Blogi na ForumSumowe.pl | Forum sumowe


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Różnica między Polakiem i Francuzem polega na tym, że jeden lubi kobietę rozebraną, a drugi nagą.


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Blogi na ForumSumowe.pl

stycznia 20 2012 Bez kategorii Artur Betcher
Blogi na ForumSumowe.pl
Blogi na ForumSumowe.pl


Witam wszystkich serdecznie.
Już od dawna we wielu newsach wyręczają mnie administratorzy i bardzo im za to dziękuje ale i sam muszę się nieco wysilić toteż teraz ja postaram się nieco nabazgrać.
Na portalu i forum ostatnimi czasy dzieje się dużo od strony technicznej gdyż staramy się jak najbardziej dopasować pod preferencje użytkowników.
Poprawiliśmy sporo błędów oraz doszły nam nowe funkcje ale też nie spoczywając na laurach cały czas będziemy starać się ulepszać portal pod kątem funkcjonalności dla użytkowników.

Ten temat będzie dotyczył jednej z trzech najważniejszych zmian a mianowicie blogów użytkowników. Pozostałe zmiany będą z racji swej specyfiki omówione w osobnych tematach.
Jednym z powodów ich powstania była mała aktywność użytkowników w temacie newsów a dzięki ich ciekawej konstrukcji i udoskonaleniom każdy nawet słabo zorientowany w działaniach na komputerze użytkownik będzie mógł napisać ładnie okraszonego zdjęciami newsa.
Najważniejszym jednak powodem ich powstania były pytania od użytkowników o prywatne galerie. Sama galeria wyglądała by nieco ubogo tak więc posunęliśmy się dalej tworząc blogi. Nie ograniczyliśmy się jednak do standardowych blogów a poszliśmy krok dalej i dzięki pracy naszego nowego Technika udoskonaliliśmy je do poziomu najprzyjaźniej stworzonych blogów w całej internetowej sieci wędkarskiej.
Dla wielu mniej zaawansowanych użytkowników największym problemem jest minimalizacja i wrzucanie zdjęć na serwer bo to wielkość za duża, czasem plik za dużo waży a jeszcze innym razem trzeba zminimalizować przez co dla wielu stawało się to a wykonalne. Nie mogliśmy tego tak zostawić więc włożyliśmy wiele dni pracy (tu dziękuje Technikowi za zarwane nocki moje i jego) żeby stworzyć kompleksowy blog funkcjonalny dla każdego a nie tylko dla zaawansowanego użytkownika.
Wszystkie zatem zdjęcia, zarówno te dodawane jako ozdoba Waszych wpisów jak i te dodawane do Waszych galerii bez względu na wielkość minimalizują się automatycznie. Jedyne ograniczenie to nazwa zdjęcia. Nie może się w niej znajdować polski znak lub odstęp jak i przecinki, myślniki, kropki dwukropki, cudzysłowie i takie. Z tym jednak nie ma problemu bo wszystkie twory automatyczne robiące zdjęcia nadają im nazwy w oryginale takie że system po prostu je przyjmuje. Jeśli jednak Wasze zdjęcie w nazwie takie znaki posiada wystarczy zmienić nazwę na np: zdjecie1 lub do opowiadania lub moje sumnowanie. Robimy to przyciskając prawym klawiszem myszy na zdjęcie i wybierając ZMIEŃ NAZWĘ. Na miejsce starej wpisujemy nową i naciskamy ENTER. Nazwa zdjęcia powinna być w miarę krótka gdyż ułatwi Wam to pisanie artykułu.
Jeśli ktoś z tym będzie miał problemy to nawet w tym przypadku napiszemy mini poradnik odnajdywania zdjęć na komputerze, kopiowania ich i zmiany nazwy, służymy zatem pomocą.
Kolejnym olbrzymim krokiem jest łatwość umieszczania zdjęć w środku tekstu bez znajomości HTML. Jak to jest ważne przekonałem się umieszczając artykuł na wędkuje.pl gdzie musiałem go prze konwertować do formatu HTML żeby zdjęcia były ładnie w tekście tam gdzie były potrzebna. Zaraz potem zarówno nas PW jak i przy samym artykule zaczęły padać pytania jak udało mi się to zrobić.
W naszych blogach udoskonaliliśmy to i ten problem wyeliminowaliśmy. Każdy w prosty sposób umieszcza zdjęcia w artykule tam gdzie mu są potrzebne. Ich liczba w jednym artykule jest ograniczona do 50szt ale kto pisał taki obszerny wie że naprawdę ciężko wybrać aż tyle zdjęć do jednego artykułu.
Z ważnych rzeczy dotyczących samych artykułów jest fakt ze dzięki systemowi publikacji sami będziemy wybierać najciekawsze artykuły i umieszczać je na stronie głównej jako newsy. Musicie jednak pamiętać o tym że tylko artykuły dotyczące sumów, sprzętu na suma, testy sprzętu sumowego, opisy łowisk sumowych jak i samych zasiadek na suma będą umieszczane jako newsy gdyż nasz portal dotyczy suma. Złośliwcy twierdzą że staliśmy się molochem ogólnowedkarskim ale to pewnie dlatego że nie umieją czytać i nigdy w życiu forum nie uczestniczyli. Lwia część naszego forum to materiały dotyczące suma. Sprzęt używany do połowu żywca to również sprzęt potrzebny do skutecznej zasiadki sumowej. Łodzie, echosondy i wszelkie inne rzeczy potrzebne nam w zasiadkach sumowych takie jak namioty pody i cały sprzęt pomocniczy o którym rozmawiamy na forum również jest częścią zasiadki sumowej i nie możemy tego omijać szerokim łukiem bo było by to śmieszne.
Małym wyjątkiem jest mini dział karpiowy ale zawsze on pozostanie mini to raz. Dwa że i karp 4kg to niekiedy dobry żywiec więc warto go umieć skutecznie poławiać a trzy że ten dział to taka rozrywka dla nas sumiarzy kiedy sezonu na suma nie ma.
Na blogach zatem nie będzie kategorycznego zakazu pisania o czymkolwiek innym niż sum ale jak już pisałem jesteśmy, byliśmy i będziemy forum tematycznym z nastawieniem na jedną rybę więc inne materiały pozostaną po prostu na Waszych blogach i nie będą publikowane na stronie głównej w postaci newsów gdyż profilu portalu zmieniać nie zamierzamy. Sposób prowadzenia bloga zostawiamy Wam, nie będziemy się pytać nawet o to czy wpisy mają tematykę wędkarską ale liczymy na to że lwia część będzie dotyczyła jednak suma. Wasz blog to Wasza wizytówka, starajcie się go prowadzić poprawnie. Nie każdy materiał uda się okrasić zdjęciami, nie każdy będzie oczywiście epopeją jednak starajcie się to robić dobrze.
Na newsy będą oczywiście wybierane najatrakcyjniejsze materiały ładnie okraszone zdjęciami.
Na edycję wpisu po dodaniu mamy godzinę. W wyjątkowych sytuacjach można prosić któregoś admina z prośbą o poprawienie czegoś po tym czasie. Blogu nie można usunąć chyba że w wyjątkowej sytuacji na prośbę ale będziemy tego unikać gdyż w przyszłości zamierzamy umożliwić ocenianie i komentowanie wpisów na blogach a w tym przypadku usuwamy też czyjeś starania a nie tylko swoją pracę.
Blogi nie będą miały osobnego regulaminu, jest to integracyjna część portalu toteż i obowiązuje na nich taki sam regulamin jak na całym portalu i forum.
Każdy użytkownik będzie miał też możliwość tworzenia własnych galerii i dodawanie nieograniczonej ilości zdjęć. Tu również będzie to prostsze niż dodawanie zdjęcia na maila.
Każdy użytkownik będzie tez posiadał galerie filmowe gdzie dodawanie filmu będzie jeszcze prostsze od dodawania zdjęć bo bez żadnych kodów dodawać będziemy link do filmu jednym kliknięciem a system zrobi za nas resztę.

Żeby Wam wszystkim ułatwić korzystanie z blogów przedstawię to wszystko w formie obrazkowego poradnika.

I. Założenie bloga.
Po prawej stronie na samym początku pokaże się panel ZAŁÓŻ BLOGA. Wystarczy wcisnąć załóż bloga i dostaniemy powiadomienie podświetlone na zielono że blog został utworzony.Po tym należy odświeżyć stronę za pomocą klawisza F5 lub wyjść i wejść ponownie i ukaże się nam panel nawigacji bloga znajdujący się pod Tłumaczeniami.Nie należy zapominać o uzupełnieniu danych w profilu bo to one po części będą się wyświetlać na wizytówce naszego bloga. W tym celu należy kliknąć również po prawej EDYTUJ PROFIL, uzupełnić dane zainteresowania, ulubione łowiska, avatar państwo i Skąd i nacisnąć zapisz zmiany.
Osoby mające problem z wgraniem avatara proszone są o zasygnalizowanie tego w temacie lub o podesłanie go na maila arturbetcher@gmial.com. Sam zminimalizuje i umieszczę w profilu.II. Dodawanie artykułu na bloga.

Pierwszą częścią jest kliknięcie w wyżej wymienionym panelu Nawigacja na DODAJ WPIS.
Otworzy się nam strona z krokiem pierwszym. Znajduje się w nim jedno pole obok którego mamy przycisk Przeglądaj służący do wybrania obrazku z komputera. Każdorazowe wciśnięcie drugiego przycisku czyli DODAJ ZDJĘCIE spowoduje ukazanie się kolejnego takiego pola. W ten sposób możemy tych PRZEGLĄDAJ utworzyć do 20. Jeśli ktoś chce do wpisu dodać 40 zdjęć musi po zakończeniu kroku pierwszego przejść przyciskiem dalej do drugiego i zamiast pisać artykuł przejść jeszcze raz do DODAJ WPIS i w ten sposób dodać kolejne a dopiero potem pisać artykuł (proces opisany poniżej), jeśli tylko 3 to dodajemy przyciskiem zdjęcie 2 pola. Na przykładnie poniżej utworzyłem 16 pól wyboru zdjęcia.Żeby wybrać zdjęcie wystarczy kliknąć PRZEGLĄDAJ które jest tak jakby oknem naszego komputera. Najlepiej przed tym krokiem jest skopiować wszystkie interesujące nas zdjęcia w jedno miejsce do jednego folderu na pulpit bo łatwo go będzie znaleźć. W tym wypadku po otworzeniu się tego okna czyli po naciśnięciu PRZEGLĄDAJ wystarczy kliknąć na PULPIT znajdujący się gdzieś po lewej i odnaleźć interesujący nas folder. U mnie na przykładzie nazwałem ten folder ZDJĘCIA DO BLOGA. Jeśli wiemy gdzie zdjęcia się znajdują i wiemy jak je odnaleźć tą metodą nic nie musimy kopiować tylko bezpośrednio idziemy do nich poprzez KOMPUTER ( przykład 2)


Dwa razy klikając lewym przyciskiem myszy szybko wchodzimy do tego folderu a następnie klikając raz lewym przyciskiem myszy zaznaczamy interesujące nas zdjęcie i naciskamy przycisk OTWÓRZ po prawej na dole. Ważne żebyśmy pamiętali nazwy zdjęć. Będzie to potrzebne potem przy wybieraniu zdjęć i ich miejscu we wpisach. U mnie te zdjęcia nazywają się kolejno blog1, blog2, blog3 itd. Tak jak wspominałem nie mogą one zawierać znaków polskich, kropek, przecinków itp.W tej chwali w polu które było puste pojawią się znaki. To samo musimy zrobić do każdego zdjęcia które chcemy użyć w artykule. Na poniższym przykładzie widać że wybrałem dopiero 8 zdjęć.Następnie wciskamy DALEJ.
To akurat może potrwać i strona będzie mielić dodawane zdjęcia. Jest to zależne od kilku czynników. Pierwszy to szybkość łącza a drugi od wielkości dodawanych zdjęć. Jeśli ktoś umie minimalizować zdjęcia i nie sprawia mu to problemu zalecam jeszcze przed zaczęciem dodawania wpisu zminimalizowanie jednak do wielkości 800x600 (nie mniejszej)co przyspieszy proces ładowania. Osoby nie umiejące też dodadzą tylko trzeba uzbroić się w cierpliwość aż do czasu kiedy strona się przeładuje i pokaże się taka zawartość:Tutaj pewne rzeczy nie wymagają wyjaśnień do momentu umieszczania zdjęć ale je wyjaśnię.

W polu TEMAT piszemy nazwę naszego artykułu. Na podanym przykładzie akurat u mnie brzmi on Majowe igraszki na plaży :)

Zdjęcie do wpisu jest ważne!! Tu ponownie wybieramy zdjęcie ale tym razem tylko jedno. Będzie to zdjęcie główne naszego wpisu. Może to być jedno z już wcześniej dodanych ale musi jednak być obowiązkowo dodane. Ta sama procedura jak wcześniej więc nie będę powtarzał.

Treść to nic innego jak nasz artykuł. Tutaj wpisujemy nasze opowiadanie, treść, zdjęcia i wszystko co chcemy w nim umieścić.
Na początek proponuje jeszcze raz napisać tytuł i dać go w znaczniki B i CENTER to zostanie on wyeksponowany. Robi się to zaznaczając w treści artykułu nasz tytuł i klikając na B i CENTER jak na obrazku poniżej.

Docelowo więc nasz tytuł we wpisie ma wyglądać tak jak na zdjęciuRobimy klawiszem dwa razy Enter (odstęp pionowy) i zaczynamy pisać nasz artykuł.Piszemy do momentu kiedy chcemy umieścić nasze pierwsze zdjęcie w tekście.
W tym momencie naciskamy na strzałeczkę która oznaczyłem numerem jeden i klikamy na link który oznaczyłem numerem dwa. Widać na końcu że nazywa się on blog1.To dlatego ważne jest żebyśmy pamiętali jak zdjęcia się nazywają i co przedstawiają żeby je odpowiednio umieścić w tekście.
W tym momencie zdjęcie zostało dodane a my piszemy dalej nasz artykuł do momentu dodania drugiego zdjęcia w ten sam sposób czyli wpierw strzałeczka a potem lewy klik myszy na następne zdjęcie lub zdjęcie które nam akurat w tekście w tym momencie odpowiada, na moim przykładzie będzie to zdjęcie blog2.W ten sposób umieściliśmy zdjęcia tam gdzie trzeba i postępujemy dokładnie tak samo aż do skończenia pisania artykułu.

Na koniec klikamy jak na obrazku poniżej na ZAPISZ i nasz artykuł ukazuje się w naszych wpisach i na stronie głównej naszego bloga, może chwilą przemielić dodając ostatnie zdjęcie :)Ukaże nam się wtedy taki ekran:Jedynka to informacja że newsa dodano, dwójka to nasz news i możliwość jego edycji przez godzinę a klikając w Przejdź do bloga (zaznaczony jako 3) zobaczymy wpis który właśnie dodaliśmy.To już koniec dodawania wpisu, każdy może go obejrzeć, przeczytać a Wy dodaliście w bardzo łatwy sposób wpis. Wydaje się to trudne ale tak naprawdę dla większości będzie to tak proste że nie będą nawet korzystać z tego poradnika.


Może teraz napisze jak wstawić zdjęcie.

III. Dodawanie galerii i zdjęć do galerii.

W panelu NAWIGACJA wpierw musimy utworzyć galerie. Ich ilość jest dowolna. Ilość zdjęć w galeriach również jest dowolna, nie ma żadnych limitów.
Klikamy więc DODAJ GALERIĘPokaże nam się bardzo prosty panel dodawania galerii. Wpisujemy nazwę galerii i jej opis a na koniec klikamy DODAJStrona się przeładuje i galeria została w tym momencie utworzona a strona wyczyści to co przed chwilą wpisaliśmy. Bez obaw galeria już istnieje i nie tworzyć drugiej takiej samej. W ten sposób możemy od razu utworzyć kilka interesujących nas galerii tak jak Makro, Inne drapieżne, Widoki znad wody i inne.

Następnym krokiem będzie dodanie zdjęcia.

W panelu nawigacji klikamy na DODAJ ZDJĘCIE DO GALERIIUkaże nam się taki w którym kolejno wypełniamy Nazwę zdjęcia jako 1, opis zdjęcia jako 2. jako 3 wybieramy zdjęcie z komputera dokładnie tak samo jak zdjęcia do bloga więc nie ma sensu pisać znów o samo, wyżej instrukcja.
Czwarty krok to wybranie odpowiedniej galerii i tu znów naciskamy na strzałeczkę gdzie rozwiną się nam już dodane galerie. W tym przypadku dodałem 4 galerie dla próby i jako że moje zdjęcie przedstawia małego szczupaka zjeżdżam na Rekordowe Szczupaki i klikam na to lewym klawiszem myszy.Na koniec klikamy na dodaj:Strona załaduje zdjęcie i może to chwilę potrwać w zależności od prędkości łącza i wagi zdjęcia bo tak jak już wspominałem system za nas minimalizuje. Ukaże się znów panel dodawania zdjęć i możemy dodać kolejne zdjęcie nie zapominając o wybraniu odpowiedniej galerii.
Pamiętajmy ciągle że w nazwie zdjęć nie może być polskich znaków i znaków tylu przecinek, myślnik, kropka, cudzysłów i inne interpunkcyjne.

Znów możemy obejrzeć nasze zdjęcia klikając w nawigacji bloga na Przejdź do bloga a w samym blogu na zakładkę Galerie. Możemy też przejść do: Zobacz wszystkie zdjęcia galerii i wtedy zobaczymy wszystkie zdjęcia w galerii.


Ostatnim etapem będzie opisanie dodawanie filmów.

IV. Dodawanie filmów

Analogicznie jak ze zdjęciami wpierw musimy utworzyć galerię filmową. W tym celu w nawigacji bloga klikamy na UTWÓRZ GALERIĘ filmową. Możemy mieć tylko jedną bądź kilka. Tez nie jest to limitowane. Możemy utworzyć Moje Filmy O Sumach a także Filmy znalezione w sieci lub jeszcze inne np Humor.
Tutaj dokładnie tak samo jak przy dodawaniu galerii zdjęć wpisujemy Tytuł każdej galerii i opis każdej galerii i klikamy lewym klawiszem myszy na DODAJ.Tworzymy dowolną ilość galerii i pamiętajmy żeby potem filmy umieszczać w galerii do tego najbardziej odpowiedniej.

Samo dodawanie filmów uprościliśmy maksymalnie bo bawienie się z tymi wszystkimi kodami było by dla wielu uciążliwe.

Aby dodać film klikamy na DODAJ FILMIKUkaże się panel dodawania filmów.

W rubryce pierwszej wpisujemy tytuł filmu. W moim przypadku będzie to Test Sangera.

W rubrykę drugą wklejamy link do filmu. W tym celu przechodzimy na stronę http://www.youtube.com/ i tam szukamy na naszym lub na innym kanale interesujący nas film. Następnie z paska przeglądarki kopiujemy link bezpośredni.Podświetlamy go na niebiesko, prawym klawiszem myszy naciskamy i wybieramy kopiuj a następnie w naszym panelu w pole linku do filmu klikamy znów prawym myszy i klikamy lewym na wklej.

Teraz klikamy na strzałkę i rozwinie się nam lista galerii filmowych.
Klikamy na odpowiednią galerią lewym przyciskiem myszy. U mnie właściwa jest galeria Testy sprzętu. Utworzyłem cztery w ramach testu jak widać. Możemy mieć tylko jedną jeśli chcemy.Na koniec ma to wyglądać tak jak na obrazku poniżej. Klikamy DODAJ i w naszej galerii lub w jednej z naszych galerii pojawił się dodany film.Strona się odświeży i znów zobaczymy pusty panel dodawania filmów ale film się dodał i możemy zaraz dodawać następny.

Na koniec jeśli chcecie zobaczyć czyjegoś bloga to klikacie na jego nazwę i w jego profilu macie przejście do jego bloga.Przy postach użytkownika na forum również macie pod jego avatarem przejście do bloga.Żeby obejrzeć całą zawartość blogów użytkowników nas interesujących po przejściu do danego bloga za pomocą klika w profilu lub na forum możemy dowolnie przechodzić pomiędzy stroną o użytkowniku, wpisami, galeriami i filmami gdyż tylko część będzie się wyświetlać na stronie o mnie. Przykład poniżej.
I to już wszystko jeśli chodzi o dodawanie filmów, zdjęć i artykułów na blogi. Wszystko w sumie jest bardzo proste nawet dla niezaawansowanego użytkownika. Poradnik może przeraża ale tak naprawdę jest to zrobione tak żeby każdy mógł nawet nie znając się na rzeczy zrobić ładnego bloga. Włożyliśmy wiele pracy w te blogi i w łatwość ich użytkowania przez naszych użytkowników. W tej chwili to najlepsze blogi od tej strony w całej internetowej sieci wędkarskiej. Mam też nadzieję ze docenicie nasze starania i będą też kiedyś najlepsze od strony merytorycznej.
Nie zapominajcie o forum. Każdy Wpis powinniście tez umieścić na forum a nie tylko na blogu. Wielu z Was opisało już wiele ciekawych zasiadek, testowało żyłki, wędki łodzie i inne. Macie okazję teraz to wszystko zamieścić jeszcze raz w Waszym wirtualnym osobistym pamiętniku. Wiem ze dla wielu to wiele pracy ale naprawdę warto jeszcze raz to dodać żeby uporządkować. Na forum część nawet ciekawych materiałów ginie w postach a na blogach zawsze będzie na wierzchu.
Póki co daliśmy tyle opcji że będą one całkowicie wystarczające. W przyszłości zamierzamy udostępnić ocenianie wpisów i dodawanie komentarzy. Jeszcze dziś w nocy powinien pojawić się panel ostatniej aktywności na blogach. Jeśli tylko czegokolwiek będzie Wam na blogach brakować to proszę o umieszczanie w tym temacie wszelkich sugestii. Jeśli ktoś ma problem z avatarem proszę pisać pomożemy. To samo się tyczy kopiowania zdjęć, odnajdywania ich na komputerze, zmiany nazwy. Nie wstydzić się pisać jeśli ktoś ma z tym problemy gdyż po to jesteśmy tu razem żeby sobie wzajemnie pomagać.

Bawcie się zatem dobrze i dbajcie o treść na blogach. Jeden dzień mają wszyscy na wszelakie testy choć kilka osób już pododawało wszystko poprawnie. W sobotę 21 stycznie 2012 po 23:30 usuwamy wszystkie blogi testowe i włączamy wszystko gotowe. Finalnie testując ten wpis najpierw zostanie umieszczony na blogu a później opublikowany jako news.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
Artur Betcher

Przygotował: Artur Betcher

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8,323
Najnowszy użytkownik: RadekZrywka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

25 marca 2024 16:00
Dziekuje Artur za odpowiedz. Smutne jest jak ten czas szybko leci Smutny

31 stycznia 2024 10:10
Od dwoch lat nie lowie bo nie mam czasu. Innych nie kupikem, te sa swietne. Kupilem w zeszlym roku dwa dodatkowe pod inna nazwa. wieksze szpule do stacji maja, 12000 model.

23 stycznia 2024 21:57
Dzien Dobry, Artur i jak po 3 latach uzytkowania spisuja sie Twoje Lurekillery? co sie w nich zuzylo? jakies luzy czy cos dostaly? czy moze wysiadly i krecisz juz z synami czyms innym? bardzo prosze o

14 listopada 2023 19:06
Chodzi o polskie znaki, bez nich jest ok, polskie wywalaja wssio.

14 listopada 2023 19:05
Forum wykrzacza siÄ™ i nawet technik nie zrobil tego jak nalezy,

16 października 2023 20:03
Artur, zrobîe̛ du̟o dla wędkarsywa sumowego w Polsce, pamiętam, i dziękuje, pozdrawiam

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

14 października 2023 12:29
Witajcie kochani Usmiech Haha

02 października 2023 22:00
Witam po 4 latach nieobecności

29 czerwca 2023 17:51
Te forum to matka wiekszosci sumiarzy w Polsce Usmiech

Archiwum shoutboksa

Urodziny!

Nasz baner

Forum Sumowe - portal sumowy
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,800,607 unikalne wizyty