodziłem. Od Andrzeja dostałem (dzięki Andrzeju) dwa te aniołki dla kierowców. Dziś po powrocie z wojaży zabrałem się za robotę.
Na początek rozebrałem aniołka.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/50a01365aae6c_sam-0546.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/50a0138d4fa60_sam-0547.jpg

Wkrętak pokazuje wyłącznik rtęciowy (przechyłowy)

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/50a013b10e1f9_sam-0550.jpg

Teraz rozbiórka sygnalizatora za 8 pln.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/50a013db133c5_sam-0553.jpg

Na fotce widoczny mikrowyłacznik (może zostać ale ja go wymontowałem).

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/50a013fca1e32_sam-0554.jpg

Jeżeli ma zostać to wyłącznik rtęciowy wlutowujemy między końcówki C i NO mikrowyłacznika. Ja postanowiłem pozbyć się mikrowyłacznika.

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/50a01415bedfa_sam-0555.jpg

W tym przypadku rtęciówkę wlutowujemy miedzy luźny kabelek (czerwony ale może być inny) odlutowany z końcówki NO a wyprowadzenie diody która była przylutowana do końcówki C.
I to już wszystko pozostało złożenie do kupki, uszczelnienie i założenie jakiegoś uchwytu na wędkę. Uchwyt będzie później bo do przyszłego sezonu jeszcze czas.
A jak działa, o tak.

YouTube Video


YouTube Video
 

Michal Gorski

Offline

Aniołki są na alledrogo Oczko Loniek, jak się nudzisz to ja po proszę dwie sztuki takiego arcydzieła Oczko
Catch & Release
Kajtek...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sygnalizatory Cat Sounder XRS 2+1 z centralÄ… Sprzedam sprzęt wędkarski 1 03 marca 2023 16:18
Sprzedam sygnalizatory karpiowe Sanger Sprzedam sprzęt wędkarski 5 23 grudnia 2015 21:41
Karpiowe sygnalizatory na suma Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 6 01 lipca 2015 22:38
Sygnalizatory z Centralką - wady,zalety, marki. Podpórki sumowe, sygnalizatory elektroniczne 85 30 maja 2015 23:47
Sprzedam sygnalizatory wychyłowe Sprzedam sprzęt wędkarski 2 14 kwietnia 2015 22:15
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,606,576 unikalne wizyty